ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 22:06

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei-t

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei-t
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...
ikub.al | 06-Dec-2018 12:58
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...

“Huawei” rikthen tensionet SHBA–Kinë
U duk sikur lufta tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës u qetësua, por tensionet po rriten sërish pas arrestimit në Kanada të drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme të teknologjisë së lartë, Huauei me ...
TV Klan | 06-Dec-2018 23:47
U duk sikur lufta tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës u qetësua, por tensionet po rriten sërish pas arrestimit në Kanada të drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme të teknologjisë së lartë, Huauei me ...

Kina i kërkon Kanadasë lirimin e shefes financiare të Huaweit
Kina i ka kërkuar Kanadasë të lirojë shefen financiare të gjigantit teknologjik kinez, Huawei, Meng Wanzhou, që është arrestuar dje dhe përballet me ekstradim në Shtetet e Bashkuara, pas supozimeve se ajo ka tentuar të ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 10:37
Kina i ka kërkuar Kanadasë të lirojë shefen financiare të gjigantit teknologjik kinez, Huawei, Meng Wanzhou, që është arrestuar dje dhe përballet me ekstradim në Shtetet e Bashkuara, pas supozimeve se ajo ka tentuar të ...

Kina i kërkon Kanadasë lirimin e shefes financiare të Huaweit
Kina i ka kërkuar Kanadasë të lirojë shefen financiare të gjigantit teknologjik kinez, Huawei, Meng Wanzhou, që është arrestuar dje dhe përballet me ekstradim në Shtetet e Bashkuara, pas supozimeve se ajo ka tentuar të ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 10:23
Kina i ka kërkuar Kanadasë të lirojë shefen financiare të gjigantit teknologjik kinez, Huawei, Meng Wanzhou, që është arrestuar dje dhe përballet me ekstradim në Shtetet e Bashkuara, pas supozimeve se ajo ka tentuar të ...

Pse Rusia s’mund të lejohet të drejtojë ndonjëherë Interpolin
Nga Uilliam Brauder Muajin e shkuar, gruaja e Meng Honguei, një shtetas kinez dhe drejtues i Interpolit, raportoi se burri i saj ishte zhdukur gjatë një udhëtimi në Kinë. Kaluan 3 ditë, para se qeveria kineze të ...
Bota.al | 07-Dec-2018 09:11
Nga Uilliam Brauder Muajin e shkuar, gruaja e Meng Honguei, një shtetas kinez dhe drejtues i Interpolit, raportoi se burri i saj ishte zhdukur gjatë një udhëtimi në Kinë. Kaluan 3 ditë, para se qeveria kineze të ...

Arrestohet në Kanada financierja e Huaweit, Kina kërkon lirimin e menjëhershëm
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.
Top Channel | 06-Dec-2018 12:15
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.

Justin Trudeau: Arrestimi i drejtoreshës së Huaweit nuk ka qenë për motive politike
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka thënë se qeveria e tij nuk kishte përfshirje në arrestimin e drejtoreshës të gjiganti të teknologjisë kineze Huawei, Meng Wanzhou, transmeton Klan Kosova. Vajza e themeluesit të ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 21:52
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka thënë se qeveria e tij nuk kishte përfshirje në arrestimin e drejtoreshës të gjiganti të teknologjisë kineze Huawei, Meng Wanzhou, transmeton Klan Kosova. Vajza e themeluesit të ...

Drejtoresha e Huawei arrestohet në Kanada, SHBA kërkon ekstradimin e saj
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada. Mediat amerikane raportojnë se SHBA po ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 21:45
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada. Mediat amerikane raportojnë se SHBA po ...

Përplasje diplomatike Kinë-SHBA pas arrestimit të shefes së Huawei
Arrestimi në Kanada i drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme kineze të teknologjisë së lartë, Huawei me kërkesë të autoriteteve amerikane ka shkaktuar një përplasje të fortë diplomatike mes Shteteve të ...
Respublica | 06-Dec-2018 19:06
Arrestimi në Kanada i drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme kineze të teknologjisë së lartë, Huawei me kërkesë të autoriteteve amerikane ka shkaktuar një përplasje të fortë diplomatike mes Shteteve të ...

Drejtoresha e Huawei arrestohet në Kanada, SHBA kërkon ekstradimin e saj
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada.
Kosova Press | 06-Dec-2018 18:55
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada.

Sërish tensione mes Washingtonit dhe Pekinit
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...
Shenja | 06-Dec-2018 16:58
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...

Arrestohet Presidentja e Kompanisë Huawei
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...
ABCNews | 06-Dec-2018 12:54
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...

Drejtoresha financiare i “Huawei”-t arrestohet në Kanada
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 11:34
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...

Arrestohet kryefinancierja e ”Huawei”-t
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 10:10
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei, ekstradohet në Amerikë! – Marrëdhëniet SHBA-Kinë “në fije të perit”
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...
ScanTv | 06-Dec-2018 09:59
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...

Arrestohet drejtoresha financiare e Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Shenja | 06-Dec-2018 09:29
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Arrestohet ekzekutivja e Huaweit në Kanada
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:17
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...

Arrestohet në Vankuver drejtoresha financiare e Huawei
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 09:01
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...

Arrestohet në Kanada vajza e themeluesit të Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Java News | 06-Dec-2018 09:09
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Arrestohet vajza e themeluesit të kompanisë kineze Huawei
Vajza e themeluesit të gjigantit të telefonisë Huawei, është arrestuar në Kanada, dhe po bëhet ekstradimi i saj në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, financiere kryesore dhe zv.kryetare në kompaninë Huawei është ...
Dritare | 06-Dec-2018 08:31
Vajza e themeluesit të gjigantit të telefonisë Huawei, është arrestuar në Kanada, dhe po bëhet ekstradimi i saj në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, financiere kryesore dhe zv.kryetare në kompaninë Huawei është ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved