ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:16

Prokuroria e Posaçme do intervistojë një zyrtar të lartë të UÇK

Prokuroria e Posaçme do intervistojë një zyrtar të lartë të UÇK
Një nga komandantët e ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, i njohur me emrin e luftës si komandant Remi, ka marrë një ftesë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorisë së Posaçme për krime luftë me seli ...
BalkanWeb | 07-Dec-2018 09:11
Një nga komandantët e ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, i njohur me emrin e luftës si komandant Remi, ka marrë një ftesë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorisë së Posaçme për krime luftë me seli ...

Ftesa për dëshmi ndaj Remit, reagon OVL-UÇK: Jemi kundër Speciales!
Gjykata Speciale ka lëshuar thirrjen për dëshmitarin e parë nga Kosova, në këtë rast komandantit Rustem Mustafa-Remi. Ndaj kësaj thirrje sot ka reaguar Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtaret Kosovës. ...
Politiko | 07-Dec-2018 13:02
Gjykata Speciale ka lëshuar thirrjen për dëshmitarin e parë nga Kosova, në këtë rast komandantit Rustem Mustafa-Remi. Ndaj kësaj thirrje sot ka reaguar Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtaret Kosovës. ...

Veteranët e luftës: Kemi qenë dhe jemi kundër Gjykatës Speciale – është një etnike
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së kanë thënë se kanë qenë dhe janë kundër Gjykatës Speciale, sepse sipas tyre është një etnike. “Ne si OVL UÇK, e kemi thënë se nuk jemi kundër drejtësisë dhe për këtë kemi ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:31
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së kanë thënë se kanë qenë dhe janë kundër Gjykatës Speciale, sepse sipas tyre është një etnike. “Ne si OVL UÇK, e kemi thënë se nuk jemi kundër drejtësisë dhe për këtë kemi ...

OVL-UÇK reagon pas lajmit se Rrustem Mustafa u ftua nga Gjykata Speciale
Organizatat e dala nga lufta kanë reaguar pas lajmit se Rrustem Mustafa i njohur si komandant Remi është thirrur për intervistë nga Gjykata Speciale. Në këtë reagim thuhet se drejtësia ndërkombëtare për shumë vite ka ...
Arbresh | 07-Dec-2018 10:57
Organizatat e dala nga lufta kanë reaguar pas lajmit se Rrustem Mustafa i njohur si komandant Remi është thirrur për intervistë nga Gjykata Speciale. Në këtë reagim thuhet se drejtësia ndërkombëtare për shumë vite ka ...

OVL e UÇK-së: Drejtësia po organizon komplote kundër luftëtarëve të UÇK-së
Organizata e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar në lidhje me ftesën që i është bërë Rrustem Mustafës nga ana e Gjykatës Speciale.
Kosova Press | 07-Dec-2018 10:50
Organizata e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar në lidhje me ftesën që i është bërë Rrustem Mustafës nga ana e Gjykatës Speciale.

UÇK, Rrustem Mustafa do të merret në pyetje nga Prokuroria Speciale
Ish-komandanti i UÇK-së Rrustem Mustafa, i njohur gjatë luftës si “komandant Remi”, është thirrur të paraqitet pranë zyrës së Prokurorisë Speciale për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i Mustafës, i cili ka ...
ABCNews | 07-Dec-2018 08:38
Ish-komandanti i UÇK-së Rrustem Mustafa, i njohur gjatë luftës si “komandant Remi”, është thirrur të paraqitet pranë zyrës së Prokurorisë Speciale për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i Mustafës, i cili ka ...

Prokuroria Speciale në Hagë fton për intervistim ish-komandantin e UÇK-së
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për rajonin e Llapit, Rrustem Mustafa është ftuar për intervistim nga zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës në Hagë, ka thënë avokati i tij, Aranit Koci përmes një ...
Shenja | 07-Dec-2018 08:52
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për rajonin e Llapit, Rrustem Mustafa është ftuar për intervistim nga zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës në Hagë, ka thënë avokati i tij, Aranit Koci përmes një ...

Speciale/Avokati Koçi: Rrustem Mustafa konfirmon hetimin në Hagë
Pas publikimit të lajmit se Gjykata Speciale ka gati aktakuzën e parë për një ish-komandant dhe se po negociohet dorëzimi i tij në janar, ka reaguar Arianit Koci, avokat i ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, ...
Java News | 07-Dec-2018 07:30
Pas publikimit të lajmit se Gjykata Speciale ka gati aktakuzën e parë për një ish-komandant dhe se po negociohet dorëzimi i tij në janar, ka reaguar Arianit Koci, avokat i ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, ...

Remi më 2014: Le të formohet Specialja, do të dalim faqebardhë
Rrustem Mustafa-Remi, ish-komandanti i UÇK-së, që sot u kuptua se do të jetë i intervistuari i parë i Gjykatës Speciale, katër vjet më parë kishte thënë se kosovarët do të dalin faqebardhë nga kjo gjykatë. Ish-deputeti ...
Arbresh | 07-Dec-2018 00:12
Rrustem Mustafa-Remi, ish-komandanti i UÇK-së, që sot u kuptua se do të jetë i intervistuari i parë i Gjykatës Speciale, katër vjet më parë kishte thënë se kosovarët do të dalin faqebardhë nga kjo gjykatë. Ish-deputeti ...

16 persona janë të ftuarit e parë për t’u intervistuar nga Specialja, ndër ta komandant Remi
Gjithsej gjashtëmbëdhjetë luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës priten të ftohen për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Kështu bëjnë të ditur për portalin Arbresh.info burime të afërta me çështjen. Njëri nga ...
Arbresh | 06-Dec-2018 21:44
Gjithsej gjashtëmbëdhjetë luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës priten të ftohen për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Kështu bëjnë të ditur për portalin Arbresh.info burime të afërta me çështjen. Njëri nga ...

Ja çka ka thënë Remi për Gjykatën Speciale tri vjet më parë
Ish komandanti i UÇK’së ,Rrustem Mustafa – Remi ka pranuar ftesën për të dëshmuar në Gjykatën Speciale me datë 14 janar, shkruan gazeta inFokus. Remi, vite më pare kishte shkruar se Gjykata Speciale do të merret më ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 21:29
Ish komandanti i UÇK’së ,Rrustem Mustafa – Remi ka pranuar ftesën për të dëshmuar në Gjykatën Speciale me datë 14 janar, shkruan gazeta inFokus. Remi, vite më pare kishte shkruar se Gjykata Speciale do të merret më ...

Kush është Rrustem Mustafa, komandanti i parë që ftoi Gjykata Speciale?
Rrustem Mustafa kishte lindur në fshatin Përpellac të rajonit të Llapit në vitin 1971. I njohur me nofkën Remi, ai ka qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) gjatë luftës së Kosovës në vitet 1998-1999. Mustafa ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 20:58
Rrustem Mustafa kishte lindur në fshatin Përpellac të rajonit të Llapit në vitin 1971. I njohur me nofkën Remi, ai ka qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) gjatë luftës së Kosovës në vitet 1998-1999. Mustafa ...

E konfirmuar: Rrustem Mustafa Remi dëshmon në Gjykatën Speciale me 14 janar
Avokati Arianit Koci ka konfirmuar se komandanti Rrustem Mustafa Remi ka pranuar ftesën për të dëshmuar në Gjykatën Speciale me datë 14 janar. Njoftimi i plotë Me autorizimin e klientit tim z. Rrustem Mustafa, ju ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 20:44
Avokati Arianit Koci ka konfirmuar se komandanti Rrustem Mustafa Remi ka pranuar ftesën për të dëshmuar në Gjykatën Speciale me datë 14 janar. Njoftimi i plotë Me autorizimin e klientit tim z. Rrustem Mustafa, ju ...

Remi ftohet nga Prokuroria Speciale që të paraqitet në Hagë
Ish-komandanti i Zonës Operative të UÇK-së për Zonën e Llapit, Rrustem Mustafa – Remi është ftuar të paraqitet pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar të Kosovës (ZPS) në Hagë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 20:36
Ish-komandanti i Zonës Operative të UÇK-së për Zonën e Llapit, Rrustem Mustafa – Remi është ftuar të paraqitet pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar të Kosovës (ZPS) në Hagë.

Konfirmon Arianit Koci: Komandant Remi e pranon ftesën, paraqitet vullnetarisht në Hagë
Arianit Koci, avokati i të ftuarit të parë të Gjykatës Speciale, Rrustem Mustafës, ka bërë të ditur se klienti i tij do të marr pjesë vullnetarisht për intervistim në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ky ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:34
Arianit Koci, avokati i të ftuarit të parë të Gjykatës Speciale, Rrustem Mustafës, ka bërë të ditur se klienti i tij do të marr pjesë vullnetarisht për intervistim në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ky ...

Komandant Remi i ftuari i parë i Gjykatës Speciale, në Hagë më 14 janar
Rrustem Mustafa, i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Remi, është i ftuari i parë për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Këtë e ka konfirmuar avokati i Rrustem Mustafës, Arianit Koci, ndërsa ka theksuar ...
Arbresh | 06-Dec-2018 20:24
Rrustem Mustafa, i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Remi, është i ftuari i parë për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Këtë e ka konfirmuar avokati i Rrustem Mustafës, Arianit Koci, ndërsa ka theksuar ...

LAJMI I FUNDIT: Komandant Remi i ftuari i parë i Gjykatës Speciale, në Hagë më 14 janar
Rrustem Mustafa, i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Remi, është i ftuari i parë për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Këtë e ka konfirmuar avokati i Rrustem Mustafës, Arianit Koci, ndërsa ka theksuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:21
Rrustem Mustafa, i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Remi, është i ftuari i parë për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Këtë e ka konfirmuar avokati i Rrustem Mustafës, Arianit Koci, ndërsa ka theksuar ...

Specialja e ka gati aktakuzën ndaj një ish-komandanti të UÇK-së, po negociohet dorëzimi i tij
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Prokuroria e Specializuar për Kosovën pritet të finalizojë së shpejti së paku një aktakuzë, raporton KTV. Burime të afërta me procesin kanë treguar se Prokurori i Specializuar, Jack Smith, ...
Illyriapress | 06-Dec-2018 20:15
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Prokuroria e Specializuar për Kosovën pritet të finalizojë së shpejti së paku një aktakuzë, raporton KTV. Burime të afërta me procesin kanë treguar se Prokurori i Specializuar, Jack Smith, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved