ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2018 16:19

Kreolët e Ballkanit; “Profecia” e Enver Petrovskit

Kreolët e Ballkanit; “Profecia” e Enver Petrovskit
Kreolë do të thotë fëmijë të lindur nga prindër të përzier në kuptim racor apo kombëtar. Por si janë trajtuar ata para luftës së Kosovës? Enver Petrovci i ka parashikuar saktë ngjarjet e kësaj lufte që dhjetë vite më ...
Java News | 06-Dec-2018 23:00
Kreolë do të thotë fëmijë të lindur nga prindër të përzier në kuptim racor apo kombëtar. Por si janë trajtuar ata para luftës së Kosovës? Enver Petrovci i ka parashikuar saktë ngjarjet e kësaj lufte që dhjetë vite më ...

Enver Petrovci sjell premierën “Kreolët e Ballkanit” në Teatrin Eksperimental
Drama “Kreolët e Ballkanit” vjen premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” për publikun. Shkruar dhe me regji nga Enver Petrovci “Kreolët e Ballkanit” sjell histori dashurie, aksion dhe ...
Java News | 06-Dec-2018 07:43
Drama “Kreolët e Ballkanit” vjen premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” për publikun. Shkruar dhe me regji nga Enver Petrovci “Kreolët e Ballkanit” sjell histori dashurie, aksion dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved