ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:16

Ukraina i kërkon Perëndimit rritjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Ukraina i kërkon Perëndimit rritjen e sanksioneve ndaj Rusisë
Ukraina i ka bërë thirrje dhjetëra ministrave të Jashtëm të enjten të rrisin sanksionet kundër Rusisë, duke akuzuar Moskën për rritje të agresionit kundër Kievit dhe për nxitje të “jostabilitetit dhe pasigurisë” në ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 07:41
Ukraina i ka bërë thirrje dhjetëra ministrave të Jashtëm të enjten të rrisin sanksionet kundër Rusisë, duke akuzuar Moskën për rritje të agresionit kundër Kievit dhe për nxitje të “jostabilitetit dhe pasigurisë” në ...

SHBA, Ukraina dhe Rusia
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ukrainën, Kurt Volker, thotë se Rusia duhet të lirojë deri në Krishtlindje ose para Vitit të Ri marinarët e Ukrainës të marrë rob në ngushticën e Kerçit në fund të ...
TV Klan | 07-Dec-2018 08:41
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ukrainën, Kurt Volker, thotë se Rusia duhet të lirojë deri në Krishtlindje ose para Vitit të Ri marinarët e Ukrainës të marrë rob në ngushticën e Kerçit në fund të ...

SHBA, Ukraina dhe Rusia
“Ne nuk e pranojmë dhe nuk do të pranojmë aneksimin e Krimesë”, tha ai, duke nënvizuar qëndrimin që Shtetet e Bashkuara kanë mbajtur që nga viti 2014 kur Rusia aneksoi Krimenë, rajon në lindje të Ukrainës. Duke vënë në ...
Lajminet | 06-Dec-2018 21:44
“Ne nuk e pranojmë dhe nuk do të pranojmë aneksimin e Krimesë”, tha ai, duke nënvizuar qëndrimin që Shtetet e Bashkuara kanë mbajtur që nga viti 2014 kur Rusia aneksoi Krimenë, rajon në lindje të Ukrainës. Duke vënë në ...

Ukraina i kërkon Perëndimit rritjen e sanksioneve ndaj Rusisë
Ukraina i ka bërë thirrje dhjetëra ministrave të Jashtëm të enjten të rrisin sanksionet kundër Rusisë, duke akuzuar Moskën për rritje të agresionit kundër Kievit dhe për nxitje të “jostabilitetit dhe pasigurisë” në ...
Shenja | 06-Dec-2018 21:37
Ukraina i ka bërë thirrje dhjetëra ministrave të Jashtëm të enjten të rrisin sanksionet kundër Rusisë, duke akuzuar Moskën për rritje të agresionit kundër Kievit dhe për nxitje të “jostabilitetit dhe pasigurisë” në ...

SHBA i përgjigjet Rusisë, i dërgon anije ushtarake në Detin e Zi
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN. Kjo lëvizje, ...
Arbresh | 06-Dec-2018 20:33
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN. Kjo lëvizje, ...

SHBA dërgon anije ushtarake në Detin e Zi në përgjigje të Rusisë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN. Kjo lëvizje, ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:55
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN. Kjo lëvizje, ...

SHBA dërgon anije ushtarake në Detin e Zi në përgjigje të Rusisë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN.
Kosova Press | 06-Dec-2018 18:38
Shtetet e Bashkuara të Amerikës filluan të përgatiten të dërgojnë një anije ushtarake në Detin e Zi dhe i kërkuan Departamentit të Shtetit të njoftojë Turqinë për këtë, thanë zyrtarë amerikanë për CNN.

Rusia kërcënon SHBA: Po sikur nëndetëset tona të lundrojnë drejt brigjeve tuaja?
Rusia do të përgjigjet ndaj paraqitjes së mundshme të anijeve të SHBA-së në Detin e Zi. Kështu tha zëvendëskryetari i Këshillit të Mbrojtjes të Dumës ruse, Yuriy Shvitkin, pas paralajmërimeve se SHBA filloi përgatitjet ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 16:13
Rusia do të përgjigjet ndaj paraqitjes së mundshme të anijeve të SHBA-së në Detin e Zi. Kështu tha zëvendëskryetari i Këshillit të Mbrojtjes të Dumës ruse, Yuriy Shvitkin, pas paralajmërimeve se SHBA filloi përgatitjet ...

SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi?!
CNN raportoi se zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë kërkuar nga Departamenti i Shtetit të njoftojë Turqinë me planin që luftanija të kalojë nëpër ngushticat e Bosforit dhe të Dardaneleve, që ndajnë Stambollin dhe lidhin ...
Lajminet | 06-Dec-2018 12:46
CNN raportoi se zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë kërkuar nga Departamenti i Shtetit të njoftojë Turqinë me planin që luftanija të kalojë nëpër ngushticat e Bosforit dhe të Dardaneleve, që ndajnë Stambollin dhe lidhin ...

Kriza Rusi-UKrainë, SHBA gati të dërgojnë një luftanije në Detin e Zi
Gjiganti mediatik CNN, duke cituar tre zyrtarë amerikanë, raporton se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përgatitjet e nevojshme për të dërguar një anije luftarake në Detin e Zi, përkundër sfondit të ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 11:34
Gjiganti mediatik CNN, duke cituar tre zyrtarë amerikanë, raporton se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përgatitjet e nevojshme për të dërguar një anije luftarake në Detin e Zi, përkundër sfondit të ...

SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi?!
Rrjeti televiziv CNN raportoi se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dërgojnë anije luftarake në Detin e Zi. CNN raportoi se zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë kërkuar nga Departamenti i Shtetit të njoftojë Turqinë me ...
Arbresh | 06-Dec-2018 12:46
Rrjeti televiziv CNN raportoi se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dërgojnë anije luftarake në Detin e Zi. CNN raportoi se zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë kërkuar nga Departamenti i Shtetit të njoftojë Turqinë me ...

Rusia kërcënon SHBA: Po sikur nëndetëset tona të lundrojnë drejt brigjeve tuaja?
Rusia do të përgjigjet ndaj paraqitjes së mundshme të anijeve të SHBA-së në Detin e Zi.
Kosova Press | 06-Dec-2018 12:15
Rusia do të përgjigjet ndaj paraqitjes së mundshme të anijeve të SHBA-së në Detin e Zi.

Kriza Rusi – Ukrainë, CNN: SHBA gati të dërgojë anije lufte në Detin e zi
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten për të dërguar një anije ushtarake në Detin e Zi, në kuadër të krizës mes Rusisë dhe Ukrainës. Lajmi është konfirmuar nga rrjeti televiziv CNN. Rrjeti televiziv Cnn, duke ...
ABCNews | 06-Dec-2018 10:25
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten për të dërguar një anije ushtarake në Detin e Zi, në kuadër të krizës mes Rusisë dhe Ukrainës. Lajmi është konfirmuar nga rrjeti televiziv CNN. Rrjeti televiziv Cnn, duke ...

Rusia lejon pjesërisht trafikun në detin Azov
Qeveria ruse ka lejuar hyrjen e anijeve ukrainase në detin Azov, duke lehtësuar disi marrëdhëniet e acaruara mes dy vendeve pas incidentit të muajit të kaluar në ujërat e Krimesë. Megjithatë, marina ruse nuk ka hequr ...
ABCNews | 04-Dec-2018 23:56
Qeveria ruse ka lejuar hyrjen e anijeve ukrainase në detin Azov, duke lehtësuar disi marrëdhëniet e acaruara mes dy vendeve pas incidentit të muajit të kaluar në ujërat e Krimesë. Megjithatë, marina ruse nuk ka hequr ...

Incidenti me Ukrainën, Moska nderon rojet kufitare që ndaluan dhe arrestuan marinarët në Detin e Zi
Kryetari i dhomës së ulët të parlamentit të Rusisë ka në plan të japë çmime shtetërore për rojet kufitare të cilët kanë gjuajtur dhe kapur tre anije ukrainase dhe 24 marinarë një javë më parë, thonë mediat ruse. ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 09:24
Kryetari i dhomës së ulët të parlamentit të Rusisë ka në plan të japë çmime shtetërore për rojet kufitare të cilët kanë gjuajtur dhe kapur tre anije ukrainase dhe 24 marinarë një javë më parë, thonë mediat ruse. ...

Rusia lejon hyrjen e anijeve ukrainase në detin Azov
Ukraina thotë se Rusia ka filluar të lejojë disa anije të hyjnë në portet e Ukrainës në Detin Azov, një veprim që mund të sinjalizojë lehtësimin e tensioneve në rajon. Në një deklaratë të martën, që atribuohet Ministrit ...
TV Klan | 04-Dec-2018 16:42
Ukraina thotë se Rusia ka filluar të lejojë disa anije të hyjnë në portet e Ukrainës në Detin Azov, një veprim që mund të sinjalizojë lehtësimin e tensioneve në rajon. Në një deklaratë të martën, që atribuohet Ministrit ...

Gjykata Evropiane i kërkon Moskës kenë trajtim mjekësor marinarët ukrainas
Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut i bëri sot thirrje Moskës për të siguruar një trajtim të përshtatshëm për marinarët e Ukrainës, anijet e të cilëve u ndaluan nga Marina ruse në Detin Azov.
Kosova Press | 04-Dec-2018 19:13
Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut i bëri sot thirrje Moskës për të siguruar një trajtim të përshtatshëm për marinarët e Ukrainës, anijet e të cilëve u ndaluan nga Marina ruse në Detin Azov.

Ukraina thirrjet Europës për rritje të prezencës në Detin e Zi
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka shtuar thirrjet e tij ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritjen e prezencës së tyre detare në Detin e Zi, në mënyrë që të jenë “faktor pengues” për Rusinë. Poroshenko ka thënë ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 05:46
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka shtuar thirrjet e tij ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritjen e prezencës së tyre detare në Detin e Zi, në mënyrë që të jenë “faktor pengues” për Rusinë. Poroshenko ka thënë ...

Ukraina fton Gjermaninë dhe aleatët të shtojnë prezencën në Detin e Zi
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka shtuar thirrjet e tij ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritjen e prezencës së tyre detare në Detin e Zi, në mënyrë që të jenë “faktor pengues” për Rusinë. Poroshenko ka thënë ...
Flaka | 03-Dec-2018 20:04
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka shtuar thirrjet e tij ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritjen e prezencës së tyre detare në Detin e Zi, në mënyrë që të jenë “faktor pengues” për Rusinë. Poroshenko ka thënë ...

Në portin e marinarëve të arrestuar: “Moska do të mbysë Ukrainën”
Në qytet lufta nuk ka mbaruar kurrë: “Ajo urë që donte Putini ishte rënia jonë”. «Jeta civile e qytetit tonë është në gjumë dhe në rënie që nga viti 2014» Kapanone të vjetërsuara, zyra të braktisura, rrugë të zbrazëta ...
Gazeta Shqip | 03-Dec-2018 13:16
Në qytet lufta nuk ka mbaruar kurrë: “Ajo urë që donte Putini ishte rënia jonë”. «Jeta civile e qytetit tonë është në gjumë dhe në rënie që nga viti 2014» Kapanone të vjetërsuara, zyra të braktisura, rrugë të zbrazëta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved