ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:03

Opozita i jep fund bojkotit dhe eviton ‘djegien” e mandateve, do jetë në Kuvend kur të votohet ‘vettingu në politikë’

Opozita i jep fund bojkotit dhe eviton ‘djegien” e mandateve, do jetë në Kuvend kur të votohet ‘vettingu në politikë’
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 21:13
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...

Vetting-u, pas Venecias. PD do të jetë në Kuvend për votimin e nismës
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.
Top Channel | 06-Dec-2018 19:54
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.

EMRAT: 28 deputetët e opozitës që iu digjet mandati
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 18:31
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:29
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...

Afatet kushtetuese, ja kur rrezikohen mandatet për deputetët e opozitës
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...
Top Channel | 06-Dec-2018 15:31
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...

Vetting-u, pas Venecias. A do i djegë PD mandatet? Ja si përgjigjet Spaho
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 21:44
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...

“Venecia” i ka hequr PD-së, shkakun që shpiku kundër Reformës
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vettingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i “Dekriminalizimit” dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:44
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vettingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i “Dekriminalizimit” dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të ...

Ja emrat e 28 deputetëve të opozitës që iu digjet mandati
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 15:24
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...

E PLOTË: Komisioni i Venecias rrëzon Partinë Demokratike (tani rrëzohet justifikimi për bojkotin e Kuvendit)
Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin nuk ka qartësi ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:07
Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin nuk ka qartësi ...

“Komisioni i Venecias, mbështetje për Vettingun”
Opinioni paraprak i Komisionit te Venecias i cili tashme është publikuar ne media; duket se i ka krijuar opozitës një baze te rëndësishme për te mbështetur kërkesën e saj për skanimin e politikaneve. Për nënkryetarin e ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 14:55
Opinioni paraprak i Komisionit te Venecias i cili tashme është publikuar ne media; duket se i ka krijuar opozitës një baze te rëndësishme për te mbështetur kërkesën e saj për skanimin e politikaneve. Për nënkryetarin e ...

Kujt i dha të drejtë Komisioni i Venecias?
Draft opinioni i Komisionit të Venecias nuk i ka shuar përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me amendimin kushtetues të demokratëve për Vetting-un në politikë. Leximin për sugjerimet e “Venecias” e kanë të ...
TV Klan | 06-Dec-2018 16:20
Draft opinioni i Komisionit të Venecias nuk i ka shuar përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me amendimin kushtetues të demokratëve për Vetting-un në politikë. Leximin për sugjerimet e “Venecias” e kanë të ...

Demokratët shkojnë në Kuvend për vetingun, shmangin djegien e mandateve
Kur nisma e tyre për vetingun e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton TCH. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është ...
Flaka | 06-Dec-2018 20:21
Kur nisma e tyre për vetingun e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton TCH. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është ...

Opozita i jep fund bojkotit, do jetë në Kuvend kur të votohet ‘vettingu në politikë’
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...
Java News | 06-Dec-2018 20:16
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. “Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa ...

Vetting-u, pas Venecias. PD do të jetë në Kuvend për votimin e nismës
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton Top Channel. “Ne do të jemi në Parlament, ...
Gazeta Dita | 06-Dec-2018 20:07
Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton Top Channel. “Ne do të jemi në Parlament, ...

PD kthehen në Kuvend vetëm për votimin e Vetting-ut në politikanë
Demokratët konfirmojnë se do jenë në kuvend, kur nisma e tyre për Vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament. ”Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa jonë dhe do duhet të bisedojnë për modalitetet e ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 20:07
Demokratët konfirmojnë se do jenë në kuvend, kur nisma e tyre për Vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament. ”Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa jonë dhe do duhet të bisedojnë për modalitetet e ...

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...
Gazeta Dita | 06-Dec-2018 17:17
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...

Ankthi i afateve kushtetuese, ja kur i humbin mandatet deputetët e PD- LSI
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...
Java News | 06-Dec-2018 16:54
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...

Vasili: Komisioni i Venecias konfirmoi vettingun e politikanëve
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit të Venecias lidhur me projektligjin e vettingut në politikë. Përmes një postimi në Facebook, Vasili ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:42
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit të Venecias lidhur me projektligjin e vettingut në politikë. Përmes një postimi në Facebook, Vasili ...

Vettingu kthen opozitën në Kuvend
Pas mbërritjes së opinionit paraprak të Komisionit të Venecias për Vettingun në politikë opozita u rikthye në kuvend pas disa muajsh bojkoti. Në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ...
TV Klan | 05-Dec-2018 19:09
Pas mbërritjes së opinionit paraprak të Komisionit të Venecias për Vettingun në politikë opozita u rikthye në kuvend pas disa muajsh bojkoti. Në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ...

Venecia zhvlerëson nismen e PD për vetting-un në politikë
Komisioni i Venecias i ka kthyer përgjigje Kuvendit mbi draftin e opozitës për Vettingun në Politikë. Në opinionin 20 faqesh thuhet se drafti ka mangësi për mënyren si do të kryhet ky proces dhe se nuk është e qartë ...
Respublica | 05-Dec-2018 20:55
Komisioni i Venecias i ka kthyer përgjigje Kuvendit mbi draftin e opozitës për Vettingun në Politikë. Në opinionin 20 faqesh thuhet se drafti ka mangësi për mënyren si do të kryhet ky proces dhe se nuk është e qartë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved