ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:16

Brnabiç kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion

Brnabiç kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Top Channel | 06-Dec-2018 05:44
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Brnabiç: Serbia humb 42 mln euro në muaj për shkak të taksës 100%
SERBI Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton Anadolu Agency (AA). Në konferencën për media në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 19:48
SERBI Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton Anadolu Agency (AA). Në konferencën për media në ...

Bërnabiç: Serbia humb 42 milionë euro në muaj nga taksa 100%
Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç, ka deklaruar se vendi i saj në një muaj ka humbur rreth 42 milionë për shkak të taksës, së vendosur nga qeveria e Ksovës. Sipas shefes së qeverisë serbe, humbja më e madhe nuk është ...
VizionPlus | 05-Dec-2018 22:24
Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç, ka deklaruar se vendi i saj në një muaj ka humbur rreth 42 milionë për shkak të taksës, së vendosur nga qeveria e Ksovës. Sipas shefes së qeverisë serbe, humbja më e madhe nuk është ...

Kërcënon kryeministrja serbe: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës.
Top Channel | 05-Dec-2018 16:40
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës.

“SHBA po dërgon armë në Kosovë përmes Shqipërisë”, kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 16:59
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...

“Shpresojmë të mos përdorim ushtrinë”, Serbia presion Kosovës
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç duke komentuar rastin e formimit të ushtrisë në Kosovë, deklaroi se qeveria serbe nuk dëshiron të vë në lëvizje ushtrinë, por sipas saj ky është një nga opsionet e mundshme ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 16:26
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç duke komentuar rastin e formimit të ushtrisë në Kosovë, deklaroi se qeveria serbe nuk dëshiron të vë në lëvizje ushtrinë, por sipas saj ky është një nga opsionet e mundshme ...

Kryeministrja serbe: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:52
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...

EUobserver: Serbia kërcënon ta pushtojë Kosovën
Gazeta evropiane me seli në Bruksel, EUobserves, i ka kushtuar një artikull thellimit të tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë, ku ka thënë se kjo e fundit duke nxitur kujtime të këqija kërcënon ta pushtojë Kosovën. ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 09:19
Gazeta evropiane me seli në Bruksel, EUobserves, i ka kushtuar një artikull thellimit të tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë, ku ka thënë se kjo e fundit duke nxitur kujtime të këqija kërcënon ta pushtojë Kosovën. ...

Stoltenberg dhe Vuçiq zhvillojnë bisedë telefonike
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot realizuan një bisedë telefonike, gjatë të cilës u dakorduan se ruajtja e paqes dhe stabilitetit është në interesin më ...
Shenja | 06-Dec-2018 19:45
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot realizuan një bisedë telefonike, gjatë të cilës u dakorduan se ruajtja e paqes dhe stabilitetit është në interesin më ...

Vuçiq: Sa jeni të gatshëm t`i dërgoni fëmijë për të luftuar?
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 11:13
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...

Vuçiq: Luftë nuk do të ketë
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 10:45
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...

Bërnabiq kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Politiko | 06-Dec-2018 10:21
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Bërnabiç: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...
TV Klan | 05-Dec-2018 17:44
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...

Kërcënon Brnabiç: Përdorim ushtrinë nëse Kosova…
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic sugjeroi të mërkurën se çdo krijim i një ushtrie në Kosovë mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër ...
Java News | 06-Dec-2018 09:12
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic sugjeroi të mërkurën se çdo krijim i një ushtrie në Kosovë mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër ...

Pasojat e formimit të ushtrisë pa përkrahjen e NATO-s
Viktimizimi i Serbisë në sytë e fuqive të mëdha botërore ka filluar edhe për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Përpos përpjekjes të Serbisë që përmes Listës Serbe të ndalojnë formimin e ushtrisë, ata kanë filluar edhe ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:04
Viktimizimi i Serbisë në sytë e fuqive të mëdha botërore ka filluar edhe për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Përpos përpjekjes të Serbisë që përmes Listës Serbe të ndalojnë formimin e ushtrisë, ata kanë filluar edhe ...

Taksa 100 %, Brnabiç: Serbia po humb 42 milionë euro në muaj
Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e Serbisë, ajo ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 15:20
Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e Serbisë, ajo ...

Halli i Brnabiçit
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 07:28
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Brnabiq: Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind
Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e Serbisë, ajo ...
Shenja | 05-Dec-2018 18:00
Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e Serbisë, ajo ...

Kërcënon Brnabic thotë se nëse formohet ushtria e Kosovës, mund të ketë ndërhyrje të armatosur
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kërcënuar të mërkurën se formimi i ushtrisë më 14 dhjetor mund të nxisë Serbinë, të bëjë ndërhyrje të armatosur në Kosovë. Sipas washingtonpost, e para e ekzekutivit në Serbi ka ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 17:12
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kërcënuar të mërkurën se formimi i ushtrisë më 14 dhjetor mund të nxisë Serbinë, të bëjë ndërhyrje të armatosur në Kosovë. Sipas washingtonpost, e para e ekzekutivit në Serbi ka ...

Kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë, shpresojmë që mos ta përdorim kurrë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...
Java News | 05-Dec-2018 17:07
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved