ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 22:29

Prezantimi i filmit “Lorik”, kryeministri Rama përlotë nënën e Canës

Prezantimi i filmit “Lorik”, kryeministri Rama përlotë nënën e Canës
Në ambientet e The Plaza Tirana, në kryeqytet u prezantua sot filmi autobiografik mbi jetën dhe karrierën e ish kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Cana. Një film i realizuar nga gazetari i Digitalb, Andi Decka, me ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 18:17
Në ambientet e The Plaza Tirana, në kryeqytet u prezantua sot filmi autobiografik mbi jetën dhe karrierën e ish kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Cana. Një film i realizuar nga gazetari i Digitalb, Andi Decka, me ...

Prezantohet filmi-dokumentar “Lorik”, jeta e kapitenit mes rrëfimit emocionues!
Një kapiten është përgjithmonë. Sot nuk është më pjesë e fushave të blerta, nuk shkelmon më topin, apo mbron ekipin nga pësimi i golit, por gjurmët që ka lënë nuk mund t’i fshijë dot askush. Dhe, kur flasim për liderin ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 15:54
Një kapiten është përgjithmonë. Sot nuk është më pjesë e fushave të blerta, nuk shkelmon më topin, apo mbron ekipin nga pësimi i golit, por gjurmët që ka lënë nuk mund t’i fshijë dot askush. Dhe, kur flasim për liderin ...

Nëna e Lorik Canës qenka një yll dhe ne s’e paskemi vënë re!
Mbrëmjen e së mërkurës u shfaq premiera e filmit “Lorik”, film për jetën dhe karrierën e ish-kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Cana. Të pranishëm në eventin e organizuar me këtë rast kanë qenë familjarë e miq të ...
Bordo | 06-Dec-2018 15:39
Mbrëmjen e së mërkurës u shfaq premiera e filmit “Lorik”, film për jetën dhe karrierën e ish-kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Cana. Të pranishëm në eventin e organizuar me këtë rast kanë qenë familjarë e miq të ...

Dokumentari për Kapitenin, Meta: Cana, ambasador i shkëlqyer
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Në rrjetet sociale, ai shkruan se kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana është padyshim një nga personalitetet e ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 13:41
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Në rrjetet sociale, ai shkruan se kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana është padyshim një nga personalitetet e ...

Presidenti Meta përgëzon Canën pas prezantimit të dokumentarit mbi jetën e karrierën e tij
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Në rrjetet sociale, ai shkruan se kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana është padyshim një nga personalitetet e ...
Top Channel | 06-Dec-2018 10:59
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Në rrjetet sociale, ai shkruan se kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana është padyshim një nga personalitetet e ...

Premera e filmit të Lorik Canës, të pranishëm Edi Rama dhe VIP-a të tjerë
Filmi autobiografiki futbollistit të njohur shqiptar Lorik Cana ka pasur mbrëmjen e 5 shjetorit premierën e tij. “Lorik” u shfaq ekskluzivisht për të ftuarit VIP në një event që u mbajt në një nga hotelet prestigjioze ...
Bordo | 06-Dec-2018 12:01
Filmi autobiografiki futbollistit të njohur shqiptar Lorik Cana ka pasur mbrëmjen e 5 shjetorit premierën e tij. “Lorik” u shfaq ekskluzivisht për të ftuarit VIP në një event që u mbajt në një nga hotelet prestigjioze ...

Dokumentari për Lorikun, Meta: Një ambasador i shkëlqyer
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Ai thotë se kapiteni legjendar i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 11:38
Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Ai thotë se kapiteni legjendar i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë ...

“Ambasador i vlerave sportive”, Meta bën shqiponjën me Canën
TIRANË Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana është ‘përjetësuar’ tashmë në një film dokumentar, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e gjakovarit. Përmes një posti në “Facebook”, kreu i shtetit, Ilir Meta ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 08:53
TIRANË Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana është ‘përjetësuar’ tashmë në një film dokumentar, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e gjakovarit. Përmes një posti në “Facebook”, kreu i shtetit, Ilir Meta ...

Meta vlerësime për legjendën kuqezi: Një ambasador i vlerave shqiptare
Presidenti Ilir Meta ka shprehur falenderime dhe vlerësime për kapitenin legjendar të Kombëtares kuqezi, Lorik Canën. Në një postim në “Facebook”, Meta duke u ndalur tek filmi dokumentar mbi jetën e kapitenit kuqezi që ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 09:10
Presidenti Ilir Meta ka shprehur falenderime dhe vlerësime për kapitenin legjendar të Kombëtares kuqezi, Lorik Canën. Në një postim në “Facebook”, Meta duke u ndalur tek filmi dokumentar mbi jetën e kapitenit kuqezi që ...

Lorik Cana përjetësohet në një film
Etapat më të rëndësishme në jetën dhe karrierën e një prej futbollistëve më të njohur shqiptar, u përjetësuan në një film dokumentar që ndërthuri sportin dhe kinematografinë.
Top Channel | 05-Dec-2018 22:27
Etapat më të rëndësishme në jetën dhe karrierën e një prej futbollistëve më të njohur shqiptar, u përjetësuan në një film dokumentar që ndërthuri sportin dhe kinematografinë.

Dokumentari për jetën e Lorikut, Rama përlot nënën e Canës
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në prezantimit e dokumentarit të kushtuar një nga lojtarëve më të mëdhenj të futbollit shqiptar, Lorik Cana. Rama nuk i kurseu elozhet për ish kapitenin e kombëtares shqiptare për të ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 21:26
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në prezantimit e dokumentarit të kushtuar një nga lojtarëve më të mëdhenj të futbollit shqiptar, Lorik Cana. Rama nuk i kurseu elozhet për ish kapitenin e kombëtares shqiptare për të ...

DigitAlb prezanton filmin dokumentar “Lorik”
Filmi dokumentar Lorik eshte nje prodhim i DigitAlb dhe i realizuar nga autori Andi Decka, dedikuar jetes dhe karrieres se kapitenit legjendar te Kombetares Shqiptare, Lorik Cana. Ky dokumentar i rralle sportiv, i ...
ikub.al | 04-Dec-2018 12:54
Filmi dokumentar Lorik eshte nje prodhim i DigitAlb dhe i realizuar nga autori Andi Decka, dedikuar jetes dhe karrieres se kapitenit legjendar te Kombetares Shqiptare, Lorik Cana. Ky dokumentar i rralle sportiv, i ...

“Librin e shpisë ia ka sharë vetëm baba”, Rama batuta me Canën
TIRANË Kryeministri Edi Rama teksa ishte i pranishëm në hapjen e fondacionit në mbështetje të futbollit, të krijuar nga ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, nuk kurseu as batutat me prindërit e futbollistit. Shefi i ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 20:21
TIRANË Kryeministri Edi Rama teksa ishte i pranishëm në hapjen e fondacionit në mbështetje të futbollit, të krijuar nga ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, nuk kurseu as batutat me prindërit e futbollistit. Shefi i ...

Rama në prezantimin e dokumentarit të Lorik Canës, flet sërish për bashkimin kombëtar: Është Shqipëria që do kemi
Kryeministri Edi Rama pas prezantimit të dokumentarit për jetën e ish-kapitenit të Kombëtares, Lorik Cana, ka folur sërish për Kosovën dhe bashkimin kombëtar. Duke falënderuar Canën për të gjithë kontributin që ka dhënë ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 21:17
Kryeministri Edi Rama pas prezantimit të dokumentarit për jetën e ish-kapitenit të Kombëtares, Lorik Cana, ka folur sërish për Kosovën dhe bashkimin kombëtar. Duke falënderuar Canën për të gjithë kontributin që ka dhënë ...

Presidenti Meta bën shqiponjën me Canën: Ambasador i vlerave sportive
Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana është ‘përjetësuar’ tashmë në një film dokumentar, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e gjakovarit. Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i shtetit, Ilir Meta ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 09:04
Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana është ‘përjetësuar’ tashmë në një film dokumentar, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e gjakovarit. Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i shtetit, Ilir Meta ...

Meta: Lorik Cana, ambasador i shkëlqyer i vlerave të shqiptarëve
Pas prezantimit të filmit dokumentar “Lorik”, kushtuar legjendës kuqezi të futbollit shqiptar, Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në Facebook shkruan se ish-kapiteni Lorik Cana është ambasador i shkëlqyer i vlerave ...
Java News | 06-Dec-2018 08:40
Pas prezantimit të filmit dokumentar “Lorik”, kushtuar legjendës kuqezi të futbollit shqiptar, Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në Facebook shkruan se ish-kapiteni Lorik Cana është ambasador i shkëlqyer i vlerave ...

Kryeministri shqiptarë, Rama elozhe për Canën: Loriku një shembull për sportin shqiptar
I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë ...
InfoSport.mk | 05-Dec-2018 22:25
I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë ...

Prezantohet filmi dokumentar për legjendën Lorik Cana
“DigitAlb”, me bashkëpunimin e fondacionit “Lorik Cana 5”, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar “Lorik”, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. “Lorik” është një ...
InfoSport.mk | 05-Dec-2018 22:11
“DigitAlb”, me bashkëpunimin e fondacionit “Lorik Cana 5”, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar “Lorik”, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. “Lorik” është një ...

“Lorik”, legjenda kuqezi tashmë në një film dokumentar
“DigitAlb”, me bashkëpunimin e fondacionit “Lorik Cana 5”, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar “Lorik”, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. “Lorik” është një ...
Gazeta Shqip | 05-Dec-2018 13:29
“DigitAlb”, me bashkëpunimin e fondacionit “Lorik Cana 5”, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar “Lorik”, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. “Lorik” është një ...

Kryeministri në premierën e filmit të Lorik Canës: Gjithnjë shembull i sportistit motivues
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është i pranishëm sonte në premierën e filmit dokumentar të ish-futbollistit, Lorik Cana me titull “Lorik”. Haradinaj është i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Anita. “Me Anitën, ...
Arbresh | 05-Dec-2018 22:10
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është i pranishëm sonte në premierën e filmit dokumentar të ish-futbollistit, Lorik Cana me titull “Lorik”. Haradinaj është i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Anita. “Me Anitën, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved