ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 23:31

Përplasje diplomatike Kinë-SHBA pas arrestimit të shefes së Huawei

Përplasje diplomatike Kinë-SHBA pas arrestimit të shefes së Huawei
Arrestimi në Kanada i drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme kineze të teknologjisë së lartë, Huawei me kërkesë të autoriteteve amerikane ka shkaktuar një përplasje të fortë diplomatike mes Shteteve të ...
Respublica | 06-Dec-2018 19:06
Arrestimi në Kanada i drejtueses së një prej firmave më të rëndësishme kineze të teknologjisë së lartë, Huawei me kërkesë të autoriteteve amerikane ka shkaktuar një përplasje të fortë diplomatike mes Shteteve të ...

Drejtoresha e Huawei arrestohet në Kanada, SHBA kërkon ekstradimin e saj
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada.
Kosova Press | 06-Dec-2018 18:55
Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar në Kanada.

Sërish tensione mes Washingtonit dhe Pekinit
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...
Shenja | 06-Dec-2018 16:58
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei-t
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...
ikub.al | 06-Dec-2018 12:58
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...

Rritet deficiti tregtar i SHBA-së në nivel 10 vjeçar
Deficiti tregtar i Shteteve të Bashkura të Amerikës u rrit në një nivel 10-vjeçar në tetor, ndërsa eksportet e sojës vazhduan të bien dhe importet e mallrave të konsumit u rritën në një rekord të lartë, duke sugjeruar ...
Arbresh | 06-Dec-2018 15:16
Deficiti tregtar i Shteteve të Bashkura të Amerikës u rrit në një nivel 10-vjeçar në tetor, ndërsa eksportet e sojës vazhduan të bien dhe importet e mallrave të konsumit u rritën në një rekord të lartë, duke sugjeruar ...

Arrestohet në Kanada financierja e Huaweit, Kina kërkon lirimin e menjëhershëm
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.
Top Channel | 06-Dec-2018 12:15
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.

Arrestohet Presidentja e Kompanisë Huawei
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...
ABCNews | 06-Dec-2018 12:54
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...

Drejtoresha financiare i “Huawei”-t arrestohet në Kanada
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 11:34
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...

Arrestohet në Vankuver drejtoresha financiare e Huawei
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 09:01
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...

Trump: Nëse nuk ka pakt me Kinën do të rikthejë tarifat
SHBA – Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 05:22
SHBA – Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. ...

Ultimatumi i Trump: Ose marrëveshje e vërtetë me Kinën ose shtim tarifash
Presidenti amerikan, Donald Trump dha sinjale pozitive mbi një mundësi tregtare me Pekinin, në takimin e G20, duke mos përsëritur shtimin e tarifimeve për mallrat kineze. “Ose do të kemi një marrëveshje të vërtetë me ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 10:36
Presidenti amerikan, Donald Trump dha sinjale pozitive mbi një mundësi tregtare me Pekinin, në takimin e G20, duke mos përsëritur shtimin e tarifimeve për mallrat kineze. “Ose do të kemi një marrëveshje të vërtetë me ...

Trump: Kina redukton të drejtat doganore për automjetet amerikane
Kina do të reduktojë dhe heqë të drejtat doganore për automjetet amerikane që importon, theksoi dje në mbrëmje, Donald Trump, një ditë pas arritjes së një armëpushimi me presidentin kinez, Xi Jinping në konfliktin e ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 17:41
Kina do të reduktojë dhe heqë të drejtat doganore për automjetet amerikane që importon, theksoi dje në mbrëmje, Donald Trump, një ditë pas arritjes së një armëpushimi me presidentin kinez, Xi Jinping në konfliktin e ...

Arrestohet kryefinancierja e ”Huawei”-t
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 10:10
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.

Trump dhe Xi Jinping i japin fund luftës tregtare
Zyrtarët në Shtëpinë e Bardhë kanë deklaruar se presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu kinez Xi Jinping janë pajtuar për të ndërprerë luftën tregtare për 90 ditë, pasi dy ekonomitë më të mëdha botërore mund të ...
BalkanWeb | 02-Dec-2018 18:06
Zyrtarët në Shtëpinë e Bardhë kanë deklaruar se presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu kinez Xi Jinping janë pajtuar për të ndërprerë luftën tregtare për 90 ditë, pasi dy ekonomitë më të mëdha botërore mund të ...

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei, ekstradohet në Amerikë! – Marrëdhëniet SHBA-Kinë “në fije të perit”
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...
ScanTv | 06-Dec-2018 09:59
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...

Zbuten tensionet, Trump: Kina pranon uljen dhe heqjen e tarifave ndaj automjeteve amerikane
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se Kina ka pranuar “uljen dhe heqjen” e tarifave të vendosura ndaj automjeteve amerikane, transmeton Anadolu Agency. Trump në një postim nga rrjeti social Twitter shkroi ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 10:55
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se Kina ka pranuar “uljen dhe heqjen” e tarifave të vendosura ndaj automjeteve amerikane, transmeton Anadolu Agency. Trump në një postim nga rrjeti social Twitter shkroi ...

Arrestohet drejtoresha financiare e Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Shenja | 06-Dec-2018 09:29
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Arrestohet ekzekutivja e Huaweit në Kanada
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:17
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...

Arrestohet në Kanada vajza e themeluesit të Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Java News | 06-Dec-2018 09:09
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Lufta tregtare SHBA-Kinë, Pekini “dorëzohet” para Trump
Pekini do të “zvogëlojë dhe do heqë” tarifat prej 40% që ka vendosur ndaj makinave amerikane të importuara në Kinë, tha Presidenti i SHBA, Donald Trump. Sipas BBC, Kina ende nuk ka dhënë një koment mbi njoftimin e ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 08:18
Pekini do të “zvogëlojë dhe do heqë” tarifat prej 40% që ka vendosur ndaj makinave amerikane të importuara në Kinë, tha Presidenti i SHBA, Donald Trump. Sipas BBC, Kina ende nuk ka dhënë një koment mbi njoftimin e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved