ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:13

Houston në formë të tmerrshme, humb edhe nga Jazz (VIDEO)

Houston në formë të tmerrshme, humb edhe nga Jazz (VIDEO)
Utah Jazz kanë shënuar fitore ndaj Houston Rockets me rezultat 118-91 duke ua shkaktuar Raketave të Teksasit humbjen e 13-të në 24 ndeshjet e para të këtij edicioni në NBA. Derrick Favors me 24 pikë e 10 kërcime ishte ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 12:36
Utah Jazz kanë shënuar fitore ndaj Houston Rockets me rezultat 118-91 duke ua shkaktuar Raketave të Teksasit humbjen e 13-të në 24 ndeshjet e para të këtij edicioni në NBA. Derrick Favors me 24 pikë e 10 kërcime ishte ...

Blazers mundin Suns (VIDEO)
Portland Trail Blazers kanë triumfuar ndaj Phoenix Suns me rezultat 108-86 në kuadër të NBA-së. Damian Lillard me 25 pikë ishte koshashënuesi më i mirë në ndeshje. Ndërkaq te Phoenix më së shumti pikë pati Troy Daniels, ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 12:30
Portland Trail Blazers kanë triumfuar ndaj Phoenix Suns me rezultat 108-86 në kuadër të NBA-së. Damian Lillard me 25 pikë ishte koshashënuesi më i mirë në ndeshje. Ndërkaq te Phoenix më së shumti pikë pati Troy Daniels, ...

Celtics me fitore ndaj Knicks (VIDEO)
Boston Celtics kanë shënuar fitore ndaj New York Knicks me rezultat 128-100 në kuadër të NBA-së. Tim Hardaway Jr. me 22 pikë te Knicks dhe Kyrie Irving me po aq pikë te Bostoni arritën më së shumti pikë në ndeshje. Kjo ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 12:23
Boston Celtics kanë shënuar fitore ndaj New York Knicks me rezultat 128-100 në kuadër të NBA-së. Tim Hardaway Jr. me 22 pikë te Knicks dhe Kyrie Irving me po aq pikë te Bostoni arritën më së shumti pikë në ndeshje. Kjo ...

Rockets nuk dalin nga kriza, fitore për Celtics e Blazers
Houston Rockets konfirmon krizën e thellë të këtij sezoni edhe në parketin e Utah Jazz, ku u mposht me rezultatin e thellë 118-91. Problemet e brendshme në skuadër por reflektohen në mënyrë të drejtpërdrejtë në ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 10:34
Houston Rockets konfirmon krizën e thellë të këtij sezoni edhe në parketin e Utah Jazz, ku u mposht me rezultatin e thellë 118-91. Problemet e brendshme në skuadër por reflektohen në mënyrë të drejtpërdrejtë në ...

Hije finaleje, GSW mund Cavs (VIDEO)
Golden State Warriros kanë fituar si mysafirë të Cleveland Cavaliers, me të cilët janë takuar në finalet e NBA-ve për katër vjet rresht. Steph Curry me 42 pikë, Kevin Durant me 25 pikë e 10 kërcime ishin më efikasët te ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 15:24
Golden State Warriros kanë fituar si mysafirë të Cleveland Cavaliers, me të cilët janë takuar në finalet e NBA-ve për katër vjet rresht. Steph Curry me 42 pikë, Kevin Durant me 25 pikë e 10 kërcime ishin më efikasët te ...

Grizzlies – Clippers, 96-86 (VIDEO)
Memphis Grizzlies kanë shënuar fitore ndaj Los Angeles Clippers me rezultat 96-86. Mike Conley me 22 pikë ishte më i miri te vendësit, ndërkaq Boban Marjanovic me 19 pikë pati më së shumti pikë te mysafirët. Aq pikë sa ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 13:56
Memphis Grizzlies kanë shënuar fitore ndaj Los Angeles Clippers me rezultat 96-86. Mike Conley me 22 pikë ishte më i miri te vendësit, ndërkaq Boban Marjanovic me 19 pikë pati më së shumti pikë te mysafirët. Aq pikë sa ...

Milwaukee fitojnë ndaj Detroit (VIDEO)
Milwaukee Bucks kanë shënuar fitore ndaj Detroit Pistons me rezultat 115-92 në NBA. Blake Griffin pati më së shumti pikë në ndeshje, gjithsej 31. Në anën tjetër, te fituesit më i miri ishte Eric Bledsoe me 27 pikë. ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 13:50
Milwaukee Bucks kanë shënuar fitore ndaj Detroit Pistons me rezultat 115-92 në NBA. Blake Griffin pati më së shumti pikë në ndeshje, gjithsej 31. Në anën tjetër, te fituesit më i miri ishte Eric Bledsoe me 27 pikë. ...

Paul George shkëlqen te OKC (VIDEO)
Oklahoma City Thunder kanë fituar si mysafirë të Brooklyn Nets me rezultat 112-114. Paul George me 47 pikë e 15 kërcime ishte më i miri në ndeshje, përcjellë nga Russell Westbrook i cili u bë lojtari i tretë me më së ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 13:41
Oklahoma City Thunder kanë fituar si mysafirë të Brooklyn Nets me rezultat 112-114. Paul George me 47 pikë e 15 kërcime ishte më i miri në ndeshje, përcjellë nga Russell Westbrook i cili u bë lojtari i tretë me më së ...

Lakers me triumf ndaj Spurs (VIDEO)
Los Angeles Lakers kanë fituar ndaj San Antonio Spurs me rezultat 121-113 në kuadër të NBA-së. LeBron James shënoi 42 pikë për vendësit, ndërkaq DeMar DeRozan me 32 pikë dhe Rudy Gay me 31 ishin koshashënuesit më të ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 13:19
Los Angeles Lakers kanë fituar ndaj San Antonio Spurs me rezultat 121-113 në kuadër të NBA-së. LeBron James shënoi 42 pikë për vendësit, ndërkaq DeMar DeRozan me 32 pikë dhe Rudy Gay me 31 ishin koshashënuesit më të ...

Toronto të fortë për Philadelphia-n (VIDEO)
Toronto Raptors kanë shënuar fitore ndaj Phialdelphia 76ers me rezultat 113-102. Jimmy Butler me 38 pikë e 10 kërcime shënoi më së shumti pikë në ndeshje, por kjo nuk mjaftoi për fitoren e mysafirëve. Në anën tjetër, ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 12:05
Toronto Raptors kanë shënuar fitore ndaj Phialdelphia 76ers me rezultat 113-102. Jimmy Butler me 38 pikë e 10 kërcime shënoi më së shumti pikë në ndeshje, por kjo nuk mjaftoi për fitoren e mysafirëve. Në anën tjetër, ...

Warriors të papërballueshëm me Stephen Curry-n, LeBron u jep fitoren Lakers-ave
Në katër sezonet e fundit, Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers kanë diskutuar mes tyre titullin në NBA, por me largimin e LeBron James nga Cavs, nuk mund të flitet më për rivalitet. E tregon edhe përballja e ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 10:35
Në katër sezonet e fundit, Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers kanë diskutuar mes tyre titullin në NBA, por me largimin e LeBron James nga Cavs, nuk mund të flitet më për rivalitet. E tregon edhe përballja e ...

Kings fitojnë në transfertë (VIDEO)
Phoenix Suns kanë mundur Sacramento Kings me rezultat 105-122 në ndeshjen e vlefshme për NBA. De’Anthony Melton te Suns pati më së shumti pikë në ndeshje, gjithsej 21. Sidoqoftë, më të vlefshme në fund dolën të jenë 20 ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 14:02
Phoenix Suns kanë mundur Sacramento Kings me rezultat 105-122 në ndeshjen e vlefshme për NBA. De’Anthony Melton te Suns pati më së shumti pikë në ndeshje, gjithsej 21. Sidoqoftë, më të vlefshme në fund dolën të jenë 20 ...

Dallas mund Portland-in (VIDEO)
Dallas Mavericks kanë fituar ndaj Portland Trail Blazers me rezultat 111-102. Damian Lillard me 33 pikë ishte koshashënuesi më i mirë në ndeshje, ndërkaq te Mavs shkëlqeu Luka Doncic me 21 pikë e nëntë kërcime. Kjo ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 13:53
Dallas Mavericks kanë fituar ndaj Portland Trail Blazers me rezultat 111-102. Damian Lillard me 33 pikë ishte koshashënuesi më i mirë në ndeshje, ndërkaq te Mavs shkëlqeu Luka Doncic me 21 pikë e nëntë kërcime. Kjo ...

Jazz dërrmojnë Spurs (VIDEO)
Utah Jazz kanë shënuar fitore ndaj San Antonio Spurs me rezultat 139-105 në kuadër të NBA-së. Donovan Mitchell te vendësit dhe Jakob Poeltl te Spurs me nga 20 pikë shënuan më së shumti sosh në ndeshje. Ndërkaq te ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 13:53
Utah Jazz kanë shënuar fitore ndaj San Antonio Spurs me rezultat 139-105 në kuadër të NBA-së. Donovan Mitchell te vendësit dhe Jakob Poeltl te Spurs me nga 20 pikë shënuan më së shumti sosh në ndeshje. Ndërkaq te ...

Utah Jazz turpëron San Antonio Spurs
Në mesnatë janë zhvilluar disa ndeshje interesante të NBA.
Kosova Press | 05-Dec-2018 12:51
Në mesnatë janë zhvilluar disa ndeshje interesante të NBA.

NBA, Mavericks i falen sllovenit Doncic, çfarë dështimi për Spurs
Luka Doncic “mbret” i Dallas Mavericks. Talenti slloven, pasi mungoi në përballjen me Los Angeles Clippers mori për dore skuadrën e tij në fitoren 111-102 ndaj Portland Trail Blazers. Kandidati kryesor për çmimin e ...
Lajm Press | 05-Dec-2018 11:33
Luka Doncic “mbret” i Dallas Mavericks. Talenti slloven, pasi mungoi në përballjen me Los Angeles Clippers mori për dore skuadrën e tij në fitoren 111-102 ndaj Portland Trail Blazers. Kandidati kryesor për çmimin e ...

Clippers fitojnë ndaj Pelicans (VIDEO)
Los Angeles Clippers kanë triumfuar në transfertë ndaj New Orleans Pelicans me rezultat 126-129. As 37 pikët e Julius Randle dhe 32 pikët e 14 asistimet e Jrue Holiday nuk iu mjaftuan vendësve ta rrëmbejnë fitoren. Në ...
Klan Kosova | 04-Dec-2018 14:31
Los Angeles Clippers kanë triumfuar në transfertë ndaj New Orleans Pelicans me rezultat 126-129. As 37 pikët e Julius Randle dhe 32 pikët e 14 asistimet e Jrue Holiday nuk iu mjaftuan vendësve ta rrëmbejnë fitoren. Në ...

Thunder mundin Pistons (VIDEO)
Oklahoma City Thunder kanë shënuar fitore si mysafirë të Detroit Pistons me rezultat 83-110. Steve Adams me 21 pikë, dhe Russell Ëestbrook me 18 çuan Thunder drejt fitores. Në anën tjetër, më efikasi për nga pikët te ...
Klan Kosova | 04-Dec-2018 13:50
Oklahoma City Thunder kanë shënuar fitore si mysafirë të Detroit Pistons me rezultat 83-110. Steve Adams me 21 pikë, dhe Russell Ëestbrook me 18 çuan Thunder drejt fitores. Në anën tjetër, më efikasi për nga pikët te ...

Nuggets mposhtin Raptors (VIDEO)
Denver Nuggets kanë shënuar fitore ndaj Toronto Raptors me rezultat 103-106. Kawhi Leonard me 27 pikë shënoi më së shumti në ndeshje, mirëpo 23 pikët, 15 asistimet dhe 11 kërcimet e Nikola Jokic për Denverin dolën të ...
Klan Kosova | 04-Dec-2018 13:50
Denver Nuggets kanë shënuar fitore ndaj Toronto Raptors me rezultat 103-106. Kawhi Leonard me 27 pikë shënoi më së shumti në ndeshje, mirëpo 23 pikët, 15 asistimet dhe 11 kërcimet e Nikola Jokic për Denverin dolën të ...

Warriors fitojnë në transfertë (VIDEO)
Golden State Warriors kanë shënuar fitore si mysafirë të Atlanta Hawks me rezultat 111-128. Steph Curry me 30 pikë, Kevin Durant me 28 si dhe Klay Thompson me 27 ishin më të mirët te kampionët. Në anën tjetër, te ...
Klan Kosova | 04-Dec-2018 13:41
Golden State Warriors kanë shënuar fitore si mysafirë të Atlanta Hawks me rezultat 111-128. Steph Curry me 30 pikë, Kevin Durant me 28 si dhe Klay Thompson me 27 ishin më të mirët te kampionët. Në anën tjetër, te ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved