ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 06:13

Mehmeti: Kamatat në kredi mund të bien edhe vitin tjetër

Mehmeti: Kamatat në kredi mund të bien edhe vitin tjetër
Normat e interesit në kreditë bankare kanë shënuar rënie drastike nga viti 2008 e këndej, që kur Kosova shpalli pavarësinë. Por, guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, vlerëson se ka hapësirë që ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 17:33
Normat e interesit në kreditë bankare kanë shënuar rënie drastike nga viti 2008 e këndej, që kur Kosova shpalli pavarësinë. Por, guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, vlerëson se ka hapësirë që ...

Sektori financiar dhe i patundshmërive, atraktiv për investitorët
Sektori i patundshmërive edhe ai financiar edhe më tutje vazhdojnë të jenë ndër sektorët vendorë më joshës për investitorët e huaj, shkruan Gazeta inFokus. Bazuar në të dhëna zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 17:11
Sektori i patundshmërive edhe ai financiar edhe më tutje vazhdojnë të jenë ndër sektorët vendorë më joshës për investitorët e huaj, shkruan Gazeta inFokus. Bazuar në të dhëna zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) ...

Sektori bankar në Kosovë përmbyllë konferencën vjetore për të arriturat e vitit 2018
Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur konferencën vjetore në të cilën u diskutua mbi të arriturat e sektorit për vitin 2018 dhe për mundësitë dhe perspektivën e vitit të ardhshëm. Në hapje të konferencës, Kryetari i ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 12:48
Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur konferencën vjetore në të cilën u diskutua mbi të arriturat e sektorit për vitin 2018 dhe për mundësitë dhe perspektivën e vitit të ardhshëm. Në hapje të konferencës, Kryetari i ...

Kërkohet mbështetje për sektorin bankar, plaçkitjet e fundit të hetohen
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizuar tryezë diskutimi me temë “Rëndësia e sektorit bankar në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik të Kosovës”. Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti tha se ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 11:29
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizuar tryezë diskutimi me temë “Rëndësia e sektorit bankar në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik të Kosovës”. Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti tha se ...

Sektori Bankar në Kosovë, i qëndrueshëm dhe i shëndoshë
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka organizuar tryezë diskutimi me panelistë guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti, dhe drejtorin e OEAK, Arian Zeka, lidhur me ndikimin e sektorit bankar në zhvillimin ekonomik. ...
Arbresh | 06-Dec-2018 10:18
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka organizuar tryezë diskutimi me panelistë guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti, dhe drejtorin e OEAK, Arian Zeka, lidhur me ndikimin e sektorit bankar në zhvillimin ekonomik. ...

Mehmeti: Sektori bankar një nga kontribuuesit e rritjes ekonomike të Kosovës
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti, në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, ka thënë se në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin në financimin e ...
Gazeta Ekonomia | 05-Dec-2018 18:01
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti, në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, ka thënë se në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin në financimin e ...

Mehmeti: Sektori bankar, kontribuues në rritjen ekonomike të vendit
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka thënë në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin e tij në ...
Arbresh | 05-Dec-2018 16:28
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka thënë në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin e tij në ...

Kosovarët, 3.2 miliardë € depozita e 2.6 miliardë € kredi
Sipas të dhënave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) shihet se në fund të tremujorit të tretë (TM3) të këtij viti shuma e depozitave të qytetarëve nëpër bankat komerciale ka arritur në 3 miliardë e 210 milionë ...
Zeri | 03-Dec-2018 08:51
Sipas të dhënave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) shihet se në fund të tremujorit të tretë (TM3) të këtij viti shuma e depozitave të qytetarëve nëpër bankat komerciale ka arritur në 3 miliardë e 210 milionë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved