ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 10:34

“ShBA nuk kanë bërë presion për ndryshimin e kufijve. Krijimi i ushtrisë së Kosovës, hap pozitiv”

“ShBA nuk kanë bërë presion për ndryshimin e kufijve. Krijimi i ushtrisë së Kosovës, hap pozitiv”
ShBA mendon ndryshe nga NATO lidhur me krijimin e ushtrisë së Kosovës njoftuar për t’u formalizuar më 14 dhjetor. Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka deklaruar për RTK se krijimi i ushtrisë është një ...
Respublica | 07-Dec-2018 12:47
ShBA mendon ndryshe nga NATO lidhur me krijimin e ushtrisë së Kosovës njoftuar për t’u formalizuar më 14 dhjetor. Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka deklaruar për RTK se krijimi i ushtrisë është një ...

Ambasadori Kosnett: SHBA-ja është keqkuptuar për kufirin
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...
Java News | 07-Dec-2018 10:33
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...

Ambasadori Amerikan ia plas Thaçit: SHBA-Të Nuk Janë Prapa Idesë Për Ndryshimin E Kufijve!
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar që SHBA-ja ka shtyrë për një lëvizje të ...
Standard | 07-Dec-2018 09:34
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar që SHBA-ja ka shtyrë për një lëvizje të ...

Ambasadori amerikan-Thaçit: Nuk fshihet SHBA prapa skenarit për ndryshimin e kufijve
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar që SHBA-ja ka shtyrë për një lëvizje të ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 08:42
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar që SHBA-ja ka shtyrë për një lëvizje të ...

Kosnett: Është e natyrshme që Kosova të ketë aftësi vetëmbrojtëse
Ambasdori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të enjten se shndërrimi i i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura, është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran e i pavarur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 23:52
Ambasdori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të enjten se shndërrimi i i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura, është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran e i pavarur ...

Më 14 dhjetor, Kosova me ushtri të vet
*Harry Bajrakari Më 14 dhjetor 2018, Kosova bëhet me ushtri. Kjo ditë do të hyjë në historinë e kombit, si ngjarje e jashtëzakonshme. Parlamenti i Kosovës, para disa ditësh, unanimisht ka miratuar Projektligjin e ...
Illyriapress | 07-Dec-2018 03:46
*Harry Bajrakari Më 14 dhjetor 2018, Kosova bëhet me ushtri. Kjo ditë do të hyjë në historinë e kombit, si ngjarje e jashtëzakonshme. Parlamenti i Kosovës, para disa ditësh, unanimisht ka miratuar Projektligjin e ...

Ambasadori amerikan: Transformimi i FSK-së në ushtri, hap pozitiv
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës, se Uashingtoni ka mbështetur zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe zhvillimin e saj në Forcë të ...
TV Klan | 06-Dec-2018 22:49
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës, se Uashingtoni ka mbështetur zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe zhvillimin e saj në Forcë të ...

Ambasadori amerikan: Është keqkuptuar që SHBA-ja ka shtyrë për një lëvizje të kufirit apo shkëmbim të territoreve
Ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovës, Philip Kosnett ka thënë se vendi i tij nuk është pro ndryshimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Serbisë apo edhe shkëmbimit të territoreve. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 22:18
Ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovës, Philip Kosnett ka thënë se vendi i tij nuk është pro ndryshimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Serbisë apo edhe shkëmbimit të territoreve. “Mendoj se disa njerëz kanë keqkuptuar ...

Ambasadori amerikan: SHBA-ja nuk ka shtyrë për shkëmbim të territoreve
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...
Arbresh | 06-Dec-2018 21:59
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...

Ambasadori amerikan: Ushtria e Kosovës, hap i natyrshëm
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 20:54
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend ...

?Kosnett: FSK ushtri - hap i natyrshëm
Ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, deklaroi se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv.
Kosova Press | 06-Dec-2018 20:07
Ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, deklaroi se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv.

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, ...
Java News | 06-Dec-2018 20:00
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, ...

Kosnett: Evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura hap pozitiv për Kosovën
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcë të Armatosur është hap pozitiv dhe është e natyrshme që Kosova, si vend ...
Illyriapress | 06-Dec-2018 20:00
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcë të Armatosur është hap pozitiv dhe është e natyrshme që Kosova, si vend ...

SHBA përkrahë themelimin e Ushtrisë së Kosovës; Ambasadori Kosnett: Është hap pozitiv dhe mëse i natyrshëm
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 19:22
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...

Ambasadori i ri amerikan përkrah transformimin e FSK-së në ushtri
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...
Arbresh | 06-Dec-2018 18:59
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që të ketë aftësi ...

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:55
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, ...

Daniel Serwer e kritikon NATO-n për qëndrimin ndaj transformimit të FSK-së
Uashington, 6 dhjetor 2018 – Analisti amerikan, Daniel Serwer, ka deklaruar se NATO është duke e mbështetur Beogradin, pasi po kundërshton krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një shkrim autorial, Serwer thotë se Serbia ...
Illyriapress | 06-Dec-2018 18:08
Uashington, 6 dhjetor 2018 – Analisti amerikan, Daniel Serwer, ka deklaruar se NATO është duke e mbështetur Beogradin, pasi po kundërshton krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një shkrim autorial, Serwer thotë se Serbia ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved