ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 23:38

Studentja: Rama na shau, tani të përgjigjet! Nesër do jemi para Kryeministrisë

Studentja: Rama na shau, tani të përgjigjet! Nesër do jemi para Kryeministrisë
E ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka qenë e ftuar studentja e Stomatologjisë, Klarisa Rexhvelaj, e cila foli për protestën studentore. E pyetur nga moderatori Alen Xhelili se çfarë do të ndodhë në vijim, ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 18:49
E ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka qenë e ftuar studentja e Stomatologjisë, Klarisa Rexhvelaj, e cila foli për protestën studentore. E pyetur nga moderatori Alen Xhelili se çfarë do të ndodhë në vijim, ...

Studentët në Tiranë protestojnë për cilësi në arsim dhe për përgjysmim tarifash
Tiranë, 6 dhjetor 2018 – Qindra studentë kanë marshuar sot në rrugët e Tiranës, duke kërkuar arsim më cilësor dhe tarifa përgjysmë më të ulëta në arsimin publik. Protestuesit, të cilët e bartnin pankartën “Nuk kemi lekë ...
Illyriapress | 06-Dec-2018 18:45
Tiranë, 6 dhjetor 2018 – Qindra studentë kanë marshuar sot në rrugët e Tiranës, duke kërkuar arsim më cilësor dhe tarifa përgjysmë më të ulëta në arsimin publik. Protestuesit, të cilët e bartnin pankartën “Nuk kemi lekë ...

Pas Shkodrës edhe Universiteti ‘Aleksandër Moisiu” në Durrës deklaron rifillimin e mësimit
Pas plotësimit të kërkesave të studentëve nga ana e qeverisë, studentët pritet që të fillojnë normalisht procesin mësimor. Një prje përfaqësuesve të grupit studentot të “Universitetit Aleksander Moisiu” (UAM), Marjano ...
Java News | 06-Dec-2018 18:45
Pas plotësimit të kërkesave të studentëve nga ana e qeverisë, studentët pritet që të fillojnë normalisht procesin mësimor. Një prje përfaqësuesve të grupit studentot të “Universitetit Aleksander Moisiu” (UAM), Marjano ...

Keshilli Studentor i Shkodrës tërhiqet nga protesta
Vendimi i qeverisë për shfuqizimin e nenit 4 të VKM-së për tarifat e provimeve të mbartura, ka tërhequr nga protesta studentët e Shkodrës. Këshilli Studentor në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, bëjnë me dije ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 18:39
Vendimi i qeverisë për shfuqizimin e nenit 4 të VKM-së për tarifat e provimeve të mbartura, ka tërhequr nga protesta studentët e Shkodrës. Këshilli Studentor në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, bëjnë me dije ...

Anulimi i VKM, Këshilli Studentor i Shkodrës: Të vijojë mësimi!
Pas shfuqizimit të nenit 4 të VKM-ës për tarifat e provimeve të mbartura, Këshilli Studentor në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, ka kërkuar që studentët të vijojnë mësimin. Lajmi bëhet i ditur nga vetë ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 18:11
Pas shfuqizimit të nenit 4 të VKM-ës për tarifat e provimeve të mbartura, Këshilli Studentor në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, ka kërkuar që studentët të vijojnë mësimin. Lajmi bëhet i ditur nga vetë ...

Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’: Protesta mbyllet, i arriti qëllimet!
Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’, deklaroi përmes një një deklarate se i konsideron të arritura objektivat e protestës së tyre nisur nga vendimi i qeverisë për të hequr pagesën për studentët mbetës. ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 18:11
Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’, deklaroi përmes një një deklarate se i konsideron të arritura objektivat e protestës së tyre nisur nga vendimi i qeverisë për të hequr pagesën për studentët mbetës. ...

Këshilli Studentor i Shkodrës: Falenderime për zgjidhjen, nesër studentët nisin mësimin
Protesta e organizuar edhe ditën e sotme nga studentët u mbyll,pasi ministria e Arsimit pranoi kërkesat e tyre, nga nesër mësimi do të fillojë normalisht në Universitetet e vendit. Këtë e bën me dije me anë të një ...
Dritare.net | 06-Dec-2018 18:27
Protesta e organizuar edhe ditën e sotme nga studentët u mbyll,pasi ministria e Arsimit pranoi kërkesat e tyre, nga nesër mësimi do të fillojë normalisht në Universitetet e vendit. Këtë e bën me dije me anë të një ...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për protestën e studentëve
Protesta e studentëve përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura, ka gjetur pasqyrim edhe në mediat ndërkombëtare. Media prestigjoze amerikane si New York Post, Washington Post apo ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 18:00
Protesta e studentëve përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura, ka gjetur pasqyrim edhe në mediat ndërkombëtare. Media prestigjoze amerikane si New York Post, Washington Post apo ...

Protesta e studentëve kalon kufijtë, ja ç’shkruajnë mediat e huaja
Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura. Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:13
Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura. Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria ...

Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’: Protesta mbyllet, i arriti qëllimet!
Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’, deklaroi pak minuta më parë përmes një një deklarate se i konsideron të arritura objektivat e protestës së tyre nisur nga vendimi i qeverisë për të hequr pagesën për ...
Java News | 06-Dec-2018 18:04
Këshilli Studentor i Universitetit ‘Luigj Gurakuqi’, deklaroi pak minuta më parë përmes një një deklarate se i konsideron të arritura objektivat e protestës së tyre nisur nga vendimi i qeverisë për të hequr pagesën për ...

Studentët: Protestë deri në plotësimin e gjithë kërkesave
Protesta masive e studentëve prej disa ditësh në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit detyroi Ministrinë e Arsimit të pranojë kërkesën e studentëve që u bë shkak për këtë protestë, heqjen e tarifës për provimet e ...
ABCNews | 06-Dec-2018 18:00
Protesta masive e studentëve prej disa ditësh në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit detyroi Ministrinë e Arsimit të pranojë kërkesën e studentëve që u bë shkak për këtë protestë, heqjen e tarifës për provimet e ...

Arlind Qori në Top Talk: Çdo tentativë për përfitim politik nga protesta studentore, e dështuar
Në studion e "Top Talk" këtë të enjte ka qenë i ftuar pedagogu Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin, e cila është organizatore e protestës së studentëve.
Top Channel | 06-Dec-2018 16:35
Në studion e "Top Talk" këtë të enjte ka qenë i ftuar pedagogu Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin, e cila është organizatore e protestës së studentëve.

Protesta e studentëve, jehonë në mediat ndërkombëtare
Këtë të enjte studentët treguan fuqinë e tyre, duke qenë të gjithë krahë njëri tjetrit për të kërkuar të drejtat e tyre para Ministrisë së Arsimit. Protesta masive e tyre bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 17:30
Këtë të enjte studentët treguan fuqinë e tyre, duke qenë të gjithë krahë njëri tjetrit për të kërkuar të drejtat e tyre para Ministrisë së Arsimit. Protesta masive e tyre bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri ...

FOTO/“Jemi shembullorë, jo katranjosë”,studentët pastrojnë rrugën
TIRANE Pavarësisht protestës së tyre prej disa orësh para Ministrisë së Arsimit, ku kërkuan plotësimin e 4 kërkesave, studentët në mbyllje të tubimit kanë nisur të pastrojnë Rrugën e Durrësit. Të gjithë sëbashkua ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:53
TIRANE Pavarësisht protestës së tyre prej disa orësh para Ministrisë së Arsimit, ku kërkuan plotësimin e 4 kërkesave, studentët në mbyllje të tubimit kanë nisur të pastrojnë Rrugën e Durrësit. Të gjithë sëbashkua ...

DOKUMENTI/ Rama firmos shfuqizimin e VKM për provimet e mbartura
Protesta e studentëve ka zmbrapsur qeverinë duke shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimin. Ajo iu ka kërkuar ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:51
Protesta e studentëve ka zmbrapsur qeverinë duke shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimin. Ajo iu ka kërkuar ...

Studentët “leksion” protestave politike në Shqipëri, pastrojnë vetë mbetjet e tyre pas tubimit
Teksa kemi parë shpesh herë që protestat politike në Shqipëri shkaktojnë kaos dhe lenë mbrapa ambjente të ndotura dhe shkatërruara, studentët që protestojnë para Ministrisë së Arsimit kanë kryer një gjest për t’u ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:25
Teksa kemi parë shpesh herë që protestat politike në Shqipëri shkaktojnë kaos dhe lenë mbrapa ambjente të ndotura dhe shkatërruara, studentët që protestojnë para Ministrisë së Arsimit kanë kryer një gjest për t’u ...

Nikolla hoqi VKM, studentët: S’ndalemi, nesër tek Kryeministria
TIRANE Në një kohë kur ministrja e Arsimit Lindita Nikolla iu plotësoi atyre një prej pikave, shfuqizim të VKM për tarifat për provimet e mbartura, studentët protestues nuk e kanë pritur mirë këtë vendim. Teksa ndodhen ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:41
TIRANE Në një kohë kur ministrja e Arsimit Lindita Nikolla iu plotësoi atyre një prej pikave, shfuqizim të VKM për tarifat për provimet e mbartura, studentët protestues nuk e kanë pritur mirë këtë vendim. Teksa ndodhen ...

Protesta e studentëve, ambulanca futet përmes turmës (Video)
TIRANE Mijëra studentë nga të gjitha universitet publike vijojnë protestën e tyre të nisur që prej mëngjesit të sotëm kundër tarifave për arsimin publik. Gjatë protestës para Ministrisë së Arsimit tek ‘Rruga e Durrësit’ ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:36
TIRANE Mijëra studentë nga të gjitha universitet publike vijojnë protestën e tyre të nisur që prej mëngjesit të sotëm kundër tarifave për arsimin publik. Gjatë protestës para Ministrisë së Arsimit tek ‘Rruga e Durrësit’ ...

FOTO: Edhe Blendi Fevziu i bashkohet protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit
Edhe Blendi Fevziu i është bashkuar protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit. Gazetari ka dëgjuar ankesat e studentëve të cilët i tregojnë disa dokumente. Fevziu duket i habitur dhe i vëmëndshëm teksa ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:00
Edhe Blendi Fevziu i është bashkuar protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit. Gazetari ka dëgjuar ankesat e studentëve të cilët i tregojnë disa dokumente. Fevziu duket i habitur dhe i vëmëndshëm teksa ...

“Askush s’është ngelës”, studenti: Nesër do jemi më shumë
TIRANË Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:28
TIRANË Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved