ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 23:03

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...
Gazeta Dita | 06-Dec-2018 17:17
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...

Ankthi i afateve kushtetuese, ja kur i humbin mandatet deputetët e PD- LSI
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...
Java News | 06-Dec-2018 16:54
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...

Marrëdhënia e kushtëzuar me Kuvendin, opozita rrezikon mandatet
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:29
Marrëdhënia e kushtëzuar me Parlamentin mund t’i kushtojë deputetëve të Partisë Demokratike dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kushtetuta sanksionon se mandati i deputetit mbaron ose është i pavlefshëm kur ...

Afatet kushtetuese, ja kur rrezikohen mandatet për deputetët e opozitës
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...
Top Channel | 06-Dec-2018 15:31
Pjesa më e madhe e deputetëve të opozitës kanë qenë për herë të fundit në Parlament në seancën plenare të 19 korrikut. Referuar procesverbaleve të Kuvendit, bëhet fjalë për 27 përfaqësues të popullit; si nga radhët e ...

Kujt i dha të drejtë Komisioni i Venecias?
Draft opinioni i Komisionit të Venecias nuk i ka shuar përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me amendimin kushtetues të demokratëve për Vetting-un në politikë. Leximin për sugjerimet e “Venecias” e kanë të ...
TV Klan | 06-Dec-2018 16:20
Draft opinioni i Komisionit të Venecias nuk i ka shuar përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me amendimin kushtetues të demokratëve për Vetting-un në politikë. Leximin për sugjerimet e “Venecias” e kanë të ...

Ja emrat e 28 deputetëve të opozitës që iu digjet mandati
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 15:24
Pothuajse gjysma e deputeteve te opozites rrezikojne te humbasin mandatin nese nuk shkojne kete muaj ne parlament. Jane plot 28 deputete te PD, LSI e partive te tjera aleate te cilet per here te fundit kane qene ne ...

“Komisioni i Venecias, mbështetje për Vettingun”
Opinioni paraprak i Komisionit te Venecias i cili tashme është publikuar ne media; duket se i ka krijuar opozitës një baze te rëndësishme për te mbështetur kërkesën e saj për skanimin e politikaneve. Për nënkryetarin e ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 14:55
Opinioni paraprak i Komisionit te Venecias i cili tashme është publikuar ne media; duket se i ka krijuar opozitës një baze te rëndësishme për te mbështetur kërkesën e saj për skanimin e politikaneve. Për nënkryetarin e ...

“Venecia” i ka hequr PD-së, shkakun që shpiku kundër Reformës
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vettingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i “Dekriminalizimit” dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:44
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vettingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i “Dekriminalizimit” dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të ...

E PLOTË: Komisioni i Venecias rrëzon Partinë Demokratike (tani rrëzohet justifikimi për bojkotin e Kuvendit)
Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin nuk ka qartësi ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 20:07
Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin nuk ka qartësi ...

Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar – E enjte, 6 dhjetor 2018
PANORAMA Vetingu përplas PS e PD, votohet brenda dhjetorit Opozita rikthehet në kuvend pas dy muajsh – Deputetët e PD-LSI marrin pjesë në mbledhjet e Komisionit Studentët në protestë: Të ulen tarifat e shkollimit – ...
ScanTv | 06-Dec-2018 09:00
PANORAMA Vetingu përplas PS e PD, votohet brenda dhjetorit Opozita rikthehet në kuvend pas dy muajsh – Deputetët e PD-LSI marrin pjesë në mbledhjet e Komisionit Studentët në protestë: Të ulen tarifat e shkollimit – ...

Vasili: Komisioni i Venecias konfirmoi vettingun e politikanëve
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit të Venecias lidhur me projektligjin e vettingut në politikë. Përmes një postimi në Facebook, Vasili ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:42
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit të Venecias lidhur me projektligjin e vettingut në politikë. Përmes një postimi në Facebook, Vasili ...

Venecia zhvlerëson nismen e PD për vetting-un në politikë
Komisioni i Venecias i ka kthyer përgjigje Kuvendit mbi draftin e opozitës për Vettingun në Politikë. Në opinionin 20 faqesh thuhet se drafti ka mangësi për mënyren si do të kryhet ky proces dhe se nuk është e qartë ...
Respublica | 05-Dec-2018 20:55
Komisioni i Venecias i ka kthyer përgjigje Kuvendit mbi draftin e opozitës për Vettingun në Politikë. Në opinionin 20 faqesh thuhet se drafti ka mangësi për mënyren si do të kryhet ky proces dhe se nuk është e qartë ...

Vettingu në politikë, Venecia: Dialog në parlament për mekanizmin
Komisioni i Venecias dërgoi sot draftin e opinionit të tyre për propozimin e PD për Vettingun në politikë Drafti i pamiratuar, që iu dërgua partive politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, thotë se projektpropozimi ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 14:27
Komisioni i Venecias dërgoi sot draftin e opinionit të tyre për propozimin e PD për Vettingun në politikë Drafti i pamiratuar, që iu dërgua partive politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, thotë se projektpropozimi ...

Komisioni i Venecias: Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës
Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në politikë.
Top Channel | 05-Dec-2018 14:08
Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në politikë.

DOKUMENTI/ Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon kërkesën e PD: S’ka kush e bën procesin, mungojnë institucionet
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 15:08
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...

Vettingu në politikë, PD rikthehet në Kuvend për diskutimin
Në Kryesinë e Kuvendit do të mbahet këtë të mërkurë takimi për diskutimin e nismës për vettingun në politikë.
Top Channel | 05-Dec-2018 12:51
Në Kryesinë e Kuvendit do të mbahet këtë të mërkurë takimi për diskutimin e nismës për vettingun në politikë.

DOKUMENTI/ Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon kërkesën e PD
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 14:50
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...

Vettingu, PD përfaqësues në Këshillin e Legjislacionit
TIRANE Ndryshe nga herët e tjera, në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, do të jenë të pranishëm të gjithë deputetët e Partisë Demokratike që rezultojnë anëtarë. Mësohet se në këtë Këshill do të diskutohet për ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 11:32
TIRANE Ndryshe nga herët e tjera, në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, do të jenë të pranishëm të gjithë deputetët e Partisë Demokratike që rezultojnë anëtarë. Mësohet se në këtë Këshill do të diskutohet për ...

Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon kërkesën e PD
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 14:35
Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë udhëzimet e përshtatshme. ...

Venecia i ka hequr PD-së, shkakun që shpiku kundër Reformës
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vetingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i dekriminalizimit dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të tij ...
Java News | 05-Dec-2018 20:55
Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vetingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i dekriminalizimit dhe ndryshimet kushtetuese të bëra në funksion të tij ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved