ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 07:00

Për tre muaj shtrenjtohet për 1% prodhimi në Kosovë

Për tre muaj shtrenjtohet për 1% prodhimi në Kosovë
Indeksi i tërësishëm i çmimeve të prodhimit në Kosovë në tre muajt korrik-shtator të këtij viti është më i lartë për 1.0 përqind , krahasuar me tremujorin paraprak. ASK bën të ditur se ngritje më të mëdha sipas degëve ...
Arbresh | 06-Dec-2018 12:15
Indeksi i tërësishëm i çmimeve të prodhimit në Kosovë në tre muajt korrik-shtator të këtij viti është më i lartë për 1.0 përqind , krahasuar me tremujorin paraprak. ASK bën të ditur se ngritje më të mëdha sipas degëve ...

Çmimet e prodhimit në Kosovë për një vit rriten me 2.3 për qind
Krahasuar tremujorin e tretë 2018 me atë të vitit, çmimet e prodhimit u ngritën në një mesatare prej 2.3 për qind, thuhet në raportin ‘Indeksi i Çmimeve të Prodhimit, tremujori i tretë 2018’, prezantuar nga Agjencia e ...
Gazeta Ekonomia | 06-Dec-2018 11:16
Krahasuar tremujorin e tretë 2018 me atë të vitit, çmimet e prodhimit u ngritën në një mesatare prej 2.3 për qind, thuhet në raportin ‘Indeksi i Çmimeve të Prodhimit, tremujori i tretë 2018’, prezantuar nga Agjencia e ...

Muzetë e Beratit, destinacioni i preferuar edhe gjatë dimrit
Vërtet që sezoni turistik i verës ka përfunduar, por në Qendrën Kombëtare të Muzeve Berat (Muzeu Ikonografik “Onufri”, Muzeu Etnografik) fluksi i vizitorëve vazhdon të jetë i lartë dhe përherë në rritje duke e krahasuar ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 07:29
Vërtet që sezoni turistik i verës ka përfunduar, por në Qendrën Kombëtare të Muzeve Berat (Muzeu Ikonografik “Onufri”, Muzeu Etnografik) fluksi i vizitorëve vazhdon të jetë i lartë dhe përherë në rritje duke e krahasuar ...

Shtrenjtohen mallrat që hynë në Kosovë
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bën të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0.8 për qind në tremujorin e tretë të këtij viti krahasuar me tre muajt paraprak maj-qershor. Të ...
Arbresh | 05-Dec-2018 16:59
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bën të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0.8 për qind në tremujorin e tretë të këtij viti krahasuar me tre muajt paraprak maj-qershor. Të ...

Shënohet rritje e çmimeve të importit
Krahasuar me tremujorin e tretë 2018 me atë të vitit paraprak, çmimet e importit u ngritën në një mesatare prej 2.2 për qind. Kështu thuhet në raportin ‘Indeksi i Çmimeve të Importit (IÇIMP), tremujori i tretë 2018’, ...
Gazeta Ekonomia | 05-Dec-2018 15:12
Krahasuar me tremujorin e tretë 2018 me atë të vitit paraprak, çmimet e importit u ngritën në një mesatare prej 2.2 për qind. Kështu thuhet në raportin ‘Indeksi i Çmimeve të Importit (IÇIMP), tremujori i tretë 2018’, ...

Kostot e ndërtimit, paralajmërohet shtrenjtim i apartamenteve
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 07:19
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...

Shënohet rritje e çmimit të importeve
Indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0.8 % në tremujorin e tretë të këtij viti, krahasuar me tremujorin e dytë, ka bërë të ditur sot Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK).
Kosova Press | 05-Dec-2018 14:29
Indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0.8 % në tremujorin e tretë të këtij viti, krahasuar me tremujorin e dytë, ka bërë të ditur sot Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK).

Në Tiranë pritet të rritet sërish çmimi i apartamenteve
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...
Koha Jone | 05-Dec-2018 08:49
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...

TABELA/ Rriten kostot e ndërtimit, shtrenjtohen apartamentet, ja arsyet
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...
Java News | 05-Dec-2018 08:18
Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, në ...

Rriten kostot e ndërtimit: Ndërtuesit paralajmërojnë shtrenjtim të apartamenteve
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 16:50
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...

Ndërtuesit paralajmërojnë shtrenjtim të apartamenteve, rriten kostot
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...
Gazeta Dita | 04-Dec-2018 17:20
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...

Rriten kostot e ndërtimit, ndërtuesit paralajmërojnë shtrenjtim të apartamenteve
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...
24 Ore | 04-Dec-2018 14:31
Kosto e ndërtimit kanë shënuar një rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin e tretë 2018 arriti 103,6, duke shënuar rritje me 0,5 %, ...

Të rinjtë nuk e dinë rrugën drejt kuzhinës, shtohen shpenzimet për restorante
Shqiptarët zgjedhin çdo ditë e më shumë të ushqehen jashtë shtëpisë, duke shënuar sipas INSTAT, një rritje prej 11.8% në shpenzimet për “restorante dhe hotele”, krahasuar me vitin e kaluar.
Top Channel | 02-Dec-2018 15:51
Shqiptarët zgjedhin çdo ditë e më shumë të ushqehen jashtë shtëpisë, duke shënuar sipas INSTAT, një rritje prej 11.8% në shpenzimet për “restorante dhe hotele”, krahasuar me vitin e kaluar.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved