ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:29

Mbyllet nata e dytë e “Këngës Magjike”

Mbyllet nata e dytë e “Këngës Magjike”
Plot shkëlqim u mbyll edhe nata e dytë e edicionit të 20 të festivalit Kënga Magjike, në një transmetim të drejtpërdrejtë në Televizionin Klan që prej orës 20:30. Një prej surprizave që u zbulua që në fillim ishte ...
TV Klan | 07-Dec-2018 12:29
Plot shkëlqim u mbyll edhe nata e dytë e edicionit të 20 të festivalit Kënga Magjike, në një transmetim të drejtpërdrejtë në Televizionin Klan që prej orës 20:30. Një prej surprizave që u zbulua që në fillim ishte ...

Nata e dytë e Festivalit “Kënga Magjike”, garë dhe spektakël
Në Pallatin e Koncerteve është zhvilluar sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”, që këtë vit ka edicionin e tij të 20-të. Sërish pati surpriza dhe emocione nga interpretuesit pjesëmarrës dhe nga spektakli i ...
ABCNews | 07-Dec-2018 09:18
Në Pallatin e Koncerteve është zhvilluar sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”, që këtë vit ka edicionin e tij të 20-të. Sërish pati surpriza dhe emocione nga interpretuesit pjesëmarrës dhe nga spektakli i ...

Nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”, gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme në këtë festival
Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy bukurosheve shqiptare, Klaudia Pepës dhe Bora Zemanit, shkruan lajmi.net. Mbrëmja u hap me një lidhje direkte të Arditit me ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy bukurosheve shqiptare, Klaudia Pepës dhe Bora Zemanit, shkruan lajmi.net. Mbrëmja u hap me një lidhje direkte të Arditit me ...

Nata e II “Kënga Magjike”: Ja çfarë veshën artistët mbrëmë
Të enjten në Pallatin e Kongreseve u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në skenë u ngjitën plot 20 artistë të ndarë në dy kategori: artistët e rij dhe këngëtarë të njohur, të cilët ...
Bordo | 07-Dec-2018 12:04
Të enjten në Pallatin e Kongreseve u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në skenë u ngjitën plot 20 artistë të ndarë në dy kategori: artistët e rij dhe këngëtarë të njohur, të cilët ...

Gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme në festivalin “Kënga Magjike”
Mbrëmë në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë është mbajtur gjysmëfinalja e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy ...
Arbresh | 07-Dec-2018 11:06
Mbrëmë në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë është mbajtur gjysmëfinalja e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy ...

Nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”, gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme në këtë festival
Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy bukurosheve shqiptare, Klaudia Pepës dhe Bora Zemanit, shkruan . Mbrëmja u hap me një lidhje direkte të Arditit me prezantueset e ...
Lajminet | 07-Dec-2018 09:18
Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy bukurosheve shqiptare, Klaudia Pepës dhe Bora Zemanit, shkruan . Mbrëmja u hap me një lidhje direkte të Arditit me prezantueset e ...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të “Kënga Magjike” prezantojnë edhe 4 bukuroshe!
Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura aktorja Elia Zaharia Zogu, ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 09:11
Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura aktorja Elia Zaharia Zogu, ...

Në mëngjes përcolli të atin në banesën e fundit; ndërsa në darkë konkurroi në “Kënga Magjike”!
Mbrëmjen e së enjtes u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”. Por për një prej artistëve që konkurronte në kategorinë e të rinjve, të performonte pikërisht mbrëme, me siguri ka qenë sfida më e vështirë e ...
Bordo | 07-Dec-2018 08:59
Mbrëmjen e së enjtes u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”. Por për një prej artistëve që konkurronte në kategorinë e të rinjve, të performonte pikërisht mbrëme, me siguri ka qenë sfida më e vështirë e ...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, këto janë katër prezantueset e tjera të ‘Këngës Magjike’
Këtë vit përkrah moderatorit, Ardit Gjebrea janë edhe dy bukuroshet e njohura shqiptare, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, shkruan . Mirëpo, Gjebrea me anë të një lidhje direkte ka kujtuar prezantueset e dikurshme ...
Lajminet | 06-Dec-2018 23:51
Këtë vit përkrah moderatorit, Ardit Gjebrea janë edhe dy bukuroshet e njohura shqiptare, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, shkruan . Mirëpo, Gjebrea me anë të një lidhje direkte ka kujtuar prezantueset e dikurshme ...

Jo vetëm Klaudia, tek kënga Magjike kërcen dhe Bora, ndërsa 4 ish bashkëprezantuese rrëfejnë c`i ka ndodhur në festival!
Nëse nata e parë e Këngës Magjike kishte surpriza, e dyta sjell akoma edhe më shumë të papritura. Te merkuren, nuk ishte e vështirë për Klaudia Pepën të bënte atë që bën më mirë: të dhuronte një spektakël të vërtetë me ...
Bordo | 06-Dec-2018 23:05
Nëse nata e parë e Këngës Magjike kishte surpriza, e dyta sjell akoma edhe më shumë të papritura. Te merkuren, nuk ishte e vështirë për Klaudia Pepën të bënte atë që bën më mirë: të dhuronte një spektakël të vërtetë me ...

“Mos më urreni, por më votoni”
Pas një viti mungese në “Këngën Magjike” këngëtari i dashur për publikun shqiptar, Erik Lloshi rikthehet në skenën magjike të edicionit të tij të 20-të. Ai do të interpretojë këngën “Mos urre”. Në një video për ...
TV Klan | 06-Dec-2018 20:44
Pas një viti mungese në “Këngën Magjike” këngëtari i dashur për publikun shqiptar, Erik Lloshi rikthehet në skenën magjike të edicionit të tij të 20-të. Ai do të interpretojë këngën “Mos urre”. Në një video për ...

Arditi bashkon babë e bijë në “Kënga Magjike”, pas 7 vitesh
Ardit Gjebrea nuk heq dorë nga surprizat as në emisionin “E diela Shqiptare”, e as në “Këngën Magjike”. Gjebrea zbriti tek publiku në sallë, që ata të realizonin një telefonatë me familjarët që kishin jashtë Shqipërisë, ...
Arbresh | 06-Dec-2018 22:49
Ardit Gjebrea nuk heq dorë nga surprizat as në emisionin “E diela Shqiptare”, e as në “Këngën Magjike”. Gjebrea zbriti tek publiku në sallë, që ata të realizonin një telefonatë me familjarët që kishin jashtë Shqipërisë, ...

Ja kush do ta hapë natën e dytë të “Këngës Magjike”
Pas një nate të mbushur me emocione spektakël dhe një skene madhështore, pas pak do të nisë në Tv Klan nata e dytë e edicionit të 20 të “Këngës Magjike”. Spektakli do të startoje me këngëtarin Kelly, i cili do të ...
TV Klan | 06-Dec-2018 20:24
Pas një nate të mbushur me emocione spektakël dhe një skene madhështore, pas pak do të nisë në Tv Klan nata e dytë e edicionit të 20 të “Këngës Magjike”. Spektakli do të startoje me këngëtarin Kelly, i cili do të ...

Pas Klaudia Pepës edhe Bora Zemani ka një surprizë në ‘Kënga Magjike’
Edhe këtë mbrëmje nuk mungojnë surprizat për shikuesit e këtij festivali madhështor, shkruan . Mbrëmë balerina, Klaudia Pepa përveç prezantimit ka performuar me balerinët e Mediaseve kurse sot është Bora Zemani e cila ...
Lajminet | 06-Dec-2018 22:05
Edhe këtë mbrëmje nuk mungojnë surprizat për shikuesit e këtij festivali madhështor, shkruan . Mbrëmë balerina, Klaudia Pepa përveç prezantimit ka performuar me balerinët e Mediaseve kurse sot është Bora Zemani e cila ...

Sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”
Në gjysmë errësirë dhe pa shumë zhurmë. Kështu Ardit Gjebrea e startoi natën e parë të edicionit të 20 të Këngës Magjike. Nisi me një ide gjeniale. Skena magjepsese u mbush me 19 fëmijë dhe të rinj të lindur në datat ...
TV Klan | 06-Dec-2018 16:12
Në gjysmë errësirë dhe pa shumë zhurmë. Kështu Ardit Gjebrea e startoi natën e parë të edicionit të 20 të Këngës Magjike. Nisi me një ide gjeniale. Skena magjepsese u mbush me 19 fëmijë dhe të rinj të lindur në datat ...

Bora Zemani dhe Klaudia Pepa shkëlqejnë në natën e dytë të ‘Këngës Magjike’
Nuk ka dyshim se ato që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve janë dy prezantueset e këtij festivali, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, shkruan . Edhe në këtë natë, Bora dhe Klaudia shkëlqejnë me fustanet e tyre, të cilat ...
Lajminet | 06-Dec-2018 21:07
Nuk ka dyshim se ato që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve janë dy prezantueset e këtij festivali, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, shkruan . Edhe në këtë natë, Bora dhe Klaudia shkëlqejnë me fustanet e tyre, të cilat ...

“Rikthehem pas një viti, mos më urreni por më votoni miq”
Ai këtë vit vjen më i fuqishëm se kurrë me projektin e tij “Mos më urre”, që u prit mjaft mirë nga publiku, shkruan . Me anë të një video të publikuar në rrjete sociale, Eriku fton të gjithë publikun të votojnë për të. ...
Lajminet | 06-Dec-2018 21:02
Ai këtë vit vjen më i fuqishëm se kurrë me projektin e tij “Mos më urre”, që u prit mjaft mirë nga publiku, shkruan . Me anë të një video të publikuar në rrjete sociale, Eriku fton të gjithë publikun të votojnë për të. ...

Ja kush do e hapë natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”
E në këtë natë do të performojnë emra të mëdhenj të cilët do ndezin skenën e Këngës Magjike, shkruan . Dje ky festival ishte hapur nga këngëtarja, Anxhela Peristeri e cila ishte fituese e vitit të kaluar kurse sonte ...
Lajminet | 06-Dec-2018 20:48
E në këtë natë do të performojnë emra të mëdhenj të cilët do ndezin skenën e Këngës Magjike, shkruan . Dje ky festival ishte hapur nga këngëtarja, Anxhela Peristeri e cila ishte fituese e vitit të kaluar kurse sonte ...

Starton e suksesshme nata e parë e edicionit të 20 të Këngës Magjike
Në një skenë madhështore dhe një formë të veçantë nisi mbrëmjen e së mërkurë nata e parë e edicionit të 20 të kënges magjike. 11 këngëtarë big dhe 13 new artist performuan Live në Pallatin e Koncerteve. Ardit Gjebrea ...
ABCNews | 06-Dec-2018 14:45
Në një skenë madhështore dhe një formë të veçantë nisi mbrëmjen e së mërkurë nata e parë e edicionit të 20 të kënges magjike. 11 këngëtarë big dhe 13 new artist performuan Live në Pallatin e Koncerteve. Ardit Gjebrea ...

Nata finale e ‘Këngës Magjike’ formalitet, publiku tashmë ka shpallur fituesit
Festivali “Kenga Magjike” ka nisur atëherë kur muzika e vërtetë shqiptare duhej të rilindte dhe kur më shumë se kushdo, emrat e saj të vërtetë, ikonat e një brezi të tërë artistësh do të ringjallnin vlerat e saj. ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 16:01
Festivali “Kenga Magjike” ka nisur atëherë kur muzika e vërtetë shqiptare duhej të rilindte dhe kur më shumë se kushdo, emrat e saj të vërtetë, ikonat e një brezi të tërë artistësh do të ringjallnin vlerat e saj. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved