ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 22:18

Derbi i Italisë, sot rivaliteti i përjetshëm Juve-Inter

Derbi i Italisë, sot rivaliteti i përjetshëm Juve-Inter
Derbi i Italisë do të mbërthejë miliona shikues mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:30, në një 90-minutësh që nuk do të ndikojë shumë për hierarkinë në Serie A. Por, do të mësohet diçka më shumë mbi rivalitetin e ...
Top Channel | 07-Dec-2018 13:59
Derbi i Italisë do të mbërthejë miliona shikues mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:30, në një 90-minutësh që nuk do të ndikojë shumë për hierarkinë në Serie A. Por, do të mësohet diçka më shumë mbi rivalitetin e ...

Del Piero dhe “Derbi i Italisë”: Ky Juventus është tjetër planet, sfida ime ishte me Ronaldon
Juventus-Inter është Derbi i Italisë, një ndër sfidat më emocionuese të sezonit dhe këtë radhë duket si një udhëkryq sezonal për zikaltrit, që duhet të tregojnë se mund të synojnë diçka më shumë se thjesht një vend në ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 11:59
Juventus-Inter është Derbi i Italisë, një ndër sfidat më emocionuese të sezonit dhe këtë radhë duket si një udhëkryq sezonal për zikaltrit, që duhet të tregojnë se mund të synojnë diçka më shumë se thjesht një vend në ...

Sonte luhet Juventus-Inter, ja prognoza e supersfidës së Seria A
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:43
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...

Luhet derbi i Italisë
Java e 15 e Serie A do të hapet nga derbi i Italisë. Është ndeshja mes Juventus dhe Inter. Edhe pse janë shumë larg me pikë në renditje rivaliteti mes tyre është i lartë këtë sezon. Bardhezinjtë janë në vendin e parë me ...
TV Klan | 07-Dec-2018 11:55
Java e 15 e Serie A do të hapet nga derbi i Italisë. Është ndeshja mes Juventus dhe Inter. Edhe pse janë shumë larg me pikë në renditje rivaliteti mes tyre është i lartë këtë sezon. Bardhezinjtë janë në vendin e parë me ...

Del Piero flet para derbit: Dueli më i madh, Juvja ideale për Ronaldon
Ish-kapiteni dhe legjenda e Juventusit, Alessandro del Piero ka dhënë sot një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Interit. “Është rivaliteti më i madh që kam njohur. Ka edhe ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 12:55
Ish-kapiteni dhe legjenda e Juventusit, Alessandro del Piero ka dhënë sot një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Interit. “Është rivaliteti më i madh që kam njohur. Ka edhe ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan lajmi.net. Juventus është shkëputur me 40 ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan lajmi.net. Juventus është shkëputur me 40 ...

Fenomeni i përgjigjet pyetjes se kush është ‘Ronaldo i vërtetë’
Ish sulmuesi brazilian, Luis Nazario da Lima Ronaldo, ka dhënë një intervistë në vigjilje të derbit Juventus – Inter, ku ka folur për dallimet mes tij dhe Ronaldos të Juventusit. Bota e futbollit viteve të fundit ka ...
InfoSport.mk | 07-Dec-2018 10:58
Ish sulmuesi brazilian, Luis Nazario da Lima Ronaldo, ka dhënë një intervistë në vigjilje të derbit Juventus – Inter, ku ka folur për dallimet mes tij dhe Ronaldos të Juventusit. Bota e futbollit viteve të fundit ka ...

Sonte luhet supersfida Juventus-Inter, ja formacionet e mundshme
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...
Java News | 07-Dec-2018 10:57
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...

Allegri: Interi është një kundërshtar i fortë, Juve se ka vrarë kampionatin
Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit italian” – tha ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:00
Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit italian” – tha ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
Kryendeshja e javës së 15-të në Serie A, që njëkohësisht do të jetë ndeshja hapëse e kësaj xhiroje, do të luhet në mes të Juventus dhe Inter. “Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zikaltërve” në një ndeshje që pritet ...
Shenja | 07-Dec-2018 09:37
Kryendeshja e javës së 15-të në Serie A, që njëkohësisht do të jetë ndeshja hapëse e kësaj xhiroje, do të luhet në mes të Juventus dhe Inter. “Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zikaltërve” në një ndeshje që pritet ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan . Juventus është shkëputur me 40 pikë në ...
Lajminet | 07-Dec-2018 09:18
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan . Juventus është shkëputur me 40 pikë në ...

Inter me një mungesë të madhe për ndeshjen ndaj Juventus
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” për një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare. Juventus është shkëputur me 40 pikë në krye të tabelës, duke numëruar kësisoj 11 pikë më shumë se ...
Lajminet | 06-Dec-2018 20:24
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” për një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare. Juventus është shkëputur me 40 pikë në krye të tabelës, duke numëruar kësisoj 11 pikë më shumë se ...

Djorkaeff “thumbon” para derbit: Juventus nuk e fiton Champions League-n
Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori i zikaltërve, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm skuadra e Spalletti-t mund të thyejë hegjemoninë e Juventusit në Serie A. Interi ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 19:52
Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori i zikaltërve, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm skuadra e Spalletti-t mund të thyejë hegjemoninë e Juventusit në Serie A. Interi ...

Juventus-Inter, ja “dilemat” e formacioneve të derbit të Italisë
Juventus-Inter nuk është një sfidë e zakonshme në futbollin italian, por një duel që gjithmonë ka rezervuar emocione të veçanta. Një ndër aspektet më të rëndësishme është formacioni që do të hedhin në fushë nesër në ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 19:03
Juventus-Inter nuk është një sfidë e zakonshme në futbollin italian, por një duel që gjithmonë ka rezervuar emocione të veçanta. Një ndër aspektet më të rëndësishme është formacioni që do të hedhin në fushë nesër në ...

Alegri: Interi, rival shumë i fortë
A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për shtyp në vigjilje ...
InfoSport.mk | 06-Dec-2018 17:48
A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për shtyp në vigjilje ...

Caktohet gjyqtari i derbit Juventus-Inter
Nesër luhet dueli mes dy rivalëve të përjetshëm italianë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 15:21
Nesër luhet dueli mes dy rivalëve të përjetshëm italianë.

Allegri: Ndeshja me Young Boys më e rëndësishme se ajo me Interin
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e pranon që Interi është kandidat për titull të Serie A, mirëpo beson se ndeshja e javës së ardhshme kundër Young Boys është më e rëndësishme se sa Derbi i Italisë. Kampionët ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 15:02
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e pranon që Interi është kandidat për titull të Serie A, mirëpo beson se ndeshja e javës së ardhshme kundër Young Boys është më e rëndësishme se sa Derbi i Italisë. Kampionët ...

Trajneri i Interit deklarohet para derbit me Juventusin
Të premten me fillim nga ora 20:30, Juventus në ‘Allianz Arena’ pret Interin për të zhvilluar derbin e javës së 15-të të Serie A. Trajneri i Interit, Luciano Spalleti, është paraqitur në konferencë për shtyp para kësaj ...
Lajminet | 06-Dec-2018 14:27
Të premten me fillim nga ora 20:30, Juventus në ‘Allianz Arena’ pret Interin për të zhvilluar derbin e javës së 15-të të Serie A. Trajneri i Interit, Luciano Spalleti, është paraqitur në konferencë për shtyp para kësaj ...

Allegri injoron Interin për derbin: Ndeshja ndaj Young Boys është më e rëndësishme
Derbi i Italisë nesër në mbrëmje rezervon një përballje shumë të fortë mes Juventusit dhe Interit. Zikaltit mbeten kundërshtari i “preferuar” për bardhezinjtë, duke i mundur 81 herë, më shumë se çdo kundërshtarë. Duke ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 12:55
Derbi i Italisë nesër në mbrëmje rezervon një përballje shumë të fortë mes Juventusit dhe Interit. Zikaltit mbeten kundërshtari i “preferuar” për bardhezinjtë, duke i mundur 81 herë, më shumë se çdo kundërshtarë. Duke ...

Icardi: Nuk i frikësohemi Juventusi-t
?Pas vlerësimit si lojtari me paraqitjen më të mirë gjatë këtij viti, Mauro Icardi, u përqendrua te sfida e radhës me Juventusit.
Kosova Press | 05-Dec-2018 10:56
?Pas vlerësimit si lojtari me paraqitjen më të mirë gjatë këtij viti, Mauro Icardi, u përqendrua te sfida e radhës me Juventusit.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved