ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:16

George H.W Bush varroset afër bibliotekës së tij presidenciale në Teksas

George H.W Bush varroset afër bibliotekës së tij presidenciale në Teksas
Ish- presidenti i SHBA-së, George H.W Bush, është varrosur afër bibliotekës së tij presidenciale në College Station, Teksas, pranë varreve të gruas së tij Barbara Bush, e cila vdiq më herët gjatë këtij viti, dhe vajzës ...
VizionPlus | 07-Dec-2018 15:15
Ish- presidenti i SHBA-së, George H.W Bush, është varrosur afër bibliotekës së tij presidenciale në College Station, Teksas, pranë varreve të gruas së tij Barbara Bush, e cila vdiq më herët gjatë këtij viti, dhe vajzës ...

Lajm i madh: Presidenti amerikan nënshkruan dhënien e ndihmës ushtarake të SHBA-ve për Kosovën
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...
Ina-Online | 07-Dec-2018 13:37
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...

FOTO: Ceremonia private e varrimit të ish-presidentit Bush
Orë më parë Amerika përcolli për në banesën e fundit ish-presidentin e saj të 41-të, Xhorxh H. W. Bush, im njohur dhe si Bush – Plaku, pasi familja e tij konsiderohet dhe si një dinasti politike. Ai u varros në kampusin ...
Tesheshi | 07-Dec-2018 13:22
Orë më parë Amerika përcolli për në banesën e fundit ish-presidentin e saj të 41-të, Xhorxh H. W. Bush, im njohur dhe si Bush – Plaku, pasi familja e tij konsiderohet dhe si një dinasti politike. Ai u varros në kampusin ...

’41’/ Amerikanët nderojnë ish-presidentin George H.W. Bush (VIDEO)
Pasi zv.Presidenti amerikan Mike Pence dhe liderët e Kongresit hapën ceremoninë mortore për Presidentin e 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njerëzit mbushën kapitolin Rotunda për të nderuar George HW Bush. ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Pasi zv.Presidenti amerikan Mike Pence dhe liderët e Kongresit hapën ceremoninë mortore për Presidentin e 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njerëzit mbushën kapitolin Rotunda për të nderuar George HW Bush. ...

FOTO LAJM/ Qeni besnik i presidentit Bush s’i ndahet arkivolit
Kjo foto po bën xhiron e botës. Është qeni besnik i ish-presidentit amerikan, George Hw Bush, i cili qëndron pranë arkivolit të presidentit të ndjerë. Foto është publikuar nga zëdhënësi i ish-presidentit amerikan. ...
Lapsi | 07-Dec-2018 12:31
Kjo foto po bën xhiron e botës. Është qeni besnik i ish-presidentit amerikan, George Hw Bush, i cili qëndron pranë arkivolit të presidentit të ndjerë. Foto është publikuar nga zëdhënësi i ish-presidentit amerikan. ...

Ndarja nga jeta e Bush, Balla: Shqipëria do t’i jetë mirënjohëse
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taluant Balla, dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, shprehën mirënjohjen e tyre për Presidentin George H.W Bush, i cili ndërroi jetë në moshën 94-vjeçare pak ditë më parë. ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 19:52
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taluant Balla, dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, shprehën mirënjohjen e tyre për Presidentin George H.W Bush, i cili ndërroi jetë në moshën 94-vjeçare pak ditë më parë. ...

Balla: Populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Presidentit George H.W. Bush
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi dhe kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë ditës së sotme lanë shënim në librin e ngushëllimeve të ambasadës së SHBA-së, me rastin e ndarjes ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 20:45
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi dhe kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë ditës së sotme lanë shënim në librin e ngushëllimeve të ambasadës së SHBA-së, me rastin e ndarjes ...

Ilir Deda: ShBA e mbështeti ushtrinë edhe në vitin 2008
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:46
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008, Presidenti George W. Bush nënshkroi vendimin për dhënien e ndihmës ...

Vdekja e George Bush, Meta homazhe në ambasadën amerikane
TIRANE 5 ditë pas vdekjes së ish-presidentit të Amerikës George H. W. Bush, presidenti Ilir Meta zhvilloi homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë. Kreu i shtetit shkroi edhe disa fjalë kushtuar figurës së Bush në ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:21
TIRANE 5 ditë pas vdekjes së ish-presidentit të Amerikës George H. W. Bush, presidenti Ilir Meta zhvilloi homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë. Kreu i shtetit shkroi edhe disa fjalë kushtuar figurës së Bush në ...

Meta homazhe për George Bush: Mirënjohje!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush.
Top Channel | 06-Dec-2018 16:57
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush.

Meta në ambasadën e SHBA, homazhe për ish presidentin Bush
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe kombin ...
ABCNews | 06-Dec-2018 22:05
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe kombin ...

Përcillet për në banesën e fundit George H. W. Bush
Ish presidenti i SHBA-së George H.W. Bush është përcjellur për në banesën e fundit. Ai do varroset pranë varrit të gruas së tij Barbara-s. Me qindra njerëz përcollën arkivolin e tij ku në krye ishte djali i tij George ...
Politiko | 07-Dec-2018 09:36
Ish presidenti i SHBA-së George H.W. Bush është përcjellur për në banesën e fundit. Ai do varroset pranë varrit të gruas së tij Barbara-s. Me qindra njerëz përcollën arkivolin e tij ku në krye ishte djali i tij George ...

Funerali i babait, Bush i lë diçka në dorë Michele Obamës
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:44
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...

Përcillet për në banesën e fundit George H.W Bush
Pas nderimeve shtetërore që iu bënë ish-Presidentit amerikan George H.W Bush, në Capitol Hill dhe Katedralen Kombëtare në Washington, ishte radha e ceremonisë në qytetin e tij Hjuston në Teksas. Në Kishën Shën Martin ku ...
TV Klan | 06-Dec-2018 21:51
Pas nderimeve shtetërore që iu bënë ish-Presidentit amerikan George H.W Bush, në Capitol Hill dhe Katedralen Kombëtare në Washington, ishte radha e ceremonisë në qytetin e tij Hjuston në Teksas. Në Kishën Shën Martin ku ...

Funerali i Bush, Trump përshëndetet me Obaman, shmang Clinton
Në funeralin e George HË Bush në Washington, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe paraardhësi i tij Barack Obama u përballën për herë të parë që nga janari 2017. Trump dhe Melania shtrënguan duart me çiftin Obama, dhe ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 09:37
Në funeralin e George HË Bush në Washington, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe paraardhësi i tij Barack Obama u përballën për herë të parë që nga janari 2017. Trump dhe Melania shtrënguan duart me çiftin Obama, dhe ...

Meta homazhe për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41 të SHBA
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë këtë të enjte homazhe pranë Ambasadës amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. Në mesazhin e ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 16:46
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë këtë të enjte homazhe pranë Ambasadës amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. Në mesazhin e ...

Kombi amerikan i jep lamtumirën George H.W. Bush, i biri në lot
Shtetet e Bashkuara i dhanë lamtumirën të mërkurën ish-presidentit George H.W. Bush me një funeral shtetëror në Uashington, ku morën pjesë figura të larta të politikës amerikane, së bashku me udhëheqës aktualë e të ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 21:18
Shtetet e Bashkuara i dhanë lamtumirën të mërkurën ish-presidentit George H.W. Bush me një funeral shtetëror në Uashington, ku morën pjesë figura të larta të politikës amerikane, së bashku me udhëheqës aktualë e të ...

Presidenca ul flamurin në gjysmështizë, në nder të Bushit të vjetër
Në shenjë nderimi të figurës së ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, i ndarë nga jeta të premten në moshën 94-vjeçare, Presidenca shqiptare ka ulur flamurin në gjysmështizë gjatë kësaj të mërkure, ditë kur në ...
Top Channel | 05-Dec-2018 10:47
Në shenjë nderimi të figurës së ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, i ndarë nga jeta të premten në moshën 94-vjeçare, Presidenca shqiptare ka ulur flamurin në gjysmështizë gjatë kësaj të mërkure, ditë kur në ...

Fatmir Mediu në homazhet për Presidentin George H.W Bush
Kreu i PR, Fatmir Mediu ishte i pranishëm në homazhet e zhvilluara në Kongres Amerikan për Presidentin George H.W Bush. Në një postim në facebook, Mediu shkuan se në nderim të figurës së Presidentit George H.WBush ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 09:12
Kreu i PR, Fatmir Mediu ishte i pranishëm në homazhet e zhvilluara në Kongres Amerikan për Presidentin George H.W Bush. Në një postim në facebook, Mediu shkuan se në nderim të figurës së Presidentit George H.WBush ...

FOTOT+VIDEO: Një fjalim emocionues, George Bush nuk i mban dot lotët ndërsa i jep lamtumirën e fundit të atit
George W. Bush ka mbajtur një fjalim emocionues, ndërsa i jepte lamtumirën e fundit babait të tij, ish-presidentit të 41 të Amerikës, George H.W. Bush. Në fund, ai nuk ka arritur dot të mbajë as lotët. Ai foli me ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:01
George W. Bush ka mbajtur një fjalim emocionues, ndërsa i jepte lamtumirën e fundit babait të tij, ish-presidentit të 41 të Amerikës, George H.W. Bush. Në fund, ai nuk ka arritur dot të mbajë as lotët. Ai foli me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved