ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 23:24

Sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”

Sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”
Në gjysmë errësirë dhe pa shumë zhurmë. Kështu Ardit Gjebrea e startoi natën e parë të edicionit të 20 të Këngës Magjike. Nisi me një ide gjeniale. Skena magjepsese u mbush me 19 fëmijë dhe të rinj të lindur në datat ...
TV Klan | 06-Dec-2018 16:12
Në gjysmë errësirë dhe pa shumë zhurmë. Kështu Ardit Gjebrea e startoi natën e parë të edicionit të 20 të Këngës Magjike. Nisi me një ide gjeniale. Skena magjepsese u mbush me 19 fëmijë dhe të rinj të lindur në datat ...

Starton e suksesshme nata e parë e edicionit të 20 të Këngës Magjike
Në një skenë madhështore dhe një formë të veçantë nisi mbrëmjen e së mërkurë nata e parë e edicionit të 20 të kënges magjike. 11 këngëtarë big dhe 13 new artist performuan Live në Pallatin e Koncerteve. Ardit Gjebrea ...
ABCNews | 06-Dec-2018 14:45
Në një skenë madhështore dhe një formë të veçantë nisi mbrëmjen e së mërkurë nata e parë e edicionit të 20 të kënges magjike. 11 këngëtarë big dhe 13 new artist performuan Live në Pallatin e Koncerteve. Ardit Gjebrea ...

Albi Nako shfaqet në “Kënga Magjike”, sfidon hapur Klaudia Pepën?!
Që nga momenti që u bë publik lajmi se Klaudia Pepa ishte ftuar të bashkëprezantonte netët e festivalit “Kënga Magjike” 2018, nisëm aludimet për një përballje të mundshme mes balerinës dhe ish bashkëshortit të saj, ...
Bordo | 06-Dec-2018 13:09
Që nga momenti që u bë publik lajmi se Klaudia Pepa ishte ftuar të bashkëprezantonte netët e festivalit “Kënga Magjike” 2018, nisëm aludimet për një përballje të mundshme mes balerinës dhe ish bashkëshortit të saj, ...

Pasarela e Këngës Magjike...
Dhe rivaliteti siç pritej do te jete i ashper, por ne kete galerine po ju ilustrojme nje tjeter gare, ate te veshjeve.
ikub.al | 06-Dec-2018 09:51
Dhe rivaliteti siç pritej do te jete i ashper, por ne kete galerine po ju ilustrojme nje tjeter gare, ate te veshjeve.

Nata e I “Kënga Magjike” 2018: Ja çfarë veshën artistët dje?!
Mbrëmjen e së mërkurës u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike” 2018. Në skenën e madhe të Pallatit të Kongreseve u ngjitën në total 21 artistë, të ndarë në dy kategori: 14 nga radhët e artistëve të rinj dhe 7 ...
Bordo | 06-Dec-2018 10:48
Mbrëmjen e së mërkurës u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike” 2018. Në skenën e madhe të Pallatit të Kongreseve u ngjitën në total 21 artistë, të ndarë në dy kategori: 14 nga radhët e artistëve të rinj dhe 7 ...

Kështu po duken disa prej artistëve në festivalin “Kënga Magjike”
Në krah të Ardit Gjebreas këtë vit po prezanton Klaudia Pepa një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare si dhe Bora Zemani moderatore e njohur. Tashmë kanë filluar performacat e këngëtarëve të njohur si dhe artistëve ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 09:52
Në krah të Ardit Gjebreas këtë vit po prezanton Klaudia Pepa një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare si dhe Bora Zemani moderatore e njohur. Tashmë kanë filluar performacat e këngëtarëve të njohur si dhe artistëve ...

Ngre siparin nata e parë e “Kënga Magjike”
Mbrëmjen e së mërkurës ngriti siparin nata e parë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”. Eventi më i madh i këngës moderne shqiptare u transmetua drejtpërdrejt në Televizionin Klan, në Klan Maqedonia, si ...
TV Klan | 06-Dec-2018 08:52
Mbrëmjen e së mërkurës ngriti siparin nata e parë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”. Eventi më i madh i këngës moderne shqiptare u transmetua drejtpërdrejt në Televizionin Klan, në Klan Maqedonia, si ...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën
Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani, shkruan . Mbrëmë në natën e parë gjysmëfinale të dyja janë veshur provokative, kështu duke rrëmbyer ...
Lajminet | 06-Dec-2018 09:00
Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani, shkruan . Mbrëmë në natën e parë gjysmëfinale të dyja janë veshur provokative, kështu duke rrëmbyer ...

Balerinat e Maria De Filippi-t në Shqipëri
Ne daten 5 dhjetor, pra kete te shtune, eshte nata e pare e Festivalit "Kenga Magjike" qe kete vit ka edicionin e 20-te te tij dhe pritshmeria e fans-ave eshte e madhe e po keshtu edhe padurimi. Dhe ne nje interviste te ...
ikub.al | 05-Dec-2018 14:03
Ne daten 5 dhjetor, pra kete te shtune, eshte nata e pare e Festivalit "Kenga Magjike" qe kete vit ka edicionin e 20-te te tij dhe pritshmeria e fans-ave eshte e madhe e po keshtu edhe padurimi. Dhe ne nje interviste te ...

Ndërkohë që Klaudia Pepa prezantonte Këngën Magjike ja ç’bënte Alba Hoxha
E mërkura mbrëma çeli siparin e natës së parë gjysmëfinale të spektaklit “Kënga Magjike”. Këtë vit jubile Ardit Gjebrea zgjodhi si partnere dy bukuroshet Bora Zemani dhe Klaudia Pepa. Por a ishte ish-bashkëshorti i ...
Bordo | 06-Dec-2018 08:06
E mërkura mbrëma çeli siparin e natës së parë gjysmëfinale të spektaklit “Kënga Magjike”. Këtë vit jubile Ardit Gjebrea zgjodhi si partnere dy bukuroshet Bora Zemani dhe Klaudia Pepa. Por a ishte ish-bashkëshorti i ...

E veçantë, 19 fëmijë për të kujtuar 19 edicionet e Këngës Magjike (Video)
Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin ...
ABCNews | 05-Dec-2018 22:50
Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin ...

Kënga Magjike e ngriti siparin, ja cfarë veshën prezantueset !!!!
Mbrëmja e së mërkurës shënoi celjen e natës së parë të gjysëmfinales së Kënga Magjie, me 11 konkurentë në radhë për të performuar në Pallatin e kongreseve përpara një publiku entuziast. Por ndërsa vëmendja sigurisht ...
Bordo | 05-Dec-2018 23:03
Mbrëmja e së mërkurës shënoi celjen e natës së parë të gjysëmfinales së Kënga Magjie, me 11 konkurentë në radhë për të performuar në Pallatin e kongreseve përpara një publiku entuziast. Por ndërsa vëmendja sigurisht ...

E veçantë, 19 fëmijë për të kujtuar 19 edicionet e Këngës Magjike (Video)
Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin ...
TV Klan | 05-Dec-2018 22:33
Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin ...

Surpriza e festivalit, 20 fëmijë për 20 vite “Kënga Magjike”
Festivali më i madh në Shqipëri “Kënga Magjike” startoi sot edicionin e tij të 20-të. Nën drejtimin e producentit Ardit Gjebrea dhe prezantuesve Bora zemani dhe Klaudia Pepa, nata e parë gjysmëfinale, do të mirëpresë në ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 22:51
Festivali më i madh në Shqipëri “Kënga Magjike” startoi sot edicionin e tij të 20-të. Nën drejtimin e producentit Ardit Gjebrea dhe prezantuesve Bora zemani dhe Klaudia Pepa, nata e parë gjysmëfinale, do të mirëpresë në ...

Klaudia dhe Bora ndajnë emocionet para nisjes së “Këngës Magjike”
Klaudia Pepa është një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare dhe Bora Zemani një moderatore shumë e dashur për publikun. Të dyja bukuroshet do të jenë përkrah Ardit Gjebreas në edicionin e 20-të të festivalit të ...
TV Klan | 05-Dec-2018 20:59
Klaudia Pepa është një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare dhe Bora Zemani një moderatore shumë e dashur për publikun. Të dyja bukuroshet do të jenë përkrah Ardit Gjebreas në edicionin e 20-të të festivalit të ...

Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike”
Edicioni i 20-të i festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’ do ta hapi siparin me fituesen e një viti më parë, këngëtaren Anxhela Peristeri. Këngëtarja e cila dallohet për zërin e saj potent ishte më e votuara nga ...
TV Klan | 05-Dec-2018 20:32
Edicioni i 20-të i festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’ do ta hapi siparin me fituesen e një viti më parë, këngëtaren Anxhela Peristeri. Këngëtarja e cila dallohet për zërin e saj potent ishte më e votuara nga ...

Edhe pak orë nga “Kënga Magjike”
Organizatorë, këngëtarë, balerinë, stafi teknik dhe çdokush i angazhuar me “Këngën Magjike” janë nën ethet e natës së parë të edicionit të 20 të këtij festivali të këngës moderne shqiptare. Gjithçka është gati. Skena ...
TV Klan | 05-Dec-2018 16:05
Organizatorë, këngëtarë, balerinë, stafi teknik dhe çdokush i angazhuar me “Këngën Magjike” janë nën ethet e natës së parë të edicionit të 20 të këtij festivali të këngës moderne shqiptare. Gjithçka është gati. Skena ...

Prezantueset e festivalit “Kënga Magjike”, rrëmbejnë vëmendje me paraqitjet e tyre
Tashmë, ka nisur edicioni i 20-të i festivalit “Këngja Magjike”, me një konkurrencë mjaft të madhe mes artistëve shqiptarë, shkruan . Përkrah prezantuesit dhe autorit të festivalit, janë edhe dy bukuroshet Bora Zemani ...
Lajminet | 05-Dec-2018 21:57
Tashmë, ka nisur edicioni i 20-të i festivalit “Këngja Magjike”, me një konkurrencë mjaft të madhe mes artistëve shqiptarë, shkruan . Përkrah prezantuesit dhe autorit të festivalit, janë edhe dy bukuroshet Bora Zemani ...

Edicioni i 20 i Këngës Magjike, surpriza të shumta në datat 5, 6 dhe 8 Dhjetor
Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” 2018, nis mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve. Një garë e fortë dhe plot surpriza do të jetë mes 23 këngëtarëve “big” dhe 26 artistëve në transmetim të drejtpërdrejtë në ...
TV Klan | 04-Dec-2018 17:51
Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” 2018, nis mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve. Një garë e fortë dhe plot surpriza do të jetë mes 23 këngëtarëve “big” dhe 26 artistëve në transmetim të drejtpërdrejtë në ...

Edicioni i 20 i Këngës Magjike, surpriza të shumta në datat 5, 6 dhe 8 Dhjetor
Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” 2018, nis mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve. Një garë e fortë dhe plot surpriza do të jetë mes 23 këngëtarëve “big” dhe 26 artistëve në transmetim të drejtpërdrejtë në ...
ABCNews | 04-Dec-2018 17:42
Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” 2018, nis mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve. Një garë e fortë dhe plot surpriza do të jetë mes 23 këngëtarëve “big” dhe 26 artistëve në transmetim të drejtpërdrejtë në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved