ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:52

Haradinaj “shpërfill” NATO-n: S’ka asnjë dilemë, ligji për ushtrinë e Kosovës votohet më 14 dhjetor

Haradinaj “shpërfill” NATO-n: S’ka asnjë dilemë, ligji për ushtrinë e Kosovës votohet më 14 dhjetor
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:36
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...

Ilir Deda: ShBA e mbështeti ushtrinë edhe në vitin 2008
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:46
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...

Haradinaj: Deklarata e Lutfi Hazirit për ushtrinë është për turp
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, e ka quajtur të turpshme deklaratën e nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri, i cili para pak ditësh ka thënë se më 14 dhjetor nuk do të votohet për ushtri të vërtetë.
Kosova Press | 07-Dec-2018 11:23
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, e ka quajtur të turpshme deklaratën e nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri, i cili para pak ditësh ka thënë se më 14 dhjetor nuk do të votohet për ushtri të vërtetë.

Ushtria e Kosovës, befason Ankaraja: Mos merrni vendime të nxituara
Në 14 dhjetor Kosova do të ketë ushtrinë e saj, me një vendim që ka ngjallur shumë reagime. Shtetet anëtare të NATO-s janë ndarë në dy kahe, disa e mbështesin dhe të tjerë e kundërshtojnë. Shtetet anëtare të NATO-s kanë ...
ABCNews | 07-Dec-2018 10:36
Në 14 dhjetor Kosova do të ketë ushtrinë e saj, me një vendim që ka ngjallur shumë reagime. Shtetet anëtare të NATO-s janë ndarë në dy kahe, disa e mbështesin dhe të tjerë e kundërshtojnë. Shtetet anëtare të NATO-s kanë ...

Haradinaj për deklaratat e Hazirit: Është turp kur një njeri i vendit të vet e ofendon ushtrinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se janë turpëruese deklaratat e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri kur thotë se ushtria e Kosovës është më pak se ushtri. “I kam dëgju disa politikanë, ndër ta ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:19
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se janë turpëruese deklaratat e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri kur thotë se ushtria e Kosovës është më pak se ushtri. “I kam dëgju disa politikanë, ndër ta ...

Haradinaj, Hazirit: Është turp kur një njeri ofendon ushtrinë e vendit të vet
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë vizitës në KEK, ka folur edhe për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Haradinaj ka ripërsëritur se ushtria do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se për këtë gjë nuk ka asnjë ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 10:55
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë vizitës në KEK, ka folur edhe për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Haradinaj ka ripërsëritur se ushtria do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se për këtë gjë nuk ka asnjë ...

Haradinaj i përgjigjet deklaratës së Hazirit për krijimin e ushtrisë
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka quajtur turp deklaratën e nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri, i cili para pak ditësh ka thënë se me 14 dhjetor nuk do të votohet për ushtri të vërtetë.
Kosova Press | 07-Dec-2018 10:50
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka quajtur turp deklaratën e nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri, i cili para pak ditësh ka thënë se me 14 dhjetor nuk do të votohet për ushtri të vërtetë.

Haradinaj për deklaratat e Hazirit: Është trup kur një njeri i vendit të vet e ofendon ushtrinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se janë turpëruese deklaratat e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri kur thotë se ushtria e Kosovës është më pak se ushtri. “I kam dëgju disa politikan, ndër ta ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 10:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se janë turpëruese deklaratat e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri kur thotë se ushtria e Kosovës është më pak se ushtri. “I kam dëgju disa politikan, ndër ta ...

Haradinaj: S’ka asnjë dilemë, ushtria votohet më 14 dhjetor
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 10:41
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...

Haradinaj kundër qëndrimit të NATO për ushtrinë
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 19:07
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe ...

Kryeministri: S’ka asnjë dilemë, ushtria votohet më 14 dhjetor
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...
Arbresh | 07-Dec-2018 10:33
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ushtrinë, është për stabilitet në ...

Haradinaj-Hazirit: Është turp me ofendu ushtrinë e vendit tënd
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të nënkryetarit të LDK’së për Ushtrinë, Lufti Hazirit, raporton Periskopi. Pas vizitës në KEK, Haradinaj tha se është turp për një politikan ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 10:17
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të nënkryetarit të LDK’së për Ushtrinë, Lufti Hazirit, raporton Periskopi. Pas vizitës në KEK, Haradinaj tha se është turp për një politikan ...

Kryeministri e quan turp deklaratën e Hazirit se ushtria e Kosovës nuk është e vërtetë
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk pret një ushtri të vërtetë dhe se po bëhet për nevoja të brendshme të subjekteve. Mirëpo, këtë deklaratë të Lutfi Hazirit, Haradinaj e ka quajtur për turp. Haradinaj ka ...
Arbresh | 07-Dec-2018 10:17
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk pret një ushtri të vërtetë dhe se po bëhet për nevoja të brendshme të subjekteve. Mirëpo, këtë deklaratë të Lutfi Hazirit, Haradinaj e ka quajtur për turp. Haradinaj ka ...

Lutfi Haziri: Më 14 dhjetor pritet formula e gjysmë shtatzënisë; LDK voton Ligjet pasi SHBA është garantuese e sigurisë
Në ditën kur pritet të ndodhë themelimi i ushtrisë, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se pret që shtetet të sillen në raport me Kosovën ashtu siç u sollën në rastin e INTERPOL-it. Derisa ka folur në Zona e ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 22:00
Në ditën kur pritet të ndodhë themelimi i ushtrisë, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se pret që shtetet të sillen në raport me Kosovën ashtu siç u sollën në rastin e INTERPOL-it. Derisa ka folur në Zona e ...

Lutfi Haziri: Nuk po ndërtojmë ushtri të vërtetë, pasojat do t’i bartim ne e më së paku Qeveria
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutfi Haziri ka folur sonte në Zona B në lidhje me rrezikun që i kanoset vendit nga formimi i Ushtrisë së Kosovës pas kundërshtive të ndërkombëtarëve. Haziri ka thënë se nuk ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 21:36
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutfi Haziri ka folur sonte në Zona B në lidhje me rrezikun që i kanoset vendit nga formimi i Ushtrisë së Kosovës pas kundërshtive të ndërkombëtarëve. Haziri ka thënë se nuk ...

Haradinaj i përgjigjet Brnabicit: Serbia nuk ka guxim të nisë ushtri për Kosovë
Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj. Ai në një intervistë për Insajderi, ka thënë se Serbia nuk ka guxim ...
Arbresh | 06-Dec-2018 20:58
Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj. Ai në një intervistë për Insajderi, ka thënë se Serbia nuk ka guxim ...

Haradinaj i vendosur, ushtria do të bëhet (VIDEO)
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka biseduar në telefon me shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili një ditë më herët nuk përkrahu krijimin e ushtrisë së Kosovës, por me të cilin nuk u pajtua. Kryeqeveriatri ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:16
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka biseduar në telefon me shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili një ditë më herët nuk përkrahu krijimin e ushtrisë së Kosovës, por me të cilin nuk u pajtua. Kryeqeveriatri ...

Haradinaj: Ushtria do të bëhet pavarësisht kundërshtimeve
NATO është e vendosur të mbrojë paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe nuk e vë në pikëpyetje misionin e saj për paqe në Kosovë. Ndërsa Kosova e merr vendimin për transformimin e FSK-s në Forca të Armatosura të ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 17:25
NATO është e vendosur të mbrojë paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe nuk e vë në pikëpyetje misionin e saj për paqe në Kosovë. Ndërsa Kosova e merr vendimin për transformimin e FSK-s në Forca të Armatosura të ...

Dy kushtet e papërballueshme të Vuçiçit për FSK
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...
Java News | 06-Dec-2018 16:43
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...

Haradinaj komenton sërish qëndrimin e NATO-s kundër Ushtrisë së Kosovës
Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet, ky ...
Politiko | 06-Dec-2018 16:21
Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet, ky ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved