ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:35

Qeveria fillon përgatitjet e ftesave për ceremoninë shtetërore në ditën e mandatimit të ushtrisë (foto)

Qeveria fillon përgatitjet e ftesave për ceremoninë shtetërore në ditën e mandatimit të ushtrisë (foto)
Qeveria e Kosovës është duke i bërë përgatitjet e fundit rreth ceremonisë së Mandatimit të Ushtrisë së Kosovës. Në emër të kreut të ekzekutivit Ramush Haradinaj, janë punuar edhe ftesat për mysafirë të cilët do të ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 14:38
Qeveria e Kosovës është duke i bërë përgatitjet e fundit rreth ceremonisë së Mandatimit të Ushtrisë së Kosovës. Në emër të kreut të ekzekutivit Ramush Haradinaj, janë punuar edhe ftesat për mysafirë të cilët do të ...

Kryediplomati rus: Ballkani po destabilizohet nga përpjekjet e Kosovës për të formuar ushtrinë
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thënë se situata në Ballkan, veçanërisht në Kosovë “është shqetësuese” si dhe ka dënuar rolin “destabilizues” të BE-së dhe NATO, njofton agjensia BETA. “Ne shohim sesi ...
Shenja | 07-Dec-2018 14:27
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thënë se situata në Ballkan, veçanërisht në Kosovë “është shqetësuese” si dhe ka dënuar rolin “destabilizues” të BE-së dhe NATO, njofton agjensia BETA. “Ne shohim sesi ...

Bosch: Përse s’mund të ketë ushtri një vend i pavarur?
Amsterdam, 7 dhjetor 2018 – Ish-ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar ndaj deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se transformimi i FSK-së në ushtri nuk ...
Illyriapress | 07-Dec-2018 14:04
Amsterdam, 7 dhjetor 2018 – Ish-ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar ndaj deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se transformimi i FSK-së në ushtri nuk ...

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara për ndërhyrje në Maqedoni
Shtetet e Bashkuara po ndërhyjnë në çështjet e brendshme maqedonase duke nxitur një marrëveshje me Greqinë për të nxitur përpjekjen e shtetit të Ballkanit për t’u bashkuar me NATO, tha ministri i jashtëm rus, në mes të ...
Arbresh | 07-Dec-2018 12:16
Shtetet e Bashkuara po ndërhyjnë në çështjet e brendshme maqedonase duke nxitur një marrëveshje me Greqinë për të nxitur përpjekjen e shtetit të Ballkanit për t’u bashkuar me NATO, tha ministri i jashtëm rus, në mes të ...

Ambasadori norvegjez në Serbi: Ajo që Prishtina po bën paraqet rrezik
Ajo që Prishtina po bën tani paraqet rrezik, vlerëson ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sanes Bjornstad dhe shton se autoritetet shqiptare janë paralajmëruar qartë për këtë. Diplomati norvegjez nuk përjashton ...
Arbresh | 07-Dec-2018 11:55
Ajo që Prishtina po bën tani paraqet rrezik, vlerëson ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sanes Bjornstad dhe shton se autoritetet shqiptare janë paralajmëruar qartë për këtë. Diplomati norvegjez nuk përjashton ...

Ambasadori norvegjez në Serbi: Ajo që Prishtina po bën paraqet rrezik
Ajo që Prishtina po bën tani paraqet rrezik, vlerëson ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sanes Bjornstad dhe shton se autoritetet shqiptare janë paralajmëruar qartë për këtë. Diplomati norvegjez nuk përjashton ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:31
Ajo që Prishtina po bën tani paraqet rrezik, vlerëson ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sanes Bjornstad dhe shton se autoritetet shqiptare janë paralajmëruar qartë për këtë. Diplomati norvegjez nuk përjashton ...

Lavrov: Ndryshimet kushtetuese u bënë me kërcënime dhe blerje të deputetëve
“Me kërcënime dhe blerje të deputetëve, me ndërhyrje të drejtpërdrejtë të diplomatëve të huaj, u imponuan ndryshimet kushtetuese në Maqedoni”, thotë ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei Lavrov. Sipas AIM, duke ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 11:24
“Me kërcënime dhe blerje të deputetëve, me ndërhyrje të drejtpërdrejtë të diplomatëve të huaj, u imponuan ndryshimet kushtetuese në Maqedoni”, thotë ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei Lavrov. Sipas AIM, duke ...

ANALIZA: Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s
Nga Arton Konushevci, Rel Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 20:34
Nga Arton Konushevci, Rel Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten ...

Kadaj-Bujupi fton opozitën të votojnë buxhetin shkaku i presioneve rreth taksës
Transformimi i FSK-së, nuk është alarm për rajonin, por do t’i shërbej paqes. Kështu ka thënë për , Donika Kadaj-Bujupi, deputetete e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në një prononcim për , kadja-Bujupi, ka thënë se ...
Arbresh | 07-Dec-2018 10:43
Transformimi i FSK-së, nuk është alarm për rajonin, por do t’i shërbej paqes. Kështu ka thënë për , Donika Kadaj-Bujupi, deputetete e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në një prononcim për , kadja-Bujupi, ka thënë se ...

Lavrov: NATO dhe BE duan t’na nxjerrin telashe në Ballkan
Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov ka thënë se shtimi i prezencës së NATO’s dhe Bashkimit Evropian në Ballkan është një tendencë për ta destabilizuar rajonin. “Situata në Ballkan është në një gjendje shqetësuese dhe ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 10:23
Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov ka thënë se shtimi i prezencës së NATO’s dhe Bashkimit Evropian në Ballkan është një tendencë për ta destabilizuar rajonin. “Situata në Ballkan është në një gjendje shqetësuese dhe ...

Haradinaj i prerë për ushtrinë, zbulon telefonatën me Stoltenberg
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është treguar i vendosur për ushtrinë Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në “Facebook” ka zbuluar se ushtria do të formohet më 14 dhjetor dhe se këtë ia ka bërë të ditur sot, ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është treguar i vendosur për ushtrinë Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në “Facebook” ka zbuluar se ushtria do të formohet më 14 dhjetor dhe se këtë ia ka bërë të ditur sot, ...

Bosch reagon ndaj Stoltenbergut dhe kryeministres serbe rreth ushtrisë së Kosovës
Ish-ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar ndaj deklaratës së sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se transformimi i FSK-së në ushtri nuk është duke ndodhur në kohën e ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 10:00
Ish-ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar ndaj deklaratës së sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se transformimi i FSK-së në ushtri nuk është duke ndodhur në kohën e ...

Stoltenberg: Nuk është momenti që FSK të kthehet në ushtri
Transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri është në kundërshtim me këshillat e shumë aleatëve të NATO-s, ka thënë ndër të tjera Sekretari i Përgjithshëm i saj, Jens Stoltenberg.
Top Channel | 06-Dec-2018 11:20
Transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri është në kundërshtim me këshillat e shumë aleatëve të NATO-s, ka thënë ndër të tjera Sekretari i Përgjithshëm i saj, Jens Stoltenberg.

NATO hap rrugën për anëtarësimin e Bosnje Hercegovinës
NATO i dha Bosnje e Hercegovinës dritën e gjelbër për të bërë një hap të madh përpara në rrugën drejt anëtarësimit në aleancën ushtarake. Ministrat e Jashtëm të NATO-s, në takimin e së mërkurës në Bruksel, e ftuan ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 23:01
NATO i dha Bosnje e Hercegovinës dritën e gjelbër për të bërë një hap të madh përpara në rrugën drejt anëtarësimit në aleancën ushtarake. Ministrat e Jashtëm të NATO-s, në takimin e së mërkurës në Bruksel, e ftuan ...

NATO: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”.
Top Channel | 05-Dec-2018 18:44
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”.

Haradinaj nuk ndalet pas ultimatumit të NATO-s dhe Rusisë: Projektligjet për FSK-në do të votohen më 14 dhjetor
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në Kuvendin e ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 14:02
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në Kuvendin e ...

NATO vërejtje Kosovës për nismën e krijimit të ushtrisë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”. Sipas ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:07
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”. Sipas ...

Bosch: Pse s’duhet të ketë ushtri një vend i pavarur?
Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka reaguar ndaj deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg sipas së cilës transformimi i FSK-së në ushtri nuk është duke ndodhur në kohën e ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 08:22
Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka reaguar ndaj deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg sipas së cilës transformimi i FSK-së në ushtri nuk është duke ndodhur në kohën e ...

Transformimi i FSK në Ushtri, Stoltenberg telefonin Haradinaj dhe Vuçiç
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar këtë të enjte kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Informacionet bëjnë me dije se në këtë bisedë është ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 17:05
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar këtë të enjte kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Informacionet bëjnë me dije se në këtë bisedë është ...

NATO: Rusia urgjentisht të lirojë anijet dhe marinarët ukrainas
Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Atlantikut të Veriut (NATO), Jens Stoltenberg përsëriti thirrjen ndaj autoriteteve ruse për të liruar anijet dhe marinarët e kapur të Ukrainës, raporton Anadolu Agency (AA). Në ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 16:25
Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Atlantikut të Veriut (NATO), Jens Stoltenberg përsëriti thirrjen ndaj autoriteteve ruse për të liruar anijet dhe marinarët e kapur të Ukrainës, raporton Anadolu Agency (AA). Në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved