ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:28

Ia ndriti faqen partisë dhe Gjermanisë, “Lamtumira” i Merkel nga CDU merr 9 minuta duartrokitje (video)

Ia ndriti faqen partisë dhe Gjermanisë, “Lamtumira” i Merkel nga CDU merr 9 minuta duartrokitje (video)
Kancelarja gjermane Angela Merkel shënoi 18-vjetorin e Bashkimit Kristian Demokratik (CDU) me një fjalim lamtumire në të cilin u kërkoi anëtarëve të bashkohen dhe hapin një kapitull të ri. Merkel kujtoi se papritur ajo ...
Tesheshi | 07-Dec-2018 15:23
Kancelarja gjermane Angela Merkel shënoi 18-vjetorin e Bashkimit Kristian Demokratik (CDU) me një fjalim lamtumire në të cilin u kërkoi anëtarëve të bashkohen dhe hapin një kapitull të ri. Merkel kujtoi se papritur ajo ...

Dhurata e pabesueshme për Merkelin
Partia konservatore Kristian-demokrate gjermane, CDU i dha një dhuratë kancelares, Angela Merkel për ta falenderuar për punën e jashtëzakonshme të bërë si presidente e CDU-së për 18 vjet.
Kosova Press | 07-Dec-2018 15:23
Partia konservatore Kristian-demokrate gjermane, CDU i dha një dhuratë kancelares, Angela Merkel për ta falenderuar për punën e jashtëzakonshme të bërë si presidente e CDU-së për 18 vjet.

Trashëgimtari i Merkelit mund të mos jetë kancelari i ardhshëm
Ministri gjerman i Ekonomisë Piter Altermaer, i hodhi poshtë zërat se fituesi nga votimi i sotëm për trashëgimtar të Angela Merkelit në vendin lider i partisë CDU, sigurisht do të jetë kancelari i ardhshëm i vendit. ...
Republika | 07-Dec-2018 15:15
Ministri gjerman i Ekonomisë Piter Altermaer, i hodhi poshtë zërat se fituesi nga votimi i sotëm për trashëgimtar të Angela Merkelit në vendin lider i partisë CDU, sigurisht do të jetë kancelari i ardhshëm i vendit. ...

Merkel mban fjalimin lamtumirës për partinë e saj
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbajti një fjalim lamtumirës për Partinë e saj Demokristiane, nga e cila jep dorëheqje. “Vlerat tona duhet të mbrohen, brenda dhe jashtë”, tha Merkel në kongresin e partisë në ...
Arbresh | 07-Dec-2018 15:11
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbajti një fjalim lamtumirës për Partinë e saj Demokristiane, nga e cila jep dorëheqje. “Vlerat tona duhet të mbrohen, brenda dhe jashtë”, tha Merkel në kongresin e partisë në ...

Merkel lë CDU pas 18 vitesh: Koha për një kapitull të ri
Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg ku do të zgjidhet sot pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel, e cila do të vazhdojë të mbetet kancelare. Kryetarja e deritanishme ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 14:44
Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg ku do të zgjidhet sot pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel, e cila do të vazhdojë të mbetet kancelare. Kryetarja e deritanishme ...

Kush do ta pasojë Merkelin në krye të CDU-së?
Pas 18 vjetësh në krye të CDU-së, Angela Merkel tërhiqet. Politikani i financave Friedrich Merz, sekretarja e përgjithshme e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë në garë. Këta ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 14:16
Pas 18 vjetësh në krye të CDU-së, Angela Merkel tërhiqet. Politikani i financave Friedrich Merz, sekretarja e përgjithshme e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë në garë. Këta ...

Partia i bën Merkelit një dhuratë të pabesueshme
Partia konservatore Kristian-demokrate gjermane, CDU i dha një dhuratë kancelares, Angela Merkel për ta falenderuar për punën e jashtëzakonshme të bërë si presidente e CDU-së për 18 vjet. Dhurata ishte shkopi i ...
Java News | 07-Dec-2018 14:52
Partia konservatore Kristian-demokrate gjermane, CDU i dha një dhuratë kancelares, Angela Merkel për ta falenderuar për punën e jashtëzakonshme të bërë si presidente e CDU-së për 18 vjet. Dhurata ishte shkopi i ...

Gjermani, CDU zgjedh pasuesin e Merkel
Partia në pushtet në Gjermani CDU zgjedh këtë të premte pasuesin e Angela Merkel në krye të saj. Zgjedhja do të bëhet në një kongres në Hamburg, ku marrin pjesë 1.001 delegatë. Tre janë kandidatët për të cilët do të ...
VizionPlus | 07-Dec-2018 11:34
Partia në pushtet në Gjermani CDU zgjedh këtë të premte pasuesin e Angela Merkel në krye të saj. Zgjedhja do të bëhet në një kongres në Hamburg, ku marrin pjesë 1.001 delegatë. Tre janë kandidatët për të cilët do të ...

Nga Angela tek Ivanka. Cilat janë gratë më të fuqishme të botës
Lista e revistes qe jepet per te 15-in vit radhazi, perfshin grate qe konsiderohen si udheheqesit me me ndikim ne te gjithe globin.
ikub.al | 05-Dec-2018 11:23
Lista e revistes qe jepet per te 15-in vit radhazi, perfshin grate qe konsiderohen si udheheqesit me me ndikim ne te gjithe globin.

Forbes shpall listën e 100 grave më të fuqishme në botë, ja cila kryeson listën
Sipas revistës amerikane të biznesit “Forbes”, kancelarja gjermane, Angela Merkel, vazhdon të kryesojë listën e 100 grave më të fuqishme në botë, transmeton AA. Në listën e revistës amerikane, kancelarja Merkel u ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 14:36
Sipas revistës amerikane të biznesit “Forbes”, kancelarja gjermane, Angela Merkel, vazhdon të kryesojë listën e 100 grave më të fuqishme në botë, transmeton AA. Në listën e revistës amerikane, kancelarja Merkel u ...

Njihuni me biznesmen që kërkon t’i zërë vendin e Agela Merkel-it
Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u bashkohej tre ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 13:15
Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u bashkohej tre ...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkelit
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...
Flaka | 06-Dec-2018 20:16
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që nga viti 2005, Angela Merkel njoftoi në tetor se largohet nga pozita e liderit të partisë dhe nuk kishte në plan të rihapte garën për postin e kancelares. Zgjedhja e ...
Lajminet | 06-Dec-2018 19:02
Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që nga viti 2005, Angela Merkel njoftoi në tetor se largohet nga pozita e liderit të partisë dhe nuk kishte në plan të rihapte garën për postin e kancelares. Zgjedhja e ...

Fundi i një epoke, CDU-ja zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkelit
Unioni Kristiandemokrat (CDU) në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkelit në krye të partisë, dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë ...
Java News | 06-Dec-2018 19:00
Unioni Kristiandemokrat (CDU) në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkelit në krye të partisë, dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë ...

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:45
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë, edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit, transmeton Klan Kosova. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 18:42
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë, edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit, transmeton Klan Kosova. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që ...

“Forbes”: Merkel sërish gruaja më e fuqishme në botë dhe për 2018
Për të disatin vit radhazi kancelarja gjermane Angela Merkel është renditur nga prestigjozja Forbes si gruaja më me ndikim në botë. Edhe pse Merkel ka konfirmuar se nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e ardhshme, roli i ...
ABCNews | 05-Dec-2018 12:19
Për të disatin vit radhazi kancelarja gjermane Angela Merkel është renditur nga prestigjozja Forbes si gruaja më me ndikim në botë. Edhe pse Merkel ka konfirmuar se nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e ardhshme, roli i ...

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit.
Kosova Press | 06-Dec-2018 18:17
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit.

Votim historik për pasuesin e Merkelit
Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkelit pas 18 vjetësh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e Kancelarisë, ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja që do të bëjnë 1001 ...
Lajminet | 05-Dec-2018 22:50
Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkelit pas 18 vjetësh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e Kancelarisë, ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja që do të bëjnë 1001 ...

Lagarde: Po afrohet një epokë kolere për ekonominë
Drejtoresha e FMN-së, Christine Lagarde bëri dje një thirrje të fuqishme për një rinovim të bashkëpunimit tregtar ndërkombëtar duke paralajmëruar për ardhjen e një “epoke kolere” për ekonominë ku, sipas saj, pabarazitë ...
Kosova Press | 05-Dec-2018 11:32
Drejtoresha e FMN-së, Christine Lagarde bëri dje një thirrje të fuqishme për një rinovim të bashkëpunimit tregtar ndërkombëtar duke paralajmëruar për ardhjen e një “epoke kolere” për ekonominë ku, sipas saj, pabarazitë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved