ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:25

“Shkëlqimi dhe rënia e De Gea”

“Shkëlqimi dhe rënia e De Gea”
Këtë epitet spanjolli e ka bartur të paktën në dy sezonet e kaluara, por situata ka filluar të ndryshojë këtë vit. Gjërat filluan të shkojnë keq për De Gea qysh me fillimin e kampionatit Botëror në Rusia 2018. Deri në ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Këtë epitet spanjolli e ka bartur të paktën në dy sezonet e kaluara, por situata ka filluar të ndryshojë këtë vit. Gjërat filluan të shkojnë keq për De Gea qysh me fillimin e kampionatit Botëror në Rusia 2018. Deri në ...

Tre të lënduar nga aksidenti rrugorë në magjistralen Kërçovë-Ohër
Dje në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër ka ndodhur një aksident rrugor ku një person ka marrë lëndime të rënda. Më 01.12.2018 në orën 11:25 në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër tek fshati Novo Sellë, ka ndodhur një ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Dje në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër ka ndodhur një aksident rrugor ku një person ka marrë lëndime të rënda. Më 01.12.2018 në orën 11:25 në rrugën magjistrale Kërçovë-Ohër tek fshati Novo Sellë, ka ndodhur një ...

Mayweather e ‘ngacmon’ keq Khabibin me këtë deklaratë
Floyd Mayweather ka pohuar se ai është një emër më i madh sesa Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor qoftë në UFC apo në boks. Kampioni i botës në peshat e lehta, ka vazhduar me provokime ndaj rivalëve të tij, sidomos ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Floyd Mayweather ka pohuar se ai është një emër më i madh sesa Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor qoftë në UFC apo në boks. Kampioni i botës në peshat e lehta, ka vazhduar me provokime ndaj rivalëve të tij, sidomos ...

Kapet Maqedonasi Me 98 Pako Kanabis!
Në pikën e kalimit kufitar Deve Bair me Bullgarinë gjatë kontrollit që iu bë një mjeti tip kamion, me targa të Maqedonisë është zbuluar bunker me 98 pako kanabis setiva! Ajo duhej të kalonte nga Maqedonia në Bullgari ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Në pikën e kalimit kufitar Deve Bair me Bullgarinë gjatë kontrollit që iu bë një mjeti tip kamion, me targa të Maqedonisë është zbuluar bunker me 98 pako kanabis setiva! Ajo duhej të kalonte nga Maqedonia në Bullgari ...

Merr zjarr autobuzi në Gjermani, dy shqiptarë mes pasagjerëve të tmerruar
Një autobus është përfshirë nga zjarri në Gjermani dhe në mesin e shumë personave të cilët gjendeshin në këtë autobus, ishin edhe dy shqiptarë nga Kosova. Shqiptarët e përfshirë në këtë rast kanë thënë se ishte vërtetë ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Një autobus është përfshirë nga zjarri në Gjermani dhe në mesin e shumë personave të cilët gjendeshin në këtë autobus, ishin edhe dy shqiptarë nga Kosova. Shqiptarët e përfshirë në këtë rast kanë thënë se ishte vërtetë ...

Atletico Madrid identifikon zëvendësuesin e Diego Costa
Maxi Gomez është identifikuar si zëvendësuesi ideal për spanjollin i cili do t’i nënshtrohet një operacioni, shkruan “Marca”, transmeton lajmi.net. Pasi u rikthye në Atletico nga Chelsea, Costa ka realizuar një numër të ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Maxi Gomez është identifikuar si zëvendësuesi ideal për spanjollin i cili do t’i nënshtrohet një operacioni, shkruan “Marca”, transmeton lajmi.net. Pasi u rikthye në Atletico nga Chelsea, Costa ka realizuar një numër të ...

Krismat në Tetovë, 7 të arrestuar, 4 dërgohen në burgun e Shkupit
Policia e Tetovës deri tani ka arrestuar 7 persona si të dyshuar në involvim për krisma që ndodhi në rrugën “Iliria” në Tetovë ku katër prej tyre janë dërguar në burg me procedurë paraprake ku u është përcaktuar masa e ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Policia e Tetovës deri tani ka arrestuar 7 persona si të dyshuar në involvim për krisma që ndodhi në rrugën “Iliria” në Tetovë ku katër prej tyre janë dërguar në burg me procedurë paraprake ku u është përcaktuar masa e ...

Aurela Hoxha provokon fansat para pasqyrës, në fokus ka linjat trupore
Aurela Hoxha, vazhdon të jetë një emër mjaft i përfolur në mediat rozë falë imazheve të ‘nxehta’ që publikon, shkruan lajmi.net. Modelja shqiptare mbrëmë ndau disa fotografi me ndjekësit në llogarinë e saj personale, ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Aurela Hoxha, vazhdon të jetë një emër mjaft i përfolur në mediat rozë falë imazheve të ‘nxehta’ që publikon, shkruan lajmi.net. Modelja shqiptare mbrëmë ndau disa fotografi me ndjekësit në llogarinë e saj personale, ...

Rryma i merr jetën 12 vjeçarit nga Luboteni i Shkupit
Me 04.12.2018 në ora 18.40 në SPB Shkup, nga Spitali e përgjithshëm i qytetit “Shën Naum Ohri”, është lajmëruar se tek to ka ardhur i lënduar një fëmijë 12 vjeçar nga fshati Luboten, Shkup, transmeton Almakos. Sipas ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Me 04.12.2018 në ora 18.40 në SPB Shkup, nga Spitali e përgjithshëm i qytetit “Shën Naum Ohri”, është lajmëruar se tek to ka ardhur i lënduar një fëmijë 12 vjeçar nga fshati Luboten, Shkup, transmeton Almakos. Sipas ...

Të hënën pritet të ulet çmimi i karburanteve!
Bursa në Londër ka ulur çmimin e naftës së papërpunuar të tipit “Brent” që importohet në Maqedoni prej 3.44% ose pothuajse 2 dollarë për fuçi duke rënë në nivelin 59.5 dollarë. Në Maqedoni korrigjimi i çmimeve të ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Bursa në Londër ka ulur çmimin e naftës së papërpunuar të tipit “Brent” që importohet në Maqedoni prej 3.44% ose pothuajse 2 dollarë për fuçi duke rënë në nivelin 59.5 dollarë. Në Maqedoni korrigjimi i çmimeve të ...

Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do t’i dhurohen Kosovës
Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë ushtarake amerikane ku po sheh nga afër pajisjet ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë ushtarake amerikane ku po sheh nga afër pajisjet ...

Humbi në mëngjes të atin, këngëtari ngjitet në skenën e “Këngës Magjike”
Një artist i vërtetë është ai që edhe përse ka përjetuar një fatkeqësi ngjitet në skenë dhe performon! Kështu e prezantoi Ardit Gjebrea këngëtarin e rradhës së kategorisë “New Artist”, Kreshnik Alikaj. Këngëtari kishte ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Një artist i vërtetë është ai që edhe përse ka përjetuar një fatkeqësi ngjitet në skenë dhe performon! Kështu e prezantoi Ardit Gjebrea këngëtarin e rradhës së kategorisë “New Artist”, Kreshnik Alikaj. Këngëtari kishte ...

Joshua “përshëndet” Wilder dhe Fury, thotë se është më i mirë se të dy
Dyshja në fjalë janë përballur në një prej dueleve më spektakolare të boksit, duel i cili përfundoi pa fitues. Pas atij barazimi, kampioni i WBO, IBF, WBA dhe IBO në peshat super të rënda, ka dërguar një mesazh për të ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Dyshja në fjalë janë përballur në një prej dueleve më spektakolare të boksit, duel i cili përfundoi pa fitues. Pas atij barazimi, kampioni i WBO, IBF, WBA dhe IBO në peshat super të rënda, ka dërguar një mesazh për të ...

Anthony Davis drejt Lakers, përfshihen tri skuadra, largohet Lonzo Ball
Skuadra tashmë numëron një rekord prej 15 fitoreve dhe 9 humbjeve këtë edicion. Ata udhëhiqen nga LeBron James, i cili po vazhdon të mrekullojë. Mirëpo, “mbreti” ka nevojë për më shumë ndihmë, dhe atë do ta gjente më së ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Skuadra tashmë numëron një rekord prej 15 fitoreve dhe 9 humbjeve këtë edicion. Ata udhëhiqen nga LeBron James, i cili po vazhdon të mrekullojë. Mirëpo, “mbreti” ka nevojë për më shumë ndihmë, dhe atë do ta gjente më së ...

Aksident i rëndë në Tetovë, katër persona të lënduar, njëri me plagë të rënda (VIDEO)
Një aksident që ka ndodhur pak çastesh më parë në afërsi të Komunës në Tetovë, kanë mbetur të plagosur 4 persona njëri me lëndime të rënda. Sipas informacioneve nga dëshmitarët që bëjnë të ditur për TetovaSot, në ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Një aksident që ka ndodhur pak çastesh më parë në afërsi të Komunës në Tetovë, kanë mbetur të plagosur 4 persona njëri me lëndime të rënda. Sipas informacioneve nga dëshmitarët që bëjnë të ditur për TetovaSot, në ...

Si të kujdeseni për flokët e ngjyrosura
Të gjithë duan të kujdesen sa më shumë për flokët, sidomos kur është fjala për flokët e ngjyrosura, për shkak të dëmtimit të flokut nga ngjyra. AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Të gjithë duan të kujdesen sa më shumë për flokët, sidomos kur është fjala për flokët e ngjyrosura, për shkak të dëmtimit të flokut nga ngjyra. AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të ...

Shkup: Një shkupjan 45 vjeçar rrihet nga tre persona të panjohur
Me 02.12.2018 në ora 20.25 në SPB Shkup, S.G.(45) nga Shkupi ka lajmëruar se ditën e njëjtë rreth orës 19.40 në bulevardin “AVNOJ” është sulmuar fizikisht nga tre persona të panjohur, transmeton Almakos. Po ndërmerren ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Me 02.12.2018 në ora 20.25 në SPB Shkup, S.G.(45) nga Shkupi ka lajmëruar se ditën e njëjtë rreth orës 19.40 në bulevardin “AVNOJ” është sulmuar fizikisht nga tre persona të panjohur, transmeton Almakos. Po ndërmerren ...

Çfarë të ha për të lehtësuar simptomat e astmës?
Nuk ka ndonjë dietë që mund të eliminojë simptomat e astmës. Megjithatë, mund të ndërmerrni disa hapa për t’i lehtësuar ato: Mbani një peshë normale të trupit: Të qenët mbipeshë mund të përkeqësojë simptomat e astmës. ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Nuk ka ndonjë dietë që mund të eliminojë simptomat e astmës. Megjithatë, mund të ndërmerrni disa hapa për t’i lehtësuar ato: Mbani një peshë normale të trupit: Të qenët mbipeshë mund të përkeqësojë simptomat e astmës. ...

Gjiganti gjerman futet në garë për Iscon
Isco me shumë mundësi do të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit, me disa skuadra që janë të interesuara për shërbimet e tij. Është Bayern Munich skuadra e fundit që ka hyrë në garë për yllin e Kombëtares së ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Isco me shumë mundësi do të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit, me disa skuadra që janë të interesuara për shërbimet e tij. Është Bayern Munich skuadra e fundit që ka hyrë në garë për yllin e Kombëtares së ...

Adelina Tahiri po e përfshin bashkëshortin maqedonas në kulturën shqiptare.[Video]
Në një darkë familjare, Adelina Tahiri ka prezantuar anëtarët e familjes së saj, bashkë me djalin. Në këtë darkë nuk kishte se si të mungonte edhe bashkëshorti i këngëtares, me të cilin ajo shfaqej shumë e afërt e madje ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Në një darkë familjare, Adelina Tahiri ka prezantuar anëtarët e familjes së saj, bashkë me djalin. Në këtë darkë nuk kishte se si të mungonte edhe bashkëshorti i këngëtares, me të cilin ajo shfaqej shumë e afërt e madje ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved