ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 11:36

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent. Ajo në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se një buxhet i ...
Arbresh | 07-Dec-2018 13:10
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent. Ajo në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se një buxhet i ...

VV: Kostoja e projektligji i ri për pagat nuk është paraparë me projekt buxhetin
Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur në takim udhëheqjen e Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës, të cilët i kanë informuar se partnerët e koalicionit qeverisës po e vonojnë votimin në lexim të ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 13:10
Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur në takim udhëheqjen e Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës, të cilët i kanë informuar se partnerët e koalicionit qeverisës po e vonojnë votimin në lexim të ...

?Selmanaj thotë se buxheti i 2019-ës është buxhet elektoral
Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj e ka quajtur “buxhet elektoral”, buxhetin për vitin 2019. Ai ka drejtuar kritika rreth ndajres së mjeteve prej 1 milionë e 200 mijë euro për OJQ-n “Ta pastrojmë Kosovën”, ndërkohë që ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 12:47
Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj e ka quajtur “buxhet elektoral”, buxhetin për vitin 2019. Ai ka drejtuar kritika rreth ndajres së mjeteve prej 1 milionë e 200 mijë euro për OJQ-n “Ta pastrojmë Kosovën”, ndërkohë që ...

Nagavci: Buxheti nuk parasheh shpenzimet për shtesat e fëmijëve
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent.
Kosova Press | 07-Dec-2018 12:47
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, buxhetin e paraparë për vitin 2019, e ka vlerësuar si aspak të konsoliduar dhe jo transparent.

Komuniteti rom kërkon përfshirje në buxhetin e vitit 2019
Deputeti Albert Kinolli nga PRBK ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës dhe ministritë përkatëse që të përfshijnë edhe komunitetin rom në programin e buxhetit të vitit 2019. “Buxheti 2019 na lë të besojmë që Qeveria përmes ...
Arbresh | 07-Dec-2018 12:47
Deputeti Albert Kinolli nga PRBK ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës dhe ministritë përkatëse që të përfshijnë edhe komunitetin rom në programin e buxhetit të vitit 2019. “Buxheti 2019 na lë të besojmë që Qeveria përmes ...

LDK e VV nuk votojnë buxhetin, Kosova rrezikon zgjedhjet
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, në rast se Kuvendi i Kosovës nuk arrin ta aprovojë ...
Java News | 07-Dec-2018 12:39
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, në rast se Kuvendi i Kosovës nuk arrin ta aprovojë ...

Selmanaj: Buxheti për vitin 2019, është buxhet elektoral
Ndryshe nga kolegët e tij të LDK-s, deputeti Driton Selmanaj e ka quajtur “buxhet elektoral”, buxhetin për vitin 2019.
Kosova Press | 07-Dec-2018 12:35
Ndryshe nga kolegët e tij të LDK-s, deputeti Driton Selmanaj e ka quajtur “buxhet elektoral”, buxhetin për vitin 2019.

Ministrin i Financave e deputetin Selmanaj përplasen për buxhetin
Kuvendi i Kosovës në vazhdimin e seancës për projektbuxhetin e vitit 2019 përsëri ka vazhduar diskutimet. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka quajtur paradoks ndarjen e buxhetit për një organizatë ...
Arbresh | 07-Dec-2018 12:16
Kuvendi i Kosovës në vazhdimin e seancës për projektbuxhetin e vitit 2019 përsëri ka vazhduar diskutimet. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka quajtur paradoks ndarjen e buxhetit për një organizatë ...

Sejdiu: Buxheti më shumë është shpenzues, se që krijon mirëqenie
Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu gjatë vazhdimit të sotëm të seancës ka përsëritur se nuk përkrah buxhetin e paraparë për vitin 2019, duke e cilësuar atë si më shumë shpenzues se sa që krijon mirëqenie për qytetarët.
Kosova Press | 07-Dec-2018 11:55
Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu gjatë vazhdimit të sotëm të seancës ka përsëritur se nuk përkrah buxhetin e paraparë për vitin 2019, duke e cilësuar atë si më shumë shpenzues se sa që krijon mirëqenie për qytetarët.

Driton Selmanaj: Buxheti i vitit 2019, buxhet elektoral e jo zhvillimor
Driton Selmanaj, deputete i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka kritikuar ndarjen e buxhetit për vitin 20189. Në seancën plenare e cila po mbahet në këto momente e ku pikë e rendit të ditës është buxheti për vitin 2019, ...
Arbresh | 07-Dec-2018 11:45
Driton Selmanaj, deputete i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka kritikuar ndarjen e buxhetit për vitin 20189. Në seancën plenare e cila po mbahet në këto momente e ku pikë e rendit të ditës është buxheti për vitin 2019, ...

LIVE: Vazhdon seanca për buxhetin
Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës ku po shqyrtohet projektligji mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019. Kjo seancë që ka nisur dje është karakterizuar me një debat të gjatë për projektligjin e ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:32
Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës ku po shqyrtohet projektligji mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019. Kjo seancë që ka nisur dje është karakterizuar me një debat të gjatë për projektligjin e ...

Seanca për buxhetin e vitit 2019 vazhdon sot (VIDEO)
Sot, me fillim nga ora 11:00, pritet të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet projektligji mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Kjo seancë që ka nisur dje është ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 07:08
Sot, me fillim nga ora 11:00, pritet të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet projektligji mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Kjo seancë që ka nisur dje është ...

Gashi: LDK’ja e VV’ja s’do ta votojnë buxhetin, vendi mund të shkojë në zgjedhje
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, në rast se Kuvendi i Kosovës nuk arrin ta aprovojë ...
Arbresh | 07-Dec-2018 00:15
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, në rast se Kuvendi i Kosovës nuk arrin ta aprovojë ...

Buxheti 2019, mospajtime pozitë–opozitë (VIDEO)
Opozita nuk u pajtua as me buxhetin e propozuar për vitin 2019. Mirëpo, propozuesi po pretendon se me këtë planifikim do të ketë rritje buxhetore gati për të gjithë sektorët. Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi:
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:21
Opozita nuk u pajtua as me buxhetin e propozuar për vitin 2019. Mirëpo, propozuesi po pretendon se me këtë planifikim do të ketë rritje buxhetore gati për të gjithë sektorët. Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi:

Kosovë/LDK: Buxheti po tregon humbjen e 16 mijë vendeve të punës
Kundërshti të mëdha në Kosovë për buxhetin. Deklaratat e ministrit të Financave Bedri Hamza, i cili ka thënë se të mosvotohen projektligjet që nuk kanë mbështetje financiare dhe nuk janë të buxhetuara, kanë nxitur ...
Java News | 06-Dec-2018 17:54
Kundërshti të mëdha në Kosovë për buxhetin. Deklaratat e ministrit të Financave Bedri Hamza, i cili ka thënë se të mosvotohen projektligjet që nuk kanë mbështetje financiare dhe nuk janë të buxhetuara, kanë nxitur ...

Vihet në pikëpyetje miratimi në parim i Projektbuxhetit të vitit 2019
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...
Gazeta Ekonomia | 06-Dec-2018 17:30
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...

Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë
Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie të atyre që ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 14:27
Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie të atyre që ...

Kreu i Vetëvendosjes: Buxheti është i shpenzimit qeveritar dhe jo i zhvillimit socio-ekonomik
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019 ka thënë ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:49
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019 ka thënë ...

LDK nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019
Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi, por sipas tij buxheti i propozuar është vetëm për të blerë ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:49
Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi, por sipas tij buxheti i propozuar është vetëm për të blerë ...

LDK nuk mbështet buxhetin - për çdo ditë të Qeverisë Haradinaj humbin 44 vende pune
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e mbështet Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, i cili po diskutohet në seancën e sotme të Kuvendit.
Kosova Press | 06-Dec-2018 13:41
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e mbështet Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, i cili po diskutohet në seancën e sotme të Kuvendit.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved