ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:13

Hidhet shorti për KED-në, Bylykbashi: Tërhiquni, është antikushtetues

Hidhet shorti për KED-në, Bylykbashi: Tërhiquni, është antikushtetues
Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit është hedhur shorti për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi për t’u tërhequr ...
ABCNews | 07-Dec-2018 14:57
Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit është hedhur shorti për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi për t’u tërhequr ...

Zgjidhen 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
Kuvendi ka zgjedhur me short nëntë emrat e rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti i hedhur në Kuvend u zhvillua në prani të Avokatit të Popullit; përfaqësuesve nga Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, ...
24 Ore | 07-Dec-2018 12:29
Kuvendi ka zgjedhur me short nëntë emrat e rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti i hedhur në Kuvend u zhvillua në prani të Avokatit të Popullit; përfaqësuesve nga Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, ...

Zgjidhen anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
Kuvendi ka përzgjedhur me short 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ndërsa nuk munguan edhe replikat mes deputetit Oerd Bylykbashi dhe kreut të Kuvendit ...
VizionPlus | 07-Dec-2018 11:48
Kuvendi ka përzgjedhur me short 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ndërsa nuk munguan edhe replikat mes deputetit Oerd Bylykbashi dhe kreut të Kuvendit ...

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED (Emrat)
Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ...
Gazeta Shqip | 07-Dec-2018 11:41
Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ...

EMRAT/ Zgjidhen anëtarët e KED, i hapet rrugë plotësimit të Gjykatës Kushtetuese
Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Pas shortit rezultoi se, nga Gjykata ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 11:41
Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Pas shortit rezultoi se, nga Gjykata ...

Hidhet shorti për KED-në, do të plotësojë Kushtetuesen me anëtarë
Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.
Top Channel | 07-Dec-2018 11:18
Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

EMRAT/ Zgjidhen anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo pasi në përbërjen e ...
Gazeta Dita | 07-Dec-2018 11:41
Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo pasi në përbërjen e ...

Pas refuzimit të Metës, Kuvendi nis hedhjen e shortit për KED
TIRANE Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 10:30
TIRANE Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...

Zgjidhen anëtarët e KED, i hapet rrugë plotësimit të Gjykatës Kushtetuese
Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo pasi në përbërjen e ...
Java News | 07-Dec-2018 11:31
Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo pasi në përbërjen e ...

Hidhet shorti për KED, Ruçi replika me Bylykbashin
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka replikuar me deputetin demokrat Oerd Bylykbashi gjatë hedhjes së shortit për anëtarët e KED. Sipas deputetit demokrat, procesi është antikushtetues pasi po synohet kapja e sistemit të ...
VizionPlus | 07-Dec-2018 10:57
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka replikuar me deputetin demokrat Oerd Bylykbashi gjatë hedhjes së shortit për anëtarët e KED. Sipas deputetit demokrat, procesi është antikushtetues pasi po synohet kapja e sistemit të ...

Caktohet data, Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED
TIRANË Ashtu siç pritej do të jetë Kuvendi që do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. 7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për KED, kjo pasi Presidenti i ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 16:33
TIRANË Ashtu siç pritej do të jetë Kuvendi që do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. 7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për KED, kjo pasi Presidenti i ...

Hidhet shorti për KED, Ruçi replika me Bylykbashin
Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...
Gazeta Dita | 07-Dec-2018 11:23
Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ngrihet në 7 dhjetor
Ne 7 dhjetor do te ngrihet për here te trete këshilli i emërimeve ne drejtësi. Pasi presidenti i republikës Ilir Meta refuzoi te hedhe shortin për te caktuar anëtarët e këtij organi, kryetari i parlamentit Gramoz Ruci ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 18:24
Ne 7 dhjetor do te ngrihet për here te trete këshilli i emërimeve ne drejtësi. Pasi presidenti i republikës Ilir Meta refuzoi te hedhe shortin për te caktuar anëtarët e këtij organi, kryetari i parlamentit Gramoz Ruci ...

Meta refuzoi, Kuvendi nis hedhjen e shortit për KED
Ashtu siç, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit ...
Dritare.net | 07-Dec-2018 11:06
Ashtu siç, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit ...

Nis me debate hedhja e shortit për KED, PD: Synohet kapja e drejtësisë!
Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...
Java News | 07-Dec-2018 10:43
Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të ...

Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED
Kuvendi do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. 7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për KED, kjo pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta njoftoi se nuk mund ...
Gazeta Shqip | 03-Dec-2018 18:17
Kuvendi do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. 7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për KED, kjo pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta njoftoi se nuk mund ...

Shorti për KED, Kuvendi i Shqipërisë cakton datën 7 dhjetor
7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Ky vendim erdhi pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta njoftoi Kuvendin se nuk mund ta hidhte ...
ABCNews | 04-Dec-2018 14:01
7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Ky vendim erdhi pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta njoftoi Kuvendin se nuk mund ta hidhte ...

Kuvendi hedh sot shortin për zgjedhjen e anëtarëve të KED
Kuvendi do të hedhë ditën e sotme në orën 10:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti që do të hidhet në sallën e Kuvendit është i hapur dhe do të zhvillohet në prani të ...
Gazeta Dita | 07-Dec-2018 10:06
Kuvendi do të hedhë ditën e sotme në orën 10:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti që do të hidhet në sallën e Kuvendit është i hapur dhe do të zhvillohet në prani të ...

Kuvendi hedh sot shortin për zgjedhjen e anëtarëve të KED
Kuvendi do të hedhë ditën e sotme në orën 10:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti që do të hidhet në sallën e Kuvendit është i hapur dhe do të zhvillohet në prani të ...
Java News | 07-Dec-2018 09:34
Kuvendi do të hedhë ditën e sotme në orën 10:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti që do të hidhet në sallën e Kuvendit është i hapur dhe do të zhvillohet në prani të ...

Ngjela: Disa politikanë shqiptarë kanë kthyer sytë nga Moska
Ngritja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor ka trembur politikanët shqiptarë. Kështu deklaroi për “Sot”, avokati Spartak Ngjela, i cili shtoi edhe se përfaqësuesit e politikës nuk e ...
Ina-Online | 05-Dec-2018 09:15
Ngritja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor ka trembur politikanët shqiptarë. Kështu deklaroi për “Sot”, avokati Spartak Ngjela, i cili shtoi edhe se përfaqësuesit e politikës nuk e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved