ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:40

Protesta, Nikolla u përgjigjet studentëve: Të ngremë grupe të posaçme

Protesta, Nikolla u përgjigjet studentëve: Të ngremë grupe të posaçme
Teksa studentët i kishin lënë orën 16:00 ministres Nikolla si afat për t'u përgjigjur për tre kërkesat e tjera të tyre, nga Ministria e Arsimit, rreth orës 15:00, ka ardhur edhe një përgjigje për kushtet e tyre.
Top Channel | 07-Dec-2018 15:22
Teksa studentët i kishin lënë orën 16:00 ministres Nikolla si afat për t'u përgjigjur për tre kërkesat e tjera të tyre, nga Ministria e Arsimit, rreth orës 15:00, ka ardhur edhe një përgjigje për kushtet e tyre.

Rama i fton në zyrë, ndërsa Lindita Nikolla u thotë “JO” studentëve – Letra e plotë
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. E ndërsa Rama i ftoi ata për takim, ministrja në letër-përgjigjen e saj duket se nuk u jep zgjidhje ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 15:16
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. E ndërsa Rama i ftoi ata për takim, ministrja në letër-përgjigjen e saj duket se nuk u jep zgjidhje ...

Nikolla letër studentëve: E gatshme për të diskutuar të gjithë çështjet e ngritura
Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla nëpërmjet një letra drejtuar Këshillave Studentorë të Universiteteve Publike, u ka kthyer përgjigje studentëve për çdo kërkesë. Nga ana tjetër ajo ka shprehur gatishmërinë ...
ScanTv | 07-Dec-2018 15:11
Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla nëpërmjet një letra drejtuar Këshillave Studentorë të Universiteteve Publike, u ka kthyer përgjigje studentëve për çdo kërkesë. Nga ana tjetër ajo ka shprehur gatishmërinë ...

Zbulohet ‘korrespondenca’ – Ja përgjigja e Nikollës për kërkesat e fundit të studentëve
Zbulohet kërkesa më e fundit e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës totale ...
Java News | 07-Dec-2018 15:07
Zbulohet kërkesa më e fundit e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës totale ...

Kërkesa me 8 pika e studentëve, zbulohet përgjigjja e Nikollës
TIRANË “BalkanWeb” zbulon kërkesën e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 14:54
TIRANË “BalkanWeb” zbulon kërkesën e studentëve me 8 pika drejtuar ministres së Arsimit Lindita Nikolla si dhe përgjigjen e saj. Në shkresën e shkruar me dorë studentët kërkojnë përgjysmim të tarifave, rritje të peshës ...

Ministrja Nikolla i kthen përgjigje studentëve
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. Përgjigjia e Nikollës Lidhur me pikën 1,6 dhe 7 të kërkesës për vlerësimin e tarifave të studimit, ...
Lapsi | 07-Dec-2018 14:57
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje studentëve, por ata përsëri thonë se nuk ka negociata. Përgjigjia e Nikollës Lidhur me pikën 1,6 dhe 7 të kërkesës për vlerësimin e tarifave të studimit, ...

Studentët revoltohen me kryeministrin: “Ku dreqin e gjejnë guximin të na dalin kundër”
Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të vijojnë të protestojnë deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Një studente në protestë ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 14:04
Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të vijojnë të protestojnë deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Një studente në protestë ...

Studentët vijojnë protestën, ministrja Nikolla: Gati për t’i takuar (Foto)
Studentët u mblodhën sërish këtë të premte para Ministrisë së Arsimit për të protestuar. Pas plotësimit të një prej kërkesave të tyre, ata duan plotësimin e të tjerave.
Top Channel | 07-Dec-2018 13:10
Studentët u mblodhën sërish këtë të premte para Ministrisë së Arsimit për të protestuar. Pas plotësimit të një prej kërkesave të tyre, ata duan plotësimin e të tjerave.

Protesta e studentëve, reagon Nikolla: E gatshme të takohem, jam duke pritur që Këshillat Studentorë të sjellin përfaqësuesit
Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët dhe se po pret që Këshillat Studentorë të sjellin përfaqësuesit. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 13:10
Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët dhe se po pret që Këshillat Studentorë të sjellin përfaqësuesit. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...

“E gatshme të takohem me studentët por…”, reagon Nikolla
TIRANË Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët por ka deklaruar se nuk mund të shkojë tek ata në shesh. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 12:56
TIRANË Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët por ka deklaruar se nuk mund të shkojë tek ata në shesh. Në një aktivitet në Parlament, ministrja Nikolla ...

Ministrja Nikolla, e gatshme të takohet me studentët
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.
Top Channel | 07-Dec-2018 12:47
Teksa studentët vijojnë protestat deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla thotë se është gati të takohet me ta.

Studentët, Ramës: “Plotëso kërkesat ose dorëhiqu”
Orët kalojnë dhe studentët janë në ditën e tretë të protestës së tyre. E nisur me 4 kërkesa, protesta madhështore ka përfshirë studentët nga e gjithë Shqipëria. Pas kërkesave të para, studentët kanë shtruar edhe kërkesa ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 14:04
Orët kalojnë dhe studentët janë në ditën e tretë të protestës së tyre. E nisur me 4 kërkesa, protesta madhështore ka përfshirë studentët nga e gjithë Shqipëria. Pas kërkesave të para, studentët kanë shtruar edhe kërkesa ...

Si u kthye një njoftim i thjeshtë tek Urbanistika në megaprotestë. Kush qëndron pas saj
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:47
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...

Nikolla: I takoj studentët, por jo në shesh. S’është etike
Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, gjate nje konference te perbashket shtypi, me ministrin grek te Edukimit dhe Ceshtjeve Fetare, Andreas Loverdos, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nLindita ...
Gazeta Shqip | 07-Dec-2018 13:40
Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, gjate nje konference te perbashket shtypi, me ministrin grek te Edukimit dhe Ceshtjeve Fetare, Andreas Loverdos, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nLindita ...

Nga një njoftim i studentëve tek Urbanistika, në megaprotestë. Kush qëndron pas saj!
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...
Dritare.net | 07-Dec-2018 13:59
Shumëkush që pa përmasat që mori protesta studentore e një dite më parë, ka pyetur mbi motorët që i vënë ata në lëvizje. Shkëndijë për një megaprotestë si ajo e një dite më parë ka shërbyer njoftimi i Fakultetit të ...

FOTOT/ “Ne jemi ngelesat”: Ato që s’u panë nga protesta e studentëve dhe pankartat thumbuese
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:30
Ka vijuar edhe sot protesta e studentë të universiteteve publike para Ministrisë së Arsimit. Mësimi është bojkotuar në të gjitha fakultetet teksa nuk mungojnë as pankartat. Me brohoritje në kor, ata qëndrojnë para ...

Protestës në Shkodër i bashkohen pedagogët: Të hiqet mesatarja
SHKODER Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. Protestës së studenteve të Shkodrës i është bashkuar edhe pedagogu i letërsisë Arben Prendi. Ai i ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:54
SHKODER Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. Protestës së studenteve të Shkodrës i është bashkuar edhe pedagogu i letërsisë Arben Prendi. Ai i ...

Senati i Universitetit të Elbasanit-studentëve: Kthejuni mësimit
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:43
ELBASAN Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës që po mbahet para Ministrisë së Arsimit, Senatit Akademik i Universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ vjen me ...

Studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...
Shenja | 07-Dec-2018 13:52
Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh ...

“Shqipërinë si gjithë Europa”, thirrjet e studentëve të Juridikut
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:15
TIRANE “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Ky është mesazhi i fortë që studentët e Juridikut kanë lëshuar sot, teksa i janë bashkuar protestës me thirrjet e Dhjetorit të viteve 90. Ata do të stacionohen si fillim tek ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved