ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:19

Del Piero flet para derbit: Dueli më i madh, Juvja ideale për Ronaldon

Del Piero flet para derbit: Dueli më i madh, Juvja ideale për Ronaldon
Ish-kapiteni dhe legjenda e Juventusit, Alessandro del Piero ka dhënë sot një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Interit. “Është rivaliteti më i madh që kam njohur. Ka edhe ...
Koha Jone | 07-Dec-2018 12:55
Ish-kapiteni dhe legjenda e Juventusit, Alessandro del Piero ka dhënë sot një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Interit. “Është rivaliteti më i madh që kam njohur. Ka edhe ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan lajmi.net. Juventus është shkëputur me 40 ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan lajmi.net. Juventus është shkëputur me 40 ...

Del Piero dhe “Derbi i Italisë”: Ky Juventus është tjetër planet, sfida ime ishte me Ronaldon
Juventus-Inter është Derbi i Italisë, një ndër sfidat më emocionuese të sezonit dhe këtë radhë duket si një udhëkryq sezonal për zikaltrit, që duhet të tregojnë se mund të synojnë diçka më shumë se thjesht një vend në ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 11:59
Juventus-Inter është Derbi i Italisë, një ndër sfidat më emocionuese të sezonit dhe këtë radhë duket si një udhëkryq sezonal për zikaltrit, që duhet të tregojnë se mund të synojnë diçka më shumë se thjesht një vend në ...

Luhet derbi i Italisë
Java e 15 e Serie A do të hapet nga derbi i Italisë. Është ndeshja mes Juventus dhe Inter. Edhe pse janë shumë larg me pikë në renditje rivaliteti mes tyre është i lartë këtë sezon. Bardhezinjtë janë në vendin e parë me ...
TV Klan | 07-Dec-2018 11:55
Java e 15 e Serie A do të hapet nga derbi i Italisë. Është ndeshja mes Juventus dhe Inter. Edhe pse janë shumë larg me pikë në renditje rivaliteti mes tyre është i lartë këtë sezon. Bardhezinjtë janë në vendin e parë me ...

Sonte luhet Juventus-Inter, ja prognoza e supersfidës së Seria A
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...
GazetaTema | 07-Dec-2018 10:43
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...

Sonte luhet supersfida Juventus-Inter, ja formacionet e mundshme
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...
Java News | 07-Dec-2018 10:57
Sonte, në orën 20:30, në stadiumin “Allianz” do të luhet supersfida e Seria A, Juventus-Inter. Bardhezinjtë kryesojnë kampionatin, të shkëputur me tetë pikë nga ndjekësit më të afërt, ndërsa zikaltrit kërkojnë t’i ...

Derbi i Italisë “luhet” edhe në merkato, zbulohen synimet e përbashkëta të klubeve
Juventusi do të presë sonte në "Allianz Stadium" Interin, në atë që quhet derbi i Italisë, pasi bëhet fjalë për një përballje mes dy skuadrave që i kanë dhënë tonin kampionatit italian të futbollit.
Top Channel | 07-Dec-2018 04:42
Juventusi do të presë sonte në "Allianz Stadium" Interin, në atë që quhet derbi i Italisë, pasi bëhet fjalë për një përballje mes dy skuadrave që i kanë dhënë tonin kampionatit italian të futbollit.

Bota me sytë nga Torino, luhet derbi i Italisë
Juventus kundër Inter. Allegri kundër Spalletit. Ronaldo përballë Icardit. Angelli kundër Zhang. Milano zikaltër përallë Torinos bardhezi. Bëhet fjalë për një nga sfidat më të zjarrta jo vetëm të futbollit italian, por ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 10:18
Juventus kundër Inter. Allegri kundër Spalletit. Ronaldo përballë Icardit. Angelli kundër Zhang. Milano zikaltër përallë Torinos bardhezi. Bëhet fjalë për një nga sfidat më të zjarrta jo vetëm të futbollit italian, por ...

Allegri: Interi është një kundërshtar i fortë, Juve se ka vrarë kampionatin
Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit italian” – tha ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:00
Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit italian” – tha ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
Kryendeshja e javës së 15-të në Serie A, që njëkohësisht do të jetë ndeshja hapëse e kësaj xhiroje, do të luhet në mes të Juventus dhe Inter. “Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zikaltërve” në një ndeshje që pritet ...
Shenja | 07-Dec-2018 09:37
Kryendeshja e javës së 15-të në Serie A, që njëkohësisht do të jetë ndeshja hapëse e kësaj xhiroje, do të luhet në mes të Juventus dhe Inter. “Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zikaltërve” në një ndeshje që pritet ...

Juventus-Inter në Serie A; Jo vetëm derbi i Italisë, por edhe sfidë CR7-Icardi
Java e 15 e kampionatit italian të futbollit ka rezervuar sfidën mes Juventusit dhe Interit, një përballje kjo që ka brenda vetes edhe duelin mes Cristiano Ronaldos dhe Mauro Icardit, dy lojtarët simbol të skuadrave ...
Top Channel | 05-Dec-2018 13:38
Java e 15 e kampionatit italian të futbollit ka rezervuar sfidën mes Juventusit dhe Interit, një përballje kjo që ka brenda vetes edhe duelin mes Cristiano Ronaldos dhe Mauro Icardit, dy lojtarët simbol të skuadrave ...

Torino sonte epiqendra e futbollit europian
Juventusi kundër Interit, Allegri kundër Spalletit, Ronaldo përballë Ikardit, Anjelli kundër Zhang, Milano ‘zikaltër’ përballë Torinos ‘bardhezi’. Bëhet fjalë për një nga sfidat më të zjarrta jo vetëm të futbollit ...
InfoSport.mk | 07-Dec-2018 09:34
Juventusi kundër Interit, Allegri kundër Spalletit, Ronaldo përballë Ikardit, Anjelli kundër Zhang, Milano ‘zikaltër’ përballë Torinos ‘bardhezi’. Bëhet fjalë për një nga sfidat më të zjarrta jo vetëm të futbollit ...

Ronaldo apo Icardi? Shifrat e “vrasësve” të Serisë A
Juventus-Inter, supersfida që çel javën e 15 të Serisë A (luhet të premten), është edhe një përballje mes dy simboleve të të dyja skuadrave, Cristiano Ronaldos dhe Mauro Icardit. Në letër, një duel i pakrahasueshëm. Nga ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 12:19
Juventus-Inter, supersfida që çel javën e 15 të Serisë A (luhet të premten), është edhe një përballje mes dy simboleve të të dyja skuadrave, Cristiano Ronaldos dhe Mauro Icardit. Në letër, një duel i pakrahasueshëm. Nga ...

Formacionet e mundshme të derbit Juventus – Inter
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan . Juventus është shkëputur me 40 pikë në ...
Lajminet | 07-Dec-2018 09:18
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” në një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare, dhe që luhet sot (e premte) me fillim nga ora 20:30, shkruan . Juventus është shkëputur me 40 pikë në ...

Derbi i Italisë “luhet” edhe në merkato, zbulohen synimet e përbashkëta të klubeve
Juventusi do të presë sonte në “Allianz Stadium” Interin, në atë që quhet derbi i Italisë, pasi bëhet fjalë për një përballje mes dy skuadrave që i kanë dhënë tonin kampionatit italian të futbollit. Vëmendja maksimale ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 07:32
Juventusi do të presë sonte në “Allianz Stadium” Interin, në atë që quhet derbi i Italisë, pasi bëhet fjalë për një përballje mes dy skuadrave që i kanë dhënë tonin kampionatit italian të futbollit. Vëmendja maksimale ...

Inter me një mungesë të madhe për ndeshjen ndaj Juventus
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” për një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare. Juventus është shkëputur me 40 pikë në krye të tabelës, duke numëruar kësisoj 11 pikë më shumë se ...
Lajminet | 06-Dec-2018 20:24
“Zonja e vjetër” do të jetë nikoqire e “zi kaltërve” për një ndeshje që pritet të jetë jashtëzakonisht spektakolare. Juventus është shkëputur me 40 pikë në krye të tabelës, duke numëruar kësisoj 11 pikë më shumë se ...

Djorkaeff “thumbon” para derbit: Juventus nuk e fiton Champions League-n
Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori i zikaltërve, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm skuadra e Spalletti-t mund të thyejë hegjemoninë e Juventusit në Serie A. Interi ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 19:52
Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori i zikaltërve, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm skuadra e Spalletti-t mund të thyejë hegjemoninë e Juventusit në Serie A. Interi ...

Juventus-Inter, ja “dilemat” e formacioneve të derbit të Italisë
Juventus-Inter nuk është një sfidë e zakonshme në futbollin italian, por një duel që gjithmonë ka rezervuar emocione të veçanta. Një ndër aspektet më të rëndësishme është formacioni që do të hedhin në fushë nesër në ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 19:03
Juventus-Inter nuk është një sfidë e zakonshme në futbollin italian, por një duel që gjithmonë ka rezervuar emocione të veçanta. Një ndër aspektet më të rëndësishme është formacioni që do të hedhin në fushë nesër në ...

Alegri: Interi, rival shumë i fortë
A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për shtyp në vigjilje ...
InfoSport.mk | 06-Dec-2018 17:48
A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për shtyp në vigjilje ...

Caktohet gjyqtari i derbit Juventus-Inter
Nesër luhet dueli mes dy rivalëve të përjetshëm italianë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 15:21
Nesër luhet dueli mes dy rivalëve të përjetshëm italianë.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved