ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 05:37

Ylber Bardhi dhe Adrian Morina, fitojnë çmimin kryesor në festivalin e vetëm të teatrove

Ylber Bardhi dhe Adrian Morina, fitojnë çmimin kryesor në festivalin e vetëm të teatrove
Dy aktorët Ylber Bardhi dhe Adrian Morina, fituan çmimin kryesor të festivalit të vetëm të teatrove “ Prishtina International Theater Festival”, me shfaqjen “Holly Shit”. Në mbrëmjen finale të ceremonisë solemne të ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 17:31
Dy aktorët Ylber Bardhi dhe Adrian Morina, fituan çmimin kryesor të festivalit të vetëm të teatrove “ Prishtina International Theater Festival”, me shfaqjen “Holly Shit”. Në mbrëmjen finale të ceremonisë solemne të ...

Këta janë fituesit e çmimit kryesor të Prishtina International Theater Festival
Festivali i vetëm i teatrit në Kosovë “Prishtina International Theater Festival”, me suksese të shumta përmbylli edicionin e tij të dytë, festival ky që për shtatë ditë ishte edhe epiqendra e kulturës në kryeqytet.
Kosova Press | 06-Dec-2018 17:11
Festivali i vetëm i teatrit në Kosovë “Prishtina International Theater Festival”, me suksese të shumta përmbylli edicionin e tij të dytë, festival ky që për shtatë ditë ishte edhe epiqendra e kulturës në kryeqytet.

PITF 2018, sonte sjell në programin garues shfaqjen nga Kroacia “Si e nëna si e bija”
Sonte në kuadër të festivalit “Prishtina International Theater Festival” në programin garues vjen shfaqja “Si e nëna si e bija” me regji të Jasmin Novljakovic dhe me aktoret Mia Krajcar dhe Mirta Zecevic. Në konferencën ...
Arbresh | 03-Dec-2018 15:35
Sonte në kuadër të festivalit “Prishtina International Theater Festival” në programin garues vjen shfaqja “Si e nëna si e bija” me regji të Jasmin Novljakovic dhe me aktoret Mia Krajcar dhe Mirta Zecevic. Në konferencën ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved