ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:41

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent. Ajo në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se një buxhet i ...
Arbresh | 07-Dec-2018 13:10
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent. Ajo në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se një buxhet i ...

VV: Kostoja e projektligji i ri për pagat nuk është paraparë me projekt buxhetin
Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur në takim udhëheqjen e Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës, të cilët i kanë informuar se partnerët e koalicionit qeverisës po e vonojnë votimin në lexim të ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 13:10
Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur në takim udhëheqjen e Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës, të cilët i kanë informuar se partnerët e koalicionit qeverisës po e vonojnë votimin në lexim të ...

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent.
Kosova Press | 07-Dec-2018 12:47
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent.

Buxheti i vitit 2019 është buxhet i shpenzimit qeveritar dhe jo i zhvillimit socio-ekonomik
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe deputet i parlamentit të Republikës së Kosovës Albin Kurti, në një postim të tij para pak çastesh në rrjetin social facebook ka shkruar se ky buxheti i vitit 2019 është ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:11
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe deputet i parlamentit të Republikës së Kosovës Albin Kurti, në një postim të tij para pak çastesh në rrjetin social facebook ka shkruar se ky buxheti i vitit 2019 është ...

Vihet në pikëpyetje miratimi në parim i Projektbuxhetit të vitit 2019
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...
Gazeta Ekonomia | 06-Dec-2018 17:30
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...

Kurti tregon me çka merret kryeministri Haradinaj
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i rritë apetitet e Serbisë për veriun ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 14:09
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i rritë apetitet e Serbisë për veriun ...

Opozita nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019
Në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debat mes pozitës dhe opozitës për buxhetin e vitit 2019. LDK dhe Vetëvendosje dhe PSD deri më tani kanë dalur kundër këtij projekt-buxheti, duke përmendur mangësitë që sipas tyre ...
Politiko | 06-Dec-2018 13:55
Në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debat mes pozitës dhe opozitës për buxhetin e vitit 2019. LDK dhe Vetëvendosje dhe PSD deri më tani kanë dalur kundër këtij projekt-buxheti, duke përmendur mangësitë që sipas tyre ...

Kreu i Vetëvendosjes: Buxheti është i shpenzimit qeveritar dhe jo i zhvillimit socio-ekonomik
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019 ka thënë ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:49
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019 ka thënë ...

LDK nuk mbështet buxhetin - për çdo ditë të Qeverisë Haradinaj humbin 44 vende pune
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e mbështet Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, i cili po diskutohet në seancën e sotme të Kuvendit.
Kosova Press | 06-Dec-2018 13:41
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e mbështet Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, i cili po diskutohet në seancën e sotme të Kuvendit.

Opozita vë kushte për votimin e buxhetit të Kosovës për vitin 2019
Prishtinë, 5 dhjetor 2018 – Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i ...
Illyriapress | 05-Dec-2018 16:15
Prishtinë, 5 dhjetor 2018 – Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i ...

Opozita në Kosovë kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019
Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij projektligji ...
Gazeta Ekonomia | 05-Dec-2018 13:34
Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij projektligji ...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019
Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij projektligji ...
Arbresh | 05-Dec-2018 12:57
Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij projektligji ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved