ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 22:24

Arrestohen të dyshuarit të cilët kanosën kryetarin e komunës së Kllokotit

Arrestohen të dyshuarit të cilët kanosën kryetarin e komunës së Kllokotit
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “Kanosje’’. Sipas Prokurorisë, ekziston dyshimi i ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “Kanosje’’. Sipas Prokurorisë, ekziston dyshimi i ...

Kanos dhëndrin në seancën e shkurorëzimit me vajzën e tij, i thotë se i ka një gjak borxh
Në Rahovec, më 5 dhjetor ka ndodhur një kanosje. I pandehuri S.P. kishte kanosur dhëndrin e tij pas seancës gjyqësore të shkurorëzim të vajzës së tij S.E., dhe dhëndrit D.E., ku kishte telefonuar të njëjtin duke i thënë ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:19
Në Rahovec, më 5 dhjetor ka ndodhur një kanosje. I pandehuri S.P. kishte kanosur dhëndrin e tij pas seancës gjyqësore të shkurorëzim të vajzës së tij S.E., dhe dhëndrit D.E., ku kishte telefonuar të njëjtin duke i thënë ...

Malishevë, një burrë godet gruan dhe vajzën e tij për shkaqe xhelozie
Në fshatin Carravan të Malishevës një burrë me iniciale D.B ka goditur gruane tij, M.P për shkaqe xhelozie. “Dhuna ka filluar në automjetin e tyre ku i pandehuri ka filluar ta godet bashkëshorten në kokë dhe trup,ku më ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:19
Në fshatin Carravan të Malishevës një burrë me iniciale D.B ka goditur gruane tij, M.P për shkaqe xhelozie. “Dhuna ka filluar në automjetin e tyre ku i pandehuri ka filluar ta godet bashkëshorten në kokë dhe trup,ku më ...

Pas shkurorëzimit nga vajza e tij, kërcënon ish-dhëndrrin: Më ke borxh një gjak
Në Komunën e Rahovecit, me datë 05.12.2018, ka ndodhur një rast i cilësuar si kanosje. Rasti ka ndodhur pasi që i pandehuri S.P., kishte kanosur dhëndrin e tij pas seancësgjyqësore të shkurorëzim të vajzës së tij S.E., ...
Arbresh | 07-Dec-2018 11:18
Në Komunën e Rahovecit, me datë 05.12.2018, ka ndodhur një rast i cilësuar si kanosje. Rasti ka ndodhur pasi që i pandehuri S.P., kishte kanosur dhëndrin e tij pas seancësgjyqësore të shkurorëzim të vajzës së tij S.E., ...

U zgjatet masa e paraburgimit të dyshuarve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Gjykata e Apelit e Kosovës ua ka zgjatur masën e paraburgimit të pandehurve, N.S dhe M.R, të dyshuar për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq si dhe të pandehurit D.M., për veprën ...
Illyriapress | 06-Dec-2018 18:04
Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Gjykata e Apelit e Kosovës ua ka zgjatur masën e paraburgimit të pandehurve, N.S dhe M.R, të dyshuar për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq si dhe të pandehurit D.M., për veprën ...

Arrestohen të dyshuarit të cilët kanosën kryetarin e komunës së Kllokotit
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale ‘’Kanosje’’ . “Ekziston dyshimi i bazuar se, më ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 12:05
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale ‘’Kanosje’’ . “Ekziston dyshimi i bazuar se, më ...

Arrestohen të dyshuarit, të cilët kanosën kryetarin e komunës së Kllokotit
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale ‘’Kanosje’’.
Kosova Press | 06-Dec-2018 12:00
Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar të dyshuarit Sllobodan Jovanoviq dhe Zoran Jovanoviq, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale ‘’Kanosje’’.

Prokuroria Themelore e Pejës ngritë aktakuzë ndaj personit zyrtarë
Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj personit me iniciale B.K., pasi që dyshohet se i njëjti ka keqpërdorur pozitën zyrtare apo autoritetin zyrtarë. Në komunikatën e Prokurorisë shkruan se i pandehuri ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 11:35
Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj personit me iniciale B.K., pasi që dyshohet se i njëjti ka keqpërdorur pozitën zyrtare apo autoritetin zyrtarë. Në komunikatën e Prokurorisë shkruan se i pandehuri ...

Aktakuzë për pylltarin
Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur aktakuzë kundër B.K., për keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar.
Kosova Press | 06-Dec-2018 11:13
Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur aktakuzë kundër B.K., për keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar.

Rasti Ivanoviq, çështja e paraburgimit të serbëve në rivendosje
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka kthyer në rivendosje çështjen e caktimit të masës se paraburgimit në rastin e tre të dyshuarve, të cilët do të mbesin në paraburgim edhe më tutje, derisa gjykata e shkallës se parë të ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 10:52
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka kthyer në rivendosje çështjen e caktimit të masës se paraburgimit në rastin e tre të dyshuarve, të cilët do të mbesin në paraburgim edhe më tutje, derisa gjykata e shkallës se parë të ...

Apeli kthen në rivendosje caktimin e paraburgimit për të dyshuarit për rastin e Ivanoviqit
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka kthyer në rivendosje çështjen e caktimit të masës se paraburgimit në rastin e tre të dyshuarve, të cilët do të mbesin në paraburgim edhe më tutje, derisa gjykata e shkalles se parë të ...
Arbresh | 06-Dec-2018 10:51
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka kthyer në rivendosje çështjen e caktimit të masës se paraburgimit në rastin e tre të dyshuarve, të cilët do të mbesin në paraburgim edhe më tutje, derisa gjykata e shkalles se parë të ...

Gjilan, i ngritet aktakuzë pasi dëmton një person në vlerë rreth 2 milionë euro
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntor 2018, ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 10:40
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntor 2018, ...

? Aktakuzë për keqpërdorim të besimit
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntori.
Kosova Press | 06-Dec-2018 10:34
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntori.

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasje në tentativë
Një muaj paraburgim është masa që ka caktuar Gjykata e Prizrenit ndaj të dyshuarit për veprën penale vrasje e mbetur në tentativë Gj.S. nga Nasheci i Prizrenit. Zëdhënësja e Gjykatës së Prizrenit, Afërdita Kicaj, ka ...
Arbresh | 05-Dec-2018 23:00
Një muaj paraburgim është masa që ka caktuar Gjykata e Prizrenit ndaj të dyshuarit për veprën penale vrasje e mbetur në tentativë Gj.S. nga Nasheci i Prizrenit. Zëdhënësja e Gjykatës së Prizrenit, Afërdita Kicaj, ka ...

Aktakuzë për grabitjen e mijëra parave në Pejë
Prokuroria Themelore e Pejës- Departamenti i Krimeve të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër S.B, për veprën penale “grabitje” nga neni 329 të paragrafi 3, lidhur me nenin 31 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Sipas ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 18:21
Prokuroria Themelore e Pejës- Departamenti i Krimeve të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër S.B, për veprën penale “grabitje” nga neni 329 të paragrafi 3, lidhur me nenin 31 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Sipas ...

Prokuroria ngritë aktakuzë për grabitjen e mijëra parave në Pejë
Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi, i cili dyshohet se ka grabitur mijëra para në dhjetorin e vitit 2016. Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur ...
Arbresh | 05-Dec-2018 17:40
Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi, i cili dyshohet se ka grabitur mijëra para në dhjetorin e vitit 2016. Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur ...

Ngrihet aktakuzë për grabitjen e mijëra eurove dhe frangave në Pejë
Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë kundër S.B., nën dyshimin për grabitjen e një sasie të madhe të parave para rreth dy vjetësh.
Kosova Press | 05-Dec-2018 17:04
Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë kundër S.B., nën dyshimin për grabitjen e një sasie të madhe të parave para rreth dy vjetësh.

Gruevskit i shqiptohet masa e paraburgimit edhe në rastin “Titanik”
Këshilli Gjyqësor që udhëheq rastin “Titanik” i cili ka të bëjë me parregullsi zgjedhore, me kërkesë të Prokurorisë Speciale, i ka shqiptuar masën e paraburgimit të akuzuarit Nikolla Gruevski. Masa e paraburgimit prej ...
Republika | 05-Dec-2018 13:00
Këshilli Gjyqësor që udhëheq rastin “Titanik” i cili ka të bëjë me parregullsi zgjedhore, me kërkesë të Prokurorisë Speciale, i ka shqiptuar masën e paraburgimit të akuzuarit Nikolla Gruevski. Masa e paraburgimit prej ...

Viti, aktakuzë për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit A.A. Pasi i pandehuri më 22 shtator të viti 2018, në fshatin Begunc?7 në Viti ka tentuar të vrasë një njeri F.S. ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 09:41
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit A.A. Pasi i pandehuri më 22 shtator të viti 2018, në fshatin Begunc?7 në Viti ka tentuar të vrasë një njeri F.S. ...

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj të dyshuarit që shtiu me armë drejt viktimës
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka bërë të ditur se ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit A.A. Sipas aktakuzës, më 22 shtator 2018, në fshatin Beguncë, komuna e Vitisë, i pandehuri ka ...
Arbresh | 05-Dec-2018 09:41
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka bërë të ditur se ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit A.A. Sipas aktakuzës, më 22 shtator 2018, në fshatin Beguncë, komuna e Vitisë, i pandehuri ka ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved