ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2018 16:19

Parkinsoni, trajtimi fizioterapeutik

Parkinsoni, trajtimi fizioterapeutik
Klaudio Mirdita, fizioterapist Odensa Mustafa, fizioterapiste Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje neurologjike progresive, e provokuar nga degjenerimi i neuroneve dopaminergjikë të substancës së zezë. E merr emrin ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Klaudio Mirdita, fizioterapist Odensa Mustafa, fizioterapiste Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje neurologjike progresive, e provokuar nga degjenerimi i neuroneve dopaminergjikë të substancës së zezë. E merr emrin ...

Gurët e tëmthit, si t’i trajtojmë
Valdete Malaj, mjeke gastrohepatologe Te gratë, të moshuarit dhe personat mbipeshë gurët në tëmth janë një nga patologjitë më të shpeshta. Nëse fshikëza e tëmthit nuk arrin të zbrazet siç duhet, krijohen kristale që ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Valdete Malaj, mjeke gastrohepatologe Te gratë, të moshuarit dhe personat mbipeshë gurët në tëmth janë një nga patologjitë më të shpeshta. Nëse fshikëza e tëmthit nuk arrin të zbrazet siç duhet, krijohen kristale që ...

Sëmundjet alergjike, simptomat, shkaqet dhe mënyrat e trajtimit
Përshtati në shqip: Blertina Koka Alergjitë dhe astma janë dy probleme të ndërlidhura me njëra tjetrën. Të njëjtat substanca që shkaktojnë simptoma të rrufës, si poleni apo pluhuri, mund të shkaktojnë edhe shenja apo ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Përshtati në shqip: Blertina Koka Alergjitë dhe astma janë dy probleme të ndërlidhura me njëra tjetrën. Të njëjtat substanca që shkaktojnë simptoma të rrufës, si poleni apo pluhuri, mund të shkaktojnë edhe shenja apo ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved