ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:16

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Gazeta Shqip | 07-Dec-2018 10:43
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

“Jelekët e verdhë” gati të pushtojnë Parisin
Parisi do të jetë i blinduar të shtunën, kur dhe do të zhvillohet protesta e paralajmëruar e jelekëve të verdhë. Kryeministri francez Eduard Filip deklaroi se janë marrë masa të jashtëzakonshme dhe nuk do të lejohen ...
ABCNews | 07-Dec-2018 10:57
Parisi do të jetë i blinduar të shtunën, kur dhe do të zhvillohet protesta e paralajmëruar e jelekëve të verdhë. Kryeministri francez Eduard Filip deklaroi se janë marrë masa të jashtëzakonshme dhe nuk do të lejohen ...

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 23:40
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...

Francë, Macron: Anulim jo moratorium për taksën e karburanteve
Presidenti francez Emanuel Macron ka sqaruar deklaratën e bërë nga kryeministri Filip, duke saktësuar se është tërhequr përfundimisht nga rritja e taksës së karburanteve, e parashikuar për vitin e ardhshëm. Kjo është ...
ABCNews | 07-Dec-2018 08:51
Presidenti francez Emanuel Macron ka sqaruar deklaratën e bërë nga kryeministri Filip, duke saktësuar se është tërhequr përfundimisht nga rritja e taksës së karburanteve, e parashikuar për vitin e ardhshëm. Kjo është ...

Dridhet Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron
Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e Verdhë” që kanë ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 17:37
Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e Verdhë” që kanë ...

Francë, frikë nga dhuna e “Jelekëve të Verdhë”
Qeveria franceze është e shqetësuar se protesta e radhës e “Jelekëve të Verdhë” në Paris mund të degradojë sërish në dhunë. Kryeministri Eduard Filip ka paralajmëruar se mund të nxjerrë në rrugët e kryeqytetit ...
ABCNews | 06-Dec-2018 23:27
Qeveria franceze është e shqetësuar se protesta e radhës e “Jelekëve të Verdhë” në Paris mund të degradojë sërish në dhunë. Kryeministri Eduard Filip ka paralajmëruar se mund të nxjerrë në rrugët e kryeqytetit ...

Paris, masa të rrepta sigurie pas paralajmërimit për protesta
Në disa pjesë të Parisit do të ndërmerren masa drastike të sigurisë të shtunën për shkak të paralajmërimit për protesta kundër presidentit francez Emmanuel Macron dhe qeverisë së tij, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Shenja | 07-Dec-2018 11:12
Në disa pjesë të Parisit do të ndërmerren masa drastike të sigurisë të shtunën për shkak të paralajmërimit për protesta kundër presidentit francez Emmanuel Macron dhe qeverisë së tij, transmeton Anadolu Agency (AA). ...

Franca në ankth nga protestat e reja të dhunshme, 89 mijë policë do të shpërndahen në gjithë vendin
Kryeministri francez Édouard Philippe, ka deklaruar se 89 mijë pjesëtarë të policisë pritet të shpërndahen nesër në gjithë vendin, pasi janë paralajmëruar protesta të reja nga “jelekët e verdhë”, raporton Reuters. Sipas ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 11:12
Kryeministri francez Édouard Philippe, ka deklaruar se 89 mijë pjesëtarë të policisë pritet të shpërndahen nesër në gjithë vendin, pasi janë paralajmëruar protesta të reja nga “jelekët e verdhë”, raporton Reuters. Sipas ...

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme
Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se “ecotax” nuk do të ishte përfshirë në ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 09:36
Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se “ecotax” nuk do të ishte përfshirë në ...

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Java News | 07-Dec-2018 10:17
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Kulla Eiffel mbyllet në prag të protestave të vikendit në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Shenja | 07-Dec-2018 08:45
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...
Arbresh | 07-Dec-2018 08:16
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...

Frikë nga dhuna në protestë – Franca mbyll Kullën Eiffel, muzetë dhe dyqanet
Kulla e Eiffelit në Paris do të mbyllet të shtunën për shkak të frikës nga dhuna e mëtejshme në rrugë nga protestat antiqeveritare. Operatori i Kullës Eiffel ka thënë se kërcënimi për protesta të dhunshme të shtunën e ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 07:55
Kulla e Eiffelit në Paris do të mbyllet të shtunën për shkak të frikës nga dhuna e mëtejshme në rrugë nga protestat antiqeveritare. Operatori i Kullës Eiffel ka thënë se kërcënimi për protesta të dhunshme të shtunën e ...

89 mijë policë do të “blindojnë” Francën gjatë protestës së të shtunës
Kryeministri francez Edouard Philippe tha se 89,000 anëtarë të forcave të sigurisë do të vendoseshin në mbarë vendin të shtunën, duke përfshirë 8,000 në Paris, ndërsa në rrugë do të dalin edhe disa automjete të ...
Arbresh | 07-Dec-2018 07:45
Kryeministri francez Edouard Philippe tha se 89,000 anëtarë të forcave të sigurisë do të vendoseshin në mbarë vendin të shtunën, duke përfshirë 8,000 në Paris, ndërsa në rrugë do të dalin edhe disa automjete të ...

Mijëra policë do ta “blindojnë” Francën gjatë protestës së nesërme
Kryeministri francez Edouard Philippe tha se 89,000 anëtarë të forcave të sigurisë do të vendoseshin në mbarë vendin të shtunën, duke përfshirë 8,000 në Paris, ndërsa në rrugë do të dalin edhe disa automjete të ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 07:20
Kryeministri francez Edouard Philippe tha se 89,000 anëtarë të forcave të sigurisë do të vendoseshin në mbarë vendin të shtunën, duke përfshirë 8,000 në Paris, ndërsa në rrugë do të dalin edhe disa automjete të ...

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
“Në ditët e ardhshme, ne do të përpiqemi të zgjerojmë grupin e njerëzve që mund të bashkëngjiten në këtë lëvizje me ne, duke përfshirë edhe parti tjera politike”, u shpreh lideri i Partisë Socialiste Franceze, Olivier ...
Lajminet | 06-Dec-2018 23:58
“Në ditët e ardhshme, ne do të përpiqemi të zgjerojmë grupin e njerëzve që mund të bashkëngjiten në këtë lëvizje me ne, duke përfshirë edhe parti tjera politike”, u shpreh lideri i Partisë Socialiste Franceze, Olivier ...

Pas karburanteve, qeveria franceze tërhiqet edhe për çmimin e ushqimeve
E trembur nga protestat e “Jelekëve të Verdhë” për taksën e karburanteve, qeveria franceze ka bërë një hap prapa edhe sa i takon rritjes së çmimeve për ushqimet bazë. Duke komentuar situatën, presidenti Donald Trump ka ...
ABCNews | 06-Dec-2018 08:31
E trembur nga protestat e “Jelekëve të Verdhë” për taksën e karburanteve, qeveria franceze ka bërë një hap prapa edhe sa i takon rritjes së çmimeve për ushqimet bazë. Duke komentuar situatën, presidenti Donald Trump ka ...

Taksa e karburanteve, Macron: Nuk ka pezullim, por heqje përfundimtare të taksës!
Presidenti francez Emanuel Macron ka bërë të ditur zyrtarisht se nuk do të ketë rritje të taksave të karburantit në mënyrë përfundimtare, ndryshe nga sa ishte thënë pas valës së protestave për një shtyrje të këtij ...
Java News | 06-Dec-2018 22:19
Presidenti francez Emanuel Macron ka bërë të ditur zyrtarisht se nuk do të ketë rritje të taksave të karburantit në mënyrë përfundimtare, ndryshe nga sa ishte thënë pas valës së protestave për një shtyrje të këtij ...

Qeveria franceze frikësohet nga “dhuna masive” në ditët e ardhshme
Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën tjetër ka njoftuar ...
Flaka | 06-Dec-2018 20:16
Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën tjetër ka njoftuar ...

Popullariteti i Macronit bie në nivelin më të ulët
Popullariteti i presidentit të Francës, Emmanuel Macron, është zvogëluar për tre pikë brenda një muaji, duke rënë në 18 për qind, transmeton Anadolu Agency (AA). Popullariteti i Macronit ka rënë gjatë protestave të ...
Arbresh | 06-Dec-2018 19:39
Popullariteti i presidentit të Francës, Emmanuel Macron, është zvogëluar për tre pikë brenda një muaji, duke rënë në 18 për qind, transmeton Anadolu Agency (AA). Popullariteti i Macronit ka rënë gjatë protestave të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved