ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 10:34

Papa Françesku do vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe

Papa Françesku do vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku pritet që në muajin shkurt të zhvillojë një vizitë në Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe. Lajmi është bërë i ditur nga Vatikani këtë të enjtje. Ndërkohë kujtojmë se kjo është vizita e shtatë e Papës ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 20:54
Papa Françesku pritet që në muajin shkurt të zhvillojë një vizitë në Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe. Lajmi është bërë i ditur nga Vatikani këtë të enjtje. Ndërkohë kujtojmë se kjo është vizita e shtatë e Papës ...

Papa Françesku do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...
Shenja | 06-Dec-2018 22:35
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...

Papa Françesku, vizitë historike në Gji: së shpejti në Abu Dhabi
Papa Françesku do ndërmarrë së shpejti një vizitë historike në një vend musliman të Gjirit, pikërisht në Emiratet e Bashkuara, duke qëndruan në Abu Dhabi. Sipas Vatikanit, kreu i botës katolike do jetë aty për të marrë ...
Tesheshi | 06-Dec-2018 21:19
Papa Françesku do ndërmarrë së shpejti një vizitë historike në një vend musliman të Gjirit, pikërisht në Emiratet e Bashkuara, duke qëndruan në Abu Dhabi. Sipas Vatikanit, kreu i botës katolike do jetë aty për të marrë ...

Papa Françesku do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin Shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...
TV Klan | 06-Dec-2018 17:33
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin Shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...

Papa Françesku do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 16:35
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin në Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt, ka njoftuar Vatikani ditën e enjte. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë ...

Papa Françesku do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë thirrje për paqe brenda religjioneve. Ky udhëtim do të ndodhë nga 3 deri më 5 shkurt. Vatikani ka thënë se Papa ka pranuar ...
Lajminet | 06-Dec-2018 19:02
Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb me shumicë myslimane, në të cilën pritet të bëjë thirrje për paqe brenda religjioneve. Ky udhëtim do të ndodhë nga 3 deri më 5 shkurt. Vatikani ka thënë se Papa ka pranuar ...

Papa Françesku do vizitojë Emiratet e Bashkuara, pranon ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit
Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të kishës, ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 14:55
Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të kishës, ...

Papa Françesku pranon ftesën, do vizitojë Emiratet e Bashkuara
ITALI Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:46
ITALI Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të ...

Papa Françesku pranon ftesën, do vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të kishës, ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 15:44
Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është vizita e shtatë e Papës në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të kishës, ...

Papa do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin më 3 dhe 5 shkurt për të marrë pjesë në një takim ndër-fetar për ”Vëllazërinë njerëzore”, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit. Ati i Shenjtë i përgjigjet edhe një ftese të princit ...
Lajminet | 06-Dec-2018 14:31
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin më 3 dhe 5 shkurt për të marrë pjesë në një takim ndër-fetar për ”Vëllazërinë njerëzore”, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit. Ati i Shenjtë i përgjigjet edhe një ftese të princit ...

Historike, Papa do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin më 3 dhe 5 shkurt për të marrë pjesë në një takim ndër-fetar për ”Vëllazërinë njerëzore”, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit. Ati i Shenjtë i përgjigjet edhe një ftese të princit ...
Java News | 06-Dec-2018 14:20
Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin më 3 dhe 5 shkurt për të marrë pjesë në një takim ndër-fetar për ”Vëllazërinë njerëzore”, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit. Ati i Shenjtë i përgjigjet edhe një ftese të princit ...

Papa Françesku ftohet që t’i vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe
Sheiku Abdullah bin Zayed Al Nahyan, njëherit edhe ministër i Punëve të jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, ka ftuar Papa Françeskun që ta vizitojë vendin e tij. Deri më tani ende nuk është bërë publike nëse Papa ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 12:30
Sheiku Abdullah bin Zayed Al Nahyan, njëherit edhe ministër i Punëve të jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, ka ftuar Papa Françeskun që ta vizitojë vendin e tij. Deri më tani ende nuk është bërë publike nëse Papa ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved