ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 08:07

Greqi, përkujtohet 10-vjetori i vdekjes së 16-vjeçarit

Greqi, përkujtohet 10-vjetori i vdekjes së 16-vjeçarit
Greqia përkujton sot 10-vjetorin e vdekjes së Alexis Grigoropoulos, 16-vjeçarit që u vra prej dy agjentëve të policisë në lagjen “Eksarqia” të kryeqytetit grek, Athinë, më 6 dhjetor 2008.
Top Channel | 06-Dec-2018 10:06
Greqia përkujton sot 10-vjetorin e vdekjes së Alexis Grigoropoulos, 16-vjeçarit që u vra prej dy agjentëve të policisë në lagjen “Eksarqia” të kryeqytetit grek, Athinë, më 6 dhjetor 2008.

Vrasjet/ Athina i përgjigjet Tiranës: Tregoni vetëpërmbajtje!
GREQI Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 22:41
GREQI Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...

Athina i përgjigjet Tiranës: Deklarata për vrasjet e papranueshme, nuk jeni realist
Athina zyrtare i ka cilësuar si jorealiste dhe të parpanueshme deklaratat e Tiranës në lidhje me vrasjet e shqiptarëve të ndodhura gjatë ditëve të fundit në Greqi. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ministrisë së ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 08:54
Athina zyrtare i ka cilësuar si jorealiste dhe të parpanueshme deklaratat e Tiranës në lidhje me vrasjet e shqiptarëve të ndodhura gjatë ditëve të fundit në Greqi. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ministrisë së ...

Shtypi në Athinë: Delir antigrek nga Tirana
Përplasja në distancë mes dy ministrive të Jashtme, asaj shqiptare dhe greke ka gjetur pasqyrim të gjerë dhe në shtypin grek. Sigurisht nuk ka munguar as gjuha ironike, si në rastin e të përditshmes Protothema, e cila ...
TV Klan | 06-Dec-2018 12:33
Përplasja në distancë mes dy ministrive të Jashtme, asaj shqiptare dhe greke ka gjetur pasqyrim të gjerë dhe në shtypin grek. Sigurisht nuk ka munguar as gjuha ironike, si në rastin e të përditshmes Protothema, e cila ...

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi, Athina i përgjigjet Tiranës!
Qeveria greke i ka kthyer përgjigje Ministrisë së Jashtme shqiptare, në lidhje me vrasjet e fundit të disa shtetasve shqiptarë, ku u kërkua një zbardhje e plotë dhe hetim sa më i shpejtë i këtyre ngjarjeve. Pas reagimit ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 01:33
Qeveria greke i ka kthyer përgjigje Ministrisë së Jashtme shqiptare, në lidhje me vrasjet e fundit të disa shtetasve shqiptarë, ku u kërkua një zbardhje e plotë dhe hetim sa më i shpejtë i këtyre ngjarjeve. Pas reagimit ...

Shqipëria dënon “ekstremizmin ndaj shqiptarëve” në Greqi
Ministria e Jashtme e Shqipërisë e dënoi vrasjen e katër shqiptarëve në Greqi, ashtu si edhe “gjuhën e urrejtjes” të propaganduar nga partia ekstremiste greke “Agimi i Artë”. Ministria u bëri thirrje autoriteteve të ...
Arbresh | 06-Dec-2018 10:51
Ministria e Jashtme e Shqipërisë e dënoi vrasjen e katër shqiptarëve në Greqi, ashtu si edhe “gjuhën e urrejtjes” të propaganduar nga partia ekstremiste greke “Agimi i Artë”. Ministria u bëri thirrje autoriteteve të ...

Shteti grek “ngrihet” në këmbë, reagon për shqiptarët
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...
TV Klan | 05-Dec-2018 21:50
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...

Ministria e Jashtme shqiptare doli me deklaratë të fortë
Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 00:56
Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...

7 shqiptarë të vrarë në pak muaj në Greqi, Athina reagon zyrtarisht
Pas vrasjes së shtatë shtetasve shqiptarë në dy muajt e fundit në Greqi, Policia greke ka bërë një deklaratë zyrtare, ku thotë se të gjitha ngjarjet janë zbardhur. Kjo deklaratë e policisë greke vjen pas reagimit të ...
Koha Jone | 05-Dec-2018 22:24
Pas vrasjes së shtatë shtetasve shqiptarë në dy muajt e fundit në Greqi, Policia greke ka bërë një deklaratë zyrtare, ku thotë se të gjitha ngjarjet janë zbardhur. Kjo deklaratë e policisë greke vjen pas reagimit të ...

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi; Pas ekzekutimit të 18-vjeçarit reagon ashpër MEPJ
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas vrasje së një 18-vjeçari shqiptar një ditë më parë në në zonën e Kavallës. Rasti i katërt ky i ekzekutimit të një shqiptari në dy javët e fundit në vendin fqinj.
Top Channel | 05-Dec-2018 15:28
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas vrasje së një 18-vjeçari shqiptar një ditë më parë në në zonën e Kavallës. Rasti i katërt ky i ekzekutimit të një shqiptari në dy javët e fundit në vendin fqinj.

Greqia përgjigjet për vrasjet: Tirana zyrtare nuk është realiste!
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...
Java News | 05-Dec-2018 22:00
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...

Ministria greke: Deklaratat e Tiranës që lidhin vrasjet e shqiptarëve me racizmin janë të papranueshme
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...
Koha Jone | 05-Dec-2018 22:00
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë sonë ditën e sotme, që dënoi ekstremizmin dhe gjuhën e urrejtjes, duke iu referuar vrasjes së 4 shqiptarëve në Greqi në harkun kohor të dy javëve. ...

Vrasjet e shqiptarëve, MEPJ – Greqisë: Zbardhni ngjarjet, frenoni Agimin e Artë
Katër shqiptarë të vrarë në 10 ditë në Greqi, përbëjnë një bilanc të rëndë që ka shqetësuar Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme. Në një reagim për vrasjet, MEPJ kërkon që të mos vonohet zbardhja e këtyre ...
Gazeta Shqip | 05-Dec-2018 16:32
Katër shqiptarë të vrarë në 10 ditë në Greqi, përbëjnë një bilanc të rëndë që ka shqetësuar Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme. Në një reagim për vrasjet, MEPJ kërkon që të mos vonohet zbardhja e këtyre ...

Vrasja e katërt shqiptarëve në Greqi, reagon ashpër Tirana zyrtare: Dënojmë ashpër sfondin e ekstremizmit, bashkëkombasit tanë po ndjejnë urrejtje dhe dhunë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme është njoftuar nëpërmjet Ambasadës në Athinë se dje në mbrëmje, më datë 04.12.2018 në zonën e Kavallës, është gjendur i pajetë shtetasi shqiptar Marios Isak i datëlindjes ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 15:28
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme është njoftuar nëpërmjet Ambasadës në Athinë se dje në mbrëmje, më datë 04.12.2018 në zonën e Kavallës, është gjendur i pajetë shtetasi shqiptar Marios Isak i datëlindjes ...

Tirana “shpërthen” ndaj Athinës: Stop ekstremizmit e urrejtjes , janë vrarë 4 shqiptarë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme shpreh keqardhjen për vdekjen e 18 vjeçarit shqiptar Marios Isak i cili mbeti i vrarë në Kavala të Greqisë. Ministria e Jashtme shqiptare deklaron se kjo është vrasja e katërt ...
VizionPlus | 05-Dec-2018 15:45
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme shpreh keqardhjen për vdekjen e 18 vjeçarit shqiptar Marios Isak i cili mbeti i vrarë në Kavala të Greqisë. Ministria e Jashtme shqiptare deklaron se kjo është vrasja e katërt ...

MPJ e Shqipërisë reagon për vrasjen e shtetasit shqiptar në Greqi
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë (MEPJ), ka reaguar për vrasjen e një shtetasi shqiptar dje në Greqi, transmeton AA. MEPJ, në një njoftim zyrtar thekson ky institucion është njoftuar ...
Shenja | 05-Dec-2018 20:45
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë (MEPJ), ka reaguar për vrasjen e një shtetasi shqiptar dje në Greqi, transmeton AA. MEPJ, në një njoftim zyrtar thekson ky institucion është njoftuar ...

Reagon Berisha: Ndal serialit të vrasjeve…!!!
Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon që të ndalen vrasjet e shqiptarëve në Greqi. Reagimi vjen ndërkohë që sot u vra një tjetër shqiptar në Greqi. Reagimi i plotë i Berishës: Te dashur miq, pas vrasjes ne shkembim ...
Standard | 05-Dec-2018 19:31
Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon që të ndalen vrasjet e shqiptarëve në Greqi. Reagimi vjen ndërkohë që sot u vra një tjetër shqiptar në Greqi. Reagimi i plotë i Berishës: Te dashur miq, pas vrasjes ne shkembim ...

Vrasja e radhës e një shqiptari në Greqi, qeveria e përkthen si “hakmarrje”
Pas rastit më të fundit të vrasjes së një emigranti shqiptar në Greqi – 18-vjeçari Marios Isak – diplomacia shqiptare ka reaguar me dyshimin se këto vrasje, e katërta në dy javë, janë me sfond nacionalist dhe hakmarrës. ...
Tesheshi | 05-Dec-2018 17:20
Pas rastit më të fundit të vrasjes së një emigranti shqiptar në Greqi – 18-vjeçari Marios Isak – diplomacia shqiptare ka reaguar me dyshimin se këto vrasje, e katërta në dy javë, janë me sfond nacionalist dhe hakmarrës. ...

Ministria e Jashtme reagon për vrasjet e shqiptarëve
Ministria Jashtme shqiptare ka dalë me një deklaratë ku ka shprehur shqetësimin për vrasjet e 4 shtetasve shqiptarë në Greqi dy javët e fundit. Ministria merr shkas nga vrasja e Mario Isait në 4 dhjetor në Kavalla, ...
Respublica | 05-Dec-2018 16:44
Ministria Jashtme shqiptare ka dalë me një deklaratë ku ka shprehur shqetësimin për vrasjet e 4 shtetasve shqiptarë në Greqi dy javët e fundit. Ministria merr shkas nga vrasja e Mario Isait në 4 dhjetor në Kavalla, ...

Tirana i kërkon Athinës t’i ndriçojë rastet e vrasjeve të shqiptarëve në Greqi
Tiranë, 5 shjetor 2018 – Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka shprehur shqetësimin për vrasjen e shtetasve shqiptarë në Greqi. Kjo ministri, nëpërmjet një deklarate, ka kërkuar nga Athina që të mos ...
Illyriapress | 05-Dec-2018 16:37
Tiranë, 5 shjetor 2018 – Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka shprehur shqetësimin për vrasjen e shtetasve shqiptarë në Greqi. Kjo ministri, nëpërmjet një deklarate, ka kërkuar nga Athina që të mos ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved