ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:13

Rama i fton në zyrë, ndërsa Lindita Nikolla u thotë “JO” studentëve – Letra e plotë

Rama i fton në zyrë, ndërsa Lindita Nikolla u thotë “JO” studentëve – Letra e plotë
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. E ndërsa Rama i ftoi ata për takim, ministrja në letër-përgjigjen e saj duket se nuk u jep zgjidhje ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 15:16
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. E ndërsa Rama i ftoi ata për takim, ministrja në letër-përgjigjen e saj duket se nuk u jep zgjidhje ...

Nikolla letër studentëve: E gatshme për të diskutuar të gjithë çështjet e ngritura
Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla nëpërmjet një letra drejtuar Këshillave Studentorë të Universiteteve Publike, u ka kthyer përgjigje studentëve për çdo kërkesë. Nga ana tjetër ajo ka shprehur gatishmërinë ...
ScanTv | 07-Dec-2018 15:11
Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla nëpërmjet një letra drejtuar Këshillave Studentorë të Universiteteve Publike, u ka kthyer përgjigje studentëve për çdo kërkesë. Nga ana tjetër ajo ka shprehur gatishmërinë ...

Ministrja Nikolla i kthen përgjigje studentëve
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. Përgjigjia e Nikollës Lidhur me pikën 1,6 dhe 7 të kërkesës për vlerësimin e tarifave të studimit, ...
Lapsi | 07-Dec-2018 14:57
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. Përgjigjia e Nikollës Lidhur me pikën 1,6 dhe 7 të kërkesës për vlerësimin e tarifave të studimit, ...

Kërkesa me 8 pika e studentëve, zbulohet përgjigjja e Nikollës
TIRANË “BalkanWeb” zbulon kërkesën e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 14:54
TIRANË “BalkanWeb” zbulon kërkesën e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës ...

Studentët revoltohen me kryeministrin: “Ku dreqin e gjejnë guximin të na dalin kundër”
Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të vijojnë të protestojnë deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Një studente në protestë ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 14:04
Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të vijojnë të protestojnë deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Një studente në protestë ...

Studentët vijojnë protestën, ministrja Nikolla: Gati për t’i takuar (Foto)
Studentët u mblodhën sërish këtë të premte para Ministrisë së Arsimit për të protestuar. Pas plotësimit të një prej kërkesave të tyre, ata duan plotësimin e të tjerave.
Top Channel | 07-Dec-2018 13:10
Studentët u mblodhën sërish këtë të premte para Ministrisë së Arsimit për të protestuar. Pas plotësimit të një prej kërkesave të tyre, ata duan plotësimin e të tjerave.

Nga një njoftim i studentëve tek Urbanistika, në megaprotestë. Kush qëndron pas saj!
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...
Dritare.net | 07-Dec-2018 13:59
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...

Ministrja Nikolla, e gatshme të takohet me studentët
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.
Top Channel | 07-Dec-2018 12:47
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.

Studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...
Shenja | 07-Dec-2018 13:52
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...

Si u kthye një njoftim i thjeshtë tek Urbanistika në megaprotestë. Kush qëndron pas saj
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:47
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...

“Situata mund të dalë jashtë kontrollit. Dhe jo vetëm për Ramën”
Pedagogun Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin shpjegon kërkesat që kanë studentët dhe pohon se pas kësaj vale proteste një e ardhme e re po lind në zemër të të sotmes sipas tij. “Kanë frikë se nëse ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 13:51
Pedagogun Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin shpjegon kërkesat që kanë studentët dhe pohon se pas kësaj vale proteste një e ardhme e re po lind në zemër të të sotmes sipas tij. “Kanë frikë se nëse ...

FOTOT/ “Ne jemi ngelesat”: Ato që s’u panë nga protesta e studentëve dhe pankartat thumbuese
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:30
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...

Studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 13:11
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...

Senati i Universitetit të Elbasanit-studentëve: Kthejuni mësimit
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:43
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...

“Shqipërinë si gjithë Europa”, thirrjet e studentëve të Juridikut
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:15
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...

Nikolla:  Do diskutoj për të përgjysmuar tarifën vjetore
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se do diskutojë me drejtuesit e Universiteteve për të përgjysmuar tarifën vjetore. Nikolla: Po vij nga një inspektim nga disa godina ku po kryhet një super investim. ...
ABCNews | 07-Dec-2018 13:02
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se do diskutojë me drejtuesit e Universiteteve për të përgjysmuar tarifën vjetore. Nikolla: Po vij nga një inspektim nga disa godina ku po kryhet një super investim. ...

FOTOT/ “Po mua pse nuk më vijnë kaq shumë njerëz në protestë?”
Studentët nuk tërhiqen nga protestat. Pas plotësimit të kërkesës për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, ata duan që t’iu plotësohen edhe kërkesat e tjera. E ndërsa ata protestojnë, rrjeti nuk përmbahet nga ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:53
Studentët nuk tërhiqen nga protestat. Pas plotësimit të kërkesës për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, ata duan që t’iu plotësohen edhe kërkesat e tjera. E ndërsa ata protestojnë, rrjeti nuk përmbahet nga ...

“Me ken shkodran, tarifat i hedh në kazan”, marshim dhe në rrethe
ELBASAN Protesta e studenteve të Universiteteve Publike është shtrirë në të gjitha universitetet publike në rrethe. Përveç studentëve të Tiranës, protestohet edhe në Shkodër, Elbasan, Korçe, Vlorë dhe Durrës. Pas ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:01
ELBASAN Protesta e studenteve të Universiteteve Publike është shtrirë në të gjitha universitetet publike në rrethe. Përveç studentëve të Tiranës, protestohet edhe në Shkodër, Elbasan, Korçe, Vlorë dhe Durrës. Pas ...

Studentët nuk kënaqen me pak, kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, duke hequr pikën 4 në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, të cilët prej dy ditësh mblidhen në protestë ...
Top Channel | 07-Dec-2018 09:36
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, duke hequr pikën 4 në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, të cilët prej dy ditësh mblidhen në protestë ...

FOTOT/ “Jo politikë”: Studentët nuk ndalen, vijojnë protestën para Ministrisë së Arsimit
Protesta e studenteve të Universiteteve Publike po vijon ditën e sotme edhe pasi ministria e arsimit anuloi ditën e djeshme VKM-në për tarifën e provimeve të mbartura. Studentët janë mbledhur para ministrisë së Arsimit ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:23
Protesta e studenteve të Universiteteve Publike po vijon ditën e sotme edhe pasi ministria e arsimit anuloi ditën e djeshme VKM-në për tarifën e provimeve të mbartura. Studentët janë mbledhur para ministrisë së Arsimit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved