ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 10:34

Senatorët amerikanë janë të vendosur për të ndëshkuar princin saudit, por janë të ndarë

Senatorët amerikanë janë të vendosur për të ndëshkuar princin saudit, por janë të ndarë
Senatorët e Shteteve të Bashkuara, janë të vendosur për të ndëshkuar princin e kurorës saudite, Mohammed bin Salman, për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, të cilët thanë të enjten se duan të votojnë javën e ardhshme ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 09:34
Senatorët e Shteteve të Bashkuara, janë të vendosur për të ndëshkuar princin e kurorës saudite, Mohammed bin Salman, për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, të cilët thanë të enjten se duan të votojnë javën e ardhshme ...

Khashoggi, identifikohet agjenti sekret që koordinoi vrasjen e gazetarit
Autoritetet turke kanë identifikuar personin që konsiderohet si çelësi i misterit të vrasjes së gazetarit Xhamal Kashogi. Sipas Ankarasë zyrtare, bëhet fjalë për një agjent sekret saudit që koordinoi planin e ...
ABCNews | 06-Dec-2018 23:07
Autoritetet turke kanë identifikuar personin që konsiderohet si çelësi i misterit të vrasjes së gazetarit Xhamal Kashogi. Sipas Ankarasë zyrtare, bëhet fjalë për një agjent sekret saudit që koordinoi planin e ...

Aktori i njohur Sean Penn në Stamboll për të xhiruar dokumentar për Khashoggin
Aktori i njohur amerikan Sean Penn, i cili do të përgatitë një dokumentar në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ka bërë xhirime përpara Konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll, ku është kryer ...
Arbresh | 06-Dec-2018 22:34
Aktori i njohur amerikan Sean Penn, i cili do të përgatitë një dokumentar në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ka bërë xhirime përpara Konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll, ku është kryer ...

Human Rights Watch i bën thirrje Turqisë të zyrtarizojë çështjen Khashoggi
Turqia duhet të paraqesë një kërkesë zyrtare tek Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së për të kryer një hetim të pavarur ndërkombëtar për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi më shumë se dy muaj më parë, tha Human ...
Arbresh | 06-Dec-2018 15:31
Turqia duhet të paraqesë një kërkesë zyrtare tek Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së për të kryer një hetim të pavarur ndërkombëtar për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi më shumë se dy muaj më parë, tha Human ...

Sean Penn ka filluar xhirimet e filmit për Jamal Khashoggin
Sean Penn po qëndron këto ditë në Stamboll për të punuar në një film dokumentar rreth gazetarit Jamal Khashoggi, i cili u vra më 2 tetor në një konsullatë saudite në qytetin turk. Agjencia turke Anadoly raportoi se ...
Arbresh | 06-Dec-2018 14:16
Sean Penn po qëndron këto ditë në Stamboll për të punuar në një film dokumentar rreth gazetarit Jamal Khashoggi, i cili u vra më 2 tetor në një konsullatë saudite në qytetin turk. Agjencia turke Anadoly raportoi se ...

Mattis: Duhen ende prova për të zbardhur vrasjen e Khashoggit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 05:39
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...

Rruga e Ambasadës Saudite në Uashington ndryshoi emrin e saj përkohësisht në “Rruga Khashoggi”
Aktivistët vendosën një shenjë që lexonte ” Rruga Khashoggi ” përpara Ambasadë Saudite në Uashington, për të konfirmuar dëshirën e tyre lidhur me këtë emër, në protestë kundër vrasjes së gazetarit saudit, Jamal ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:08
Aktivistët vendosën një shenjë që lexonte ” Rruga Khashoggi ” përpara Ambasadë Saudite në Uashington, për të konfirmuar dëshirën e tyre lidhur me këtë emër, në protestë kundër vrasjes së gazetarit saudit, Jamal ...

Senatorët amerikanë hartojnë rezolutë për rastin Khashoggi
Një grup i senatorëve republikanë dhe demokratë në Shtetet e Bashkuara hartoi një rezolutë që thotë se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, është “bashkëfajtor” në vrasjen e gazetarit saudit, Jamal ...
Shenja | 06-Dec-2018 09:22
Një grup i senatorëve republikanë dhe demokratë në Shtetet e Bashkuara hartoi një rezolutë që thotë se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, është “bashkëfajtor” në vrasjen e gazetarit saudit, Jamal ...

Senatorët amerikanë hartojnë rezolutë për rastin Khashoggi
Rezoluta, kryesisht simbolike, vjen pas pakënaqësisë midis ligjvënësve amerikanë për mënyrën se si administrata e presidentit Donald Trump i është përgjigjur vrasjes së Khashoggit. Khashoggi, banor i SHBA-së dhe ...
Lajminet | 06-Dec-2018 08:48
Rezoluta, kryesisht simbolike, vjen pas pakënaqësisë midis ligjvënësve amerikanë për mënyrën se si administrata e presidentit Donald Trump i është përgjigjur vrasjes së Khashoggit. Khashoggi, banor i SHBA-së dhe ...

Turqia kërkon arrestimin e aleatëve të Princit saudit të Kurorës
Turqia po kërkon arrestimin e dy aleatëve të Princit të Kurorës, Mohammed bin Salman për vrasjen e Jamal Khashoggit. Prokurorët shprehen se ekziston një ‘dyshim i fortë’ se shefi i këshilltarit të gjykatës mbretërore ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 12:08
Turqia po kërkon arrestimin e dy aleatëve të Princit të Kurorës, Mohammed bin Salman për vrasjen e Jamal Khashoggit. Prokurorët shprehen se ekziston një ‘dyshim i fortë’ se shefi i këshilltarit të gjykatës mbretërore ...

Sean Penn në Stamboll, xhiron film për vrasjen e gazetarit saudit
Aktori amerikan Sean Penn ishte në Stamboll të mërkurën për të filmuar një dokumentar rreth vrasjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e mbretërisë, njoftoi media turke. Khashoggi, një banor i SHBA që ...
Lajminet | 06-Dec-2018 08:39
Aktori amerikan Sean Penn ishte në Stamboll të mërkurën për të filmuar një dokumentar rreth vrasjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e mbretërisë, njoftoi media turke. Khashoggi, një banor i SHBA që ...

Senatori amerikan bën deklaratën e fortë: Princi saudit është i çmendur
Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman ka pasur rol në vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 13:07
Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman ka pasur rol në vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. ...

Senatori Corker: Princi saudit urdhëroi vrasjen e Khashoggi
Disa prej senatorëve që ishin të informuar nga drejtori i CIA-s Gina Haspel akuzuan princin e kurorës Saudite Mohammed bin Salman se ishte përgjegjës për vrasjen e gazetarit të Washington Post Jamal Khashoggi. Senatori ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 06:26
Disa prej senatorëve që ishin të informuar nga drejtori i CIA-s Gina Haspel akuzuan princin e kurorës Saudite Mohammed bin Salman se ishte përgjegjës për vrasjen e gazetarit të Washington Post Jamal Khashoggi. Senatori ...

Kremlini: Takimi Putin-Mohammed në G20, shenjë e lidhjeve të forta
Takimi shumë i përfolur mes presidentit rus, Vladimir Putin dhe princit trashëgimtar saudit në samitin e G20-ës që zhvillohej në Buenos Aires javën e kaluar ishte një shenjë e lidhjeve të forta, tha sot Kremlini. Ky ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 00:23
Takimi shumë i përfolur mes presidentit rus, Vladimir Putin dhe princit trashëgimtar saudit në samitin e G20-ës që zhvillohej në Buenos Aires javën e kaluar ishte një shenjë e lidhjeve të forta, tha sot Kremlini. Ky ...

Vrasja e gazetarit saudit, dalin mesazhet në WhatsApp
Mesazhet në WhatsApp të gazetari t saudit, Jamal Khashoggi disa javë para vdekjes së tij, mund të jetë një zhvillim thelbësor për motivin e vrasjes së tij. Në shkëmbimin në WhatsApp, mes tij dhe aktivistit të ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 11:26
Mesazhet në WhatsApp të gazetari t saudit, Jamal Khashoggi disa javë para vdekjes së tij, mund të jetë një zhvillim thelbësor për motivin e vrasjes së tij. Në shkëmbimin në WhatsApp, mes tij dhe aktivistit të ...

Mattis: Duhen ende prova për të zbardhur vrasjen e Khashoggit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...
Medial | 05-Dec-2018 23:40
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...

CNN publikon SMS-të e gazetarit të vrarë: Princi, përbindësh i pangopur
Jo vetëm në në shkrimet e tij publike, por edhe në mesazhe private, gazetari i Washington post, Xhamal Kashogi shprehte kritikat ndaj princit të kurorës Mohammed bin Salman. Në mesazhet e publikuara ekskluzivisht nga ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 15:22
Jo vetëm në në shkrimet e tij publike, por edhe në mesazhe private, gazetari i Washington post, Xhamal Kashogi shprehte kritikat ndaj princit të kurorës Mohammed bin Salman. Në mesazhet e publikuara ekskluzivisht nga ...

VIDEO/ Macron bën për “ujë të ftohtë” princin arab, ndërsa Donald Trump as nuk i hedh sytë
Princi i kurorës së Arabaisë Saudite, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave në samitin e G20 në Argjentinë, për shkak të vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi. Ndërsa Donald Trump nuk denjoi as t’i hedhë sytë, ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 10:55
Princi i kurorës së Arabaisë Saudite, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave në samitin e G20 në Argjentinë, për shkak të vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi. Ndërsa Donald Trump nuk denjoi as t’i hedhë sytë, ...

Mattis: Duhen ende prova për të zbardhur vrasjen e Khashoggit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...
Kosova Press | 05-Dec-2018 22:40
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...

SHBA: Duhen prova të tjera për vrasjen e Khashoggit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...
Java News | 05-Dec-2018 21:51
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i kritikuar nga një senator me influencë se është treguar i rezervuar për të akuzuar princin saudit të kurorës si porositësin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, njoftoi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved