ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/04/2019 22:37

Luksemburgu një tjetër botë, i pari vend me transport publik falas

Luksemburgu një tjetër botë, i pari vend me transport publik falas
Luksemburgu duke filluar nga vera e ardhshme do të jetë i pari vend në botë që do të ketë transport publik falas për të gjithë. Vendimi për transportin publik falas, është marrë nga koalicioni I ri I qeverisë, i cili ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 13:53
Luksemburgu duke filluar nga vera e ardhshme do të jetë i pari vend në botë që do të ketë transport publik falas për të gjithë. Vendimi për transportin publik falas, është marrë nga koalicioni I ri I qeverisë, i cili ...

Transporti publik falas – Luksemburgu i vendosur të bëhet vendi i parë në botë që ofron shërbimin
Luksemburgu është i vendosur të bëhet vendi i pare në botë që do të ofrojë transportin publik falas. Çmimet në trena, tramvaje dhe autobusë do të hiqen verën e ardhshme sipas planeve të qeverisë së koalicionit të ...
ScanTv | 06-Dec-2018 14:13
Luksemburgu është i vendosur të bëhet vendi i pare në botë që do të ofrojë transportin publik falas. Çmimet në trena, tramvaje dhe autobusë do të hiqen verën e ardhshme sipas planeve të qeverisë së koalicionit të ...

Luksemburgu, vendi i parë në botë me transport publik falas
Luksemburgu do të bëhet i pari vend në botë me transport publik tërësisht falas. Planet e prezantuara nga qeveria e koalicionit, e udhëhequr nga kryeministri Xavier Bettel, do të bëjnë që trenat, tramvajet dhe autobusët ...
Top Channel | 06-Dec-2018 13:00
Luksemburgu do të bëhet i pari vend në botë me transport publik tërësisht falas. Planet e prezantuara nga qeveria e koalicionit, e udhëhequr nga kryeministri Xavier Bettel, do të bëjnë që trenat, tramvajet dhe autobusët ...

Luksemburgu është vendi i parë në botë për të kryer transport publik falas
Luksemburgu do të bëhet vendi i parë në botë për të bërë të gjithë transportin publik falas, njoftoi gazeta Guardian. Beetle, i cili do të formojë Qeverinë e Partisë së tij Demokratike me Partinë e Punëtorëve Socialist ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:19
Luksemburgu do të bëhet vendi i parë në botë për të bërë të gjithë transportin publik falas, njoftoi gazeta Guardian. Beetle, i cili do të formojë Qeverinë e Partisë së tij Demokratike me Partinë e Punëtorëve Socialist ...

Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që transportin publik do ta ketë pa pagesë – e tëra po bëhet për një ambient më të pastër
Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta ketë transportin publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë pa pagesë nga viti 2020 në këtë vend në zemër të Evropës, pasi një propozim të tillë ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 13:18
Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta ketë transportin publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë pa pagesë nga viti 2020 në këtë vend në zemër të Evropës, pasi një propozim të tillë ...

Luksemburgu vendi i parë në botë që do bëjë transportin publik… falas
Luksemburgu do të jetë vendi i parë në botë që do të bëjë transportin publik falas për të gjithë. Udhëtimi me tren, tramvaj dhe autobusë do të jenë falas nga 2020. Ky vendim është marrë nga koalicioni i ri qeverisës, i ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 12:30
Luksemburgu do të jetë vendi i parë në botë që do të bëjë transportin publik falas për të gjithë. Udhëtimi me tren, tramvaj dhe autobusë do të jenë falas nga 2020. Ky vendim është marrë nga koalicioni i ri qeverisës, i ...

Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që transportin publik do ta ketë pa pagesë – e tëra po bëhet për një ambient më të pastër
Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta ketë transportin publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë pa pagesë nga viti 2020 në këtë vend në zemër të Evropës, pasi një propozim të tillë ...
Republika | 06-Dec-2018 13:16
Luksemburgu pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta ketë transportin publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë pa pagesë nga viti 2020 në këtë vend në zemër të Evropës, pasi një propozim të tillë ...

Luksemburgu, vendi i parë në botë me transport publik falas
Luksemburgu do të jetë vendi i parë në botë që pritet të ketë transport publik falas për të gjithë. Biletat në transportin publik që përfshijnë udhëtimin me tren, tramvaj dhe autobusë do të hiqen në verën e ardhshme. Ky ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 12:01
Luksemburgu do të jetë vendi i parë në botë që pritet të ketë transport publik falas për të gjithë. Biletat në transportin publik që përfshijnë udhëtimin me tren, tramvaj dhe autobusë do të hiqen në verën e ardhshme. Ky ...

Shteti që planifikon transport publik falas
Shteti i vogël europian i Luksemburgut pritet të bëhet i pari shtet në botë që do të ofrojë për qytetarët e tij transport publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë falas duke filluar nga vitit 2020 në ...
TV Klan | 06-Dec-2018 11:47
Shteti i vogël europian i Luksemburgut pritet të bëhet i pari shtet në botë që do të ofrojë për qytetarët e tij transport publik falas. Trenat, tramvajet dhe autobusët pritet të jenë falas duke filluar nga vitit 2020 në ...

Luksemburgu do të jetë vendi i parë i cili do të bëjë transportin publik falas
Luksemburgu do të bëhet vendi i parë në botë i cili do të heq çmimet në të gjithë transportin publik. Planet u paraqitën nga qeveria e koalicionit të kryeministrit Xavier Bettel, të cilët thanë se nga vera ardhshme ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 10:21
Luksemburgu do të bëhet vendi i parë në botë i cili do të heq çmimet në të gjithë transportin publik. Planet u paraqitën nga qeveria e koalicionit të kryeministrit Xavier Bettel, të cilët thanë se nga vera ardhshme ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved