ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:40

Ndotja, OBSH: Si mund të shpëtohen miliona njerëz duke zbatuar Marrëveshjen e Parisit

Ndotja, OBSH: Si mund të shpëtohen miliona njerëz duke zbatuar Marrëveshjen e Parisit
Jetët e miliona njerëzve do të mund të shpëtohen çdo vit deri në vitin 2050 nëse do të zvogëlohet ndotja e ajrit e përshkruar në Marrëveshjen e Parisit për Klimën, sipas një raporti nga Organizata Botërore e ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 12:55
Jetët e miliona njerëzve do të mund të shpëtohen çdo vit deri në vitin 2050 nëse do të zvogëlohet ndotja e ajrit e përshkruar në Marrëveshjen e Parisit për Klimën, sipas një raporti nga Organizata Botërore e ...

OBSH: Ja pesë qytetet me ajrin më të ndotur në Ballkanin Perëndimor
Me ardhjen e dimrit, shumë qytetet në Ballkanin Perëndimor shndërrohen në mbytëse prej smogut, të shkaktuara nga gazrat nga makina kryesisht shumë të vjetra dhe mijëra dhe oxhaqe, dhe të vetmit që fërkojnë duart e tyre ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Me ardhjen e dimrit, shumë qytetet në Ballkanin Perëndimor shndërrohen në mbytëse prej smogut, të shkaktuara nga gazrat nga makina kryesisht shumë të vjetra dhe mijëra dhe oxhaqe, dhe të vetmit që fërkojnë duart e tyre ...

Ndotja, OBSH: si mund të shpëtohen miliona njerëz duke zbatuar Marrëveshjen e Parisit
Jetët e miliona njerëzve do të mund të shpëtohen çdo vit deri në vitin 2050 nëse do të zvogëlohet ndotja e ajrit e përshkruar në Marrëveshjen e Parisit për Klimën, sipas një raporti nga Organizata Botërore e ...
Tesheshi | 07-Dec-2018 09:19
Jetët e miliona njerëzve do të mund të shpëtohen çdo vit deri në vitin 2050 nëse do të zvogëlohet ndotja e ajrit e përshkruar në Marrëveshjen e Parisit për Klimën, sipas një raporti nga Organizata Botërore e ...

OBSH: Ja pesë qytetet me ajrin më të ndotur në Ballkanin Perëndimor
Me ardhjen e dimrit, shumë qytetet në Ballkanin Perëndimor shndërrohen në mbytëse prej smogut, të shkaktuara nga gazrat nga makina kryesisht shumë të vjetra dhe mijëra dhe oxhaqe, dhe të vetmit që fërkojnë duart e tyre ...
Shenja | 06-Dec-2018 21:45
Me ardhjen e dimrit, shumë qytetet në Ballkanin Perëndimor shndërrohen në mbytëse prej smogut, të shkaktuara nga gazrat nga makina kryesisht shumë të vjetra dhe mijëra dhe oxhaqe, dhe të vetmit që fërkojnë duart e tyre ...

Alarmi: Ballkani po mbështillet nga smogu toksik
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet. Ndërsa qindra vende janë mbledhur në Poloni për një samit mbi klimën, ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 10:19
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet. Ndërsa qindra vende janë mbledhur në Poloni për një samit mbi klimën, ...

Ballkani po mbështillet nga smogu toksik
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet.
Top Channel | 06-Dec-2018 09:51
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet.

Smogu toksik ‘mbështjell’ Ballkanin, ka qytetet më të ndotura në planet
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet. Ndërsa qindra vende janë mbledhur në Poloni për një samit mbi klimën, ...
Java News | 06-Dec-2018 10:30
Dimri ka ardhur dhe qymyri po digjet, duke e mbështjellë Ballkanin me një smog toksik, e duke i shndërruar qytetet e tij në më të ndoturat në planet. Ndërsa qindra vende janë mbledhur në Poloni për një samit mbi klimën, ...

Studim nga Universiteti i Chicagos: Ndotja e ajrit, vrasësi numër një në botë
Ajri i ndotur ka dalë të jetë më i rrezikshëm për shëndetin se pirja e duhanit, nga dora e parë, thotë studimi nga Indeksi i Kualitetit të Ajrit në Universitetin e Chicagos (AQLI). Ndotja e ajrit, e shkaktuar kryesisht ...
Arbresh | 05-Dec-2018 08:44
Ajri i ndotur ka dalë të jetë më i rrezikshëm për shëndetin se pirja e duhanit, nga dora e parë, thotë studimi nga Indeksi i Kualitetit të Ajrit në Universitetin e Chicagos (AQLI). Ndotja e ajrit, e shkaktuar kryesisht ...

Studim nga Universiteti i Chicagos: Ndotja e ajrit, vrasësi numër një në botë
Ndotja e ajrit, e shkaktuar kryesisht nga djegia e karburanteve fosile është duke shkurtuar jetën mesatarisht 1.8 vite për person, duke e shndërruar në vrasësin numër një në botë, sipas një hulumtimi. Grimcat e vogla të ...
Lajminet | 05-Dec-2018 08:17
Ndotja e ajrit, e shkaktuar kryesisht nga djegia e karburanteve fosile është duke shkurtuar jetën mesatarisht 1.8 vite për person, duke e shndërruar në vrasësin numër një në botë, sipas një hulumtimi. Grimcat e vogla të ...

Shkupi dhe Prishtina ndër kryeqytetet me ajër më të ndotur
Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, renditet në vendin e shtatë në listën e qyteteve me ajër më të ndotur. Nga të dhënat e publikuara nga aplikacioni global “Air Visual”, mbrëmjen e së dielës Prishtina ka regjistruar ...
ABCNews | 03-Dec-2018 17:32
Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, renditet në vendin e shtatë në listën e qyteteve me ajër më të ndotur. Nga të dhënat e publikuara nga aplikacioni global “Air Visual”, mbrëmjen e së dielës Prishtina ka regjistruar ...

Shkupi edhe sonte në mesin e 10 qyteteve me ajrin më të ndotur në botë
Shkupi, Sofja dhe Prishtina sonte kanë “nderin” të jenë në listën kryesuese të qyteteve për ajr të ndotur në botë, njofton Medial.mk. Shkupi gjendet në vendin e shtatë, Prishtina në të katërtin, Sofja në të nëntin për ...
Medial | 03-Dec-2018 20:10
Shkupi, Sofja dhe Prishtina sonte kanë “nderin” të jenë në listën kryesuese të qyteteve për ajr të ndotur në botë, njofton Medial.mk. Shkupi gjendet në vendin e shtatë, Prishtina në të katërtin, Sofja në të nëntin për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved