ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:31

Shqipëri, studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave

Shqipëri, studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh mblidhen në protestë ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 13:02
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh mblidhen në protestë ...

Nikolla:  Do diskutoj për të përgjysmuar tarifën vjetore
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se do diskutojë me drejtuesit e Universiteteve për të përgjysmuar tarifën vjetore. Nikolla: Po vij nga një inspektim nga disa godina ku po kryhet një super investim. ...
ABCNews | 07-Dec-2018 13:02
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se do diskutojë me drejtuesit e Universiteteve për të përgjysmuar tarifën vjetore. Nikolla: Po vij nga një inspektim nga disa godina ku po kryhet një super investim. ...

“E gatshme të takohem me studentët por…”, reagon Nikolla
TIRANË Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët por ka deklaruar se nuk mund të shkojë tek ata në shesh. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 12:56
TIRANË Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët por ka deklaruar se nuk mund të shkojë tek ata në shesh. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...

Ministrja Nikolla, e gatshme të takohet me studentët
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.
Top Channel | 07-Dec-2018 12:47
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.

Studentët në ditën e katërt të protestës
Studentët protestojnë sot në ditën e katërt përpara Ministrisë së Arsimit, ndonëse qeveria u tërhoq nga tarifa për provimet e mbartura. Studentët ia kanë dalë që deri më tani të mbajnë larg protestës politikën. Në ...
TV Klan | 07-Dec-2018 12:42
Studentët protestojnë sot në ditën e katërt përpara Ministrisë së Arsimit, ndonëse qeveria u tërhoq nga tarifa për provimet e mbartura. Studentët ia kanë dalë që deri më tani të mbajnë larg protestës politikën. Në ...

Protesta e studentëve, reagon ministrja e Arsimit
Pas protestës ka reaguar edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Nga një aktivitetet në Kuvend Nikolla tha se është gati të takohet kudo me studentët, por nuk është etike që ajo të shkojë në shesh tek ata. Ministrja ...
Dritare.net | 07-Dec-2018 12:39
Pas protestës ka reaguar edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Nga një aktivitetet në Kuvend Nikolla tha se është gati të takohet kudo me studentët, por nuk është etike që ajo të shkojë në shesh tek ata. Ministrja ...

(VIDEO) Studentët në Vlorë bojkotojnë mësimin, i bashkohen protestës
Studentët nuk ndalen edhe pas tërheqjes së Qeverisë dhe shfuqizimit të VKM-së për tarifën e provimeve. Mëngjesin e sotëm, protestës i janë bashkuar edhe studentët e Vlorës. ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Studentët nuk ndalen edhe pas tërheqjes së Qeverisë dhe shfuqizimit të VKM-së për tarifën e provimeve. Mëngjesin e sotëm, protestës i janë bashkuar edhe studentët e Vlorës. ...

Artisti Robert Aliaj mbështet studentët, bashkë me vajzën në protestë
TIRANE Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar edhe personazhe të njohur si artisti Robert Aliaj, Emond Tupja si dhe ish ministri i Arsimit i dorëhequr rreth 1 muaj pas marrjes së detyrës ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 12:04
TIRANE Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar edhe personazhe të njohur si artisti Robert Aliaj, Emond Tupja si dhe ish ministri i Arsimit i dorëhequr rreth 1 muaj pas marrjes së detyrës ...

FOTOT/ “Ne jemi ngelesat”: Ato që s’u panë nga protesta e studentëve dhe pankartat thumbuese
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:30
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...

Studentët sërish në protestë: Të plotësohen të gjitha kërkesat
Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, studentët nuk tërhiqen nga protestat e tyre deri në plotësimin e të gjitha kërkesave. Studentët kanë bojkotuar edhe sot mësimin dhe pritet të mblidhen ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, studentët nuk tërhiqen nga protestat e tyre deri në plotësimin e të gjitha kërkesave. Studentët kanë bojkotuar edhe sot mësimin dhe pritet të mblidhen ...

Studentët ironizojnë Ramën: Fjeta te konvikti 3D i Inxhinierisë (FOTO)
Studentë të universiteteve publike janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar plotësimin e të gjithë kërkesave të tyre. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Studentë të universiteteve publike janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar plotësimin e të gjithë kërkesave të tyre. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me ...

(VIDEO) Shikoni protestën e studentëve në gjithë Shqipërinë
Protesta e studentëve sot është shtrirë në të gjithë vendin. Studentë të universiteteve publike në Tiranë, Korçë, Shkodër, Elbasan, Durrës e Vlorë kanë bojkotuar mësimin për të kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre. Në ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Protesta e studentëve sot është shtrirë në të gjithë vendin. Studentë të universiteteve publike në Tiranë, Korçë, Shkodër, Elbasan, Durrës e Vlorë kanë bojkotuar mësimin për të kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre. Në ...

Protestës në Shkodër i bashkohen pedagogët: Të hiqet mesatarja
SHKODER Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. Protestës së studenteve të Shkodrës i është bashkuar edhe pedagogu i letërsisë Arben Prendi. Ai i ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:54
SHKODER Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. Protestës së studenteve të Shkodrës i është bashkuar edhe pedagogu i letërsisë Arben Prendi. Ai i ...

Ironia e studentëve me Ramën:Fjeta te konvikti 3D i Inxhinierisë
Studentë të universiteteve publike janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar plotësimin e të gjithë kërkesave të tyre. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:51
Studentë të universiteteve publike janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar plotësimin e të gjithë kërkesave të tyre. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me ...

(LIVE) Nis marshimi, mijëra studentë drejt Ministrisë së Arsimit
Sikurse paralajmëruan ditën e djeshme, studentët janë hedhur sërish sot në protestë, ndërsa në shenjë kundërshtie kanë bllokuar edhe rrugët. Studentët e fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës pasi bllokuan ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Sikurse paralajmëruan ditën e djeshme, studentët janë hedhur sërish sot në protestë, ndërsa në shenjë kundërshtie kanë bllokuar edhe rrugët. Studentët e fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës pasi bllokuan ...

Senati i Universitetit të Elbasanit-studentëve: Kthejuni mësimit
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:43
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...

“Shqipërinë si gjithë Europa”, thirrjet e studentëve të Juridikut
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:15
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...

Zbardhet axhenda e protestës së studentëve mëngjesin e së premtes
“Lëvizja për Universitetin” ka njoftuar se do të vijojë protestën deri në realizmin e të gjitha kërkesave të tyre pavarësisht vendimit të qeverisë për anulimin e VKM-së që vendoste tarifa për provimet e mbartura. ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
“Lëvizja për Universitetin” ka njoftuar se do të vijojë protestën deri në realizmin e të gjitha kërkesave të tyre pavarësisht vendimit të qeverisë për anulimin e VKM-së që vendoste tarifa për provimet e mbartura. ...

FOTOT/ “Po mua pse nuk më vijnë kaq shumë njerëz në protestë?”
Studentët nuk tërhiqen nga protestat. Pas plotësimit të kërkesës për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, ata duan që t’iu plotësohen edhe kërkesat e tjera. E ndërsa ata protestojnë, rrjeti nuk përmbahet nga ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:53
Studentët nuk tërhiqen nga protestat. Pas plotësimit të kërkesës për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, ata duan që t’iu plotësohen edhe kërkesat e tjera. E ndërsa ata protestojnë, rrjeti nuk përmbahet nga ...

“Me ken shkodran, tarifat i hedh në kazan”, marshim dhe në rrethe
ELBASAN Protesta e studenteve të Universiteteve Publike është shtrirë në të gjitha universitetet publike në rrethe. Përveç studentëve të Tiranës, protestohet edhe në Shkodër, Elbasan, Korçe, Vlorë dhe Durrës. Pas ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:01
ELBASAN Protesta e studenteve të Universiteteve Publike është shtrirë në të gjitha universitetet publike në rrethe. Përveç studentëve të Tiranës, protestohet edhe në Shkodër, Elbasan, Korçe, Vlorë dhe Durrës. Pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved