ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 06:55

Vdekja e George Bush, Meta homazhe në ambasadën amerikane

Vdekja e George Bush, Meta homazhe në ambasadën amerikane
TIRANE 5 ditë pas vdekjes së ish-presidentit të Amerikës George H. W. Bush, presidenti Ilir Meta zhvilloi homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë. Kreu i shtetit shkroi edhe disa fjalë kushtuar figurës së Bush në ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:21
TIRANE 5 ditë pas vdekjes së ish-presidentit të Amerikës George H. W. Bush, presidenti Ilir Meta zhvilloi homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë. Kreu i shtetit shkroi edhe disa fjalë kushtuar figurës së Bush në ...

Meta homazhe për George Bush: Mirënjohje!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush.
Top Channel | 06-Dec-2018 16:57
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush.

Funerali i babait, Bush i lë diçka në dorë Michele Obamës
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:44
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...

Funerali i Bush, Trump përshëndetet me Obaman, shmang Clinton
Në funeralin e George HË Bush në Washington, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe paraardhësi i tij Barack Obama u përballën për herë të parë që nga janari 2017. Trump dhe Melania shtrënguan duart me çiftin Obama, dhe ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 09:37
Në funeralin e George HË Bush në Washington, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe paraardhësi i tij Barack Obama u përballën për herë të parë që nga janari 2017. Trump dhe Melania shtrënguan duart me çiftin Obama, dhe ...

Kombi amerikan i jep lamtumirën George H.W. Bush, i biri në lot
Shtetet e Bashkuara i dhanë lamtumirën të mërkurën ish-presidentit George H.W. Bush me një funeral shtetëror në Uashington, ku morën pjesë figura të larta të politikës amerikane, së bashku me udhëheqës aktualë e të ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 21:18
Shtetet e Bashkuara i dhanë lamtumirën të mërkurën ish-presidentit George H.W. Bush me një funeral shtetëror në Uashington, ku morën pjesë figura të larta të politikës amerikane, së bashku me udhëheqës aktualë e të ...

Meta homazhe për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41 të SHBA
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë këtë të enjte homazhe pranë Ambasadës amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. Në mesazhin e ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 16:46
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë këtë të enjte homazhe pranë Ambasadës amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. Në mesazhin e ...

FOTOT+VIDEO: Një fjalim emocionues, George Bush nuk i mban dot lotët ndërsa i jep lamtumirën e fundit të atit
George W. Bush ka mbajtur një fjalim emocionues, ndërsa i jepte lamtumirën e fundit babait të tij, ish-presidentit të 41 të Amerikës, George H.W. Bush. Në fund, ai nuk ka arritur dot të mbajë as lotët. Ai foli me ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:01
George W. Bush ka mbajtur një fjalim emocionues, ndërsa i jepte lamtumirën e fundit babait të tij, ish-presidentit të 41 të Amerikës, George H.W. Bush. Në fund, ai nuk ka arritur dot të mbajë as lotët. Ai foli me ...

VIDEO+FOTO: Hillary Clinton injoron keq Melanie Trump, Obamat “pajtohen” më Donald Trump
Presidenti amerikan Donald Trump, ka marrë pjesë bashkë me bashkëshorten e tij, Melanie, në ceremoninë e organizuar për vdekjen e ish-presidentit George Bush. Ai është ulur krah paraardhësve të tij, Barcak Obama dhe ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 18:24
Presidenti amerikan Donald Trump, ka marrë pjesë bashkë me bashkëshorten e tij, Melanie, në ceremoninë e organizuar për vdekjen e ish-presidentit George Bush. Ai është ulur krah paraardhësve të tij, Barcak Obama dhe ...

Bush i ri, përlotet para trupit të babait të tij /VIDEO
George .W. Bush nuk e ka mbajtur dot veten në ceremonine e lamtumirës për babanë e tij që u nda nga jeta në moshën 94-vjaçare, pak ditë më parë. Gjatë fjalës së fundit para trupit të babait të tij, Bushi i ri u duk ...
VizionPlus | 05-Dec-2018 21:18
George .W. Bush nuk e ka mbajtur dot veten në ceremonine e lamtumirës për babanë e tij që u nda nga jeta në moshën 94-vjaçare, pak ditë më parë. Gjatë fjalës së fundit para trupit të babait të tij, Bushi i ri u duk ...

Presidenca ul flamurin në gjysmështizë, në nder të Bushit të vjetër
Në shenjë nderimi të figurës së ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, i ndarë nga jeta të premten në moshën 94-vjeçare, Presidenca shqiptare ka ulur flamurin në gjysmështizë gjatë kësaj të mërkure, ditë kur në ...
Top Channel | 05-Dec-2018 10:47
Në shenjë nderimi të figurës së ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, i ndarë nga jeta të premten në moshën 94-vjeçare, Presidenca shqiptare ka ulur flamurin në gjysmështizë gjatë kësaj të mërkure, ditë kur në ...

Ndarja nga jeta e Bush, Meta: Mbështetja e tij për popullin shqiptar do mbetet e paharruar
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe ...
TV Klan | 06-Dec-2018 16:57
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe ...

Vuçiç zemërohet për vendin e caktuar në funeralin e Bush
Vendi i caktuar për Serbinë dhe për Kosovën zemëroi përsëri presidentin Aleksandër Vuçiç. Ky i fundit tashmë pretendon se Hashim Thaçi paguan shuma të majme për t’u ulur afër liderëve botërorë në evente ndërkombëtare. ...
ABCNews | 06-Dec-2018 15:39
Vendi i caktuar për Serbinë dhe për Kosovën zemëroi përsëri presidentin Aleksandër Vuçiç. Ky i fundit tashmë pretendon se Hashim Thaçi paguan shuma të majme për t’u ulur afër liderëve botërorë në evente ndërkombëtare. ...

Opozita dërgon Fatmir Mediun në SHBA, homazhe për Presidentin George H.W Bush: Zhvilloi marrëdhënie të veçanta me Berishën
Pas nderimit në Tiranë ku deputeti Klevis Balliu dhe protestuesit e Unazës së Re mbajtën një minutë heshtje, forcat opozitare kanë vijuar me nderimet ndaj presidentit amerikan George H.W.Bush. Drejt SHBA-së është nisur ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 09:41
Pas nderimit në Tiranë ku deputeti Klevis Balliu dhe protestuesit e Unazës së Re mbajtën një minutë heshtje, forcat opozitare kanë vijuar me nderimet ndaj presidentit amerikan George H.W.Bush. Drejt SHBA-së është nisur ...

Fatmir Mediu në homazhet për Presidentin George H.W Bush
Kreu i PR, Fatmir Mediu ishte i pranishëm në homazhet e zhvilluara në Kongres Amerikan për Presidentin George H.W Bush. Në një postim në facebook, Mediu shkuan se në nderim të figurës së Presidentit George H.WBush ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 09:12
Kreu i PR, Fatmir Mediu ishte i pranishëm në homazhet e zhvilluara në Kongres Amerikan për Presidentin George H.W Bush. Në një postim në facebook, Mediu shkuan se në nderim të figurës së Presidentit George H.WBush ...

George W. Bush përlotet në lamtumirën e të atit
George W. Bush nuk i mbajti dot lotët në fjalimin e lamtumirës së babait të tij George H. W. Bush. Ngushëllimi ynë është kur mendojmë se babi po mban sërish dorën e mamit, ishte fjala e fundit mallëngjyese e ...
TV Klan | 05-Dec-2018 22:27
George W. Bush nuk i mbajti dot lotët në fjalimin e lamtumirës së babait të tij George H. W. Bush. Ngushëllimi ynë është kur mendojmë se babi po mban sërish dorën e mamit, ishte fjala e fundit mallëngjyese e ...

Uashington, homazhe në nder të George Bush
Liderë nga e gjithë bota kanë ndjekur homazhet në nder të ish-presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara, George H. Ë. Bush. Në fjalën e tij, presidenti aktual Donald Trump ka vlerësuar figurën e tij duke e cilësuar ...
ABCNews | 05-Dec-2018 22:24
Liderë nga e gjithë bota kanë ndjekur homazhet në nder të ish-presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara, George H. Ë. Bush. Në fjalën e tij, presidenti aktual Donald Trump ka vlerësuar figurën e tij duke e cilësuar ...

Në nderim të George Bush, sot ditë zie në Kosovë
Kosova nderon ish-presidentin amerikan George H.W.Bush, ndërsa në shenjë mirënjohje ndaj figurës së tij ka shpallur sot ditë zie. Presidenti Hashim Thaçi në shenjë respekti për kontributin e për lirinë e Kosovës, ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 09:05
Kosova nderon ish-presidentin amerikan George H.W.Bush, ndërsa në shenjë mirënjohje ndaj figurës së tij ka shpallur sot ditë zie. Presidenti Hashim Thaçi në shenjë respekti për kontributin e për lirinë e Kosovës, ...

Presidenca ul flamurin kombëtar në gjysmështizë, Ilir Meta zbulon arsyen
Presidenca ka ulur sot flamurin kombëtar në gjysmështizë. Me një shënim në faqen e tij në Facebook, Ilir Meta ka sqaruar edhe asryen e këtij vendimi. “Në nderim e mirënjohje të veprës së vyer të Presidentit të 41 të ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 09:15
Presidenca ka ulur sot flamurin kombëtar në gjysmështizë. Me një shënim në faqen e tij në Facebook, Ilir Meta ka sqaruar edhe asryen e këtij vendimi. “Në nderim e mirënjohje të veprës së vyer të Presidentit të 41 të ...

Meta homazhe për vdekjen e ish- Presidentit Bush: Për kombin shqiptar, mbështetja e tij mbetet e paharruar!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe sot në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe ...
Java News | 06-Dec-2018 17:40
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe sot në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. “Për të gjithë popullin dhe ...

Funerali i babait, Bush i lë diçka në dorë Michele Obamës
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...
Koha Jone | 06-Dec-2018 16:57
Gjatë funeralit të Georxh H.W Bush të zhvilluar në Katedralën Ndërkombëtare të Washington, nuk kanë kaluar pa vëzhguar edhe veprimet e djalit të tij. Në një video të përhapur gjerësisht në rrjete sociale duket ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved