ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 05:37

Protesta e studentëve, Marku: Po shprehin mllefin e shoqërisë

Protesta e studentëve, Marku: Po shprehin mllefin e shoqërisë
TIRANE Shefi i Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Histori-Filologjisë, Mark Marku ka bërë një analizë të protestës së studentëve ditën e sotme. I ftuar në studion e lajmeve në News24, Marku u shpreh se kjo ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:48
TIRANE Shefi i Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Histori-Filologjisë, Mark Marku ka bërë një analizë të protestës së studentëve ditën e sotme. I ftuar në studion e lajmeve në News24, Marku u shpreh se kjo ...

Protesta e studentëve kalon kufijtë, ja ç’shkruajnë mediat e huaja
Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura. Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:13
Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura. Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria ...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për protestën e studentëve
Protesta e studentëve përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura, ka gjetur pasqyrim edhe në mediat ndërkombëtare. Media prestigjoze amerikane si New York Post, Washington Post apo ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 18:00
Protesta e studentëve përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura, ka gjetur pasqyrim edhe në mediat ndërkombëtare. Media prestigjoze amerikane si New York Post, Washington Post apo ...

Protesta, Berisha: Si po i mashtron Rama studentët për tarifat
TIRANE Në një kohë kur studentët e universiteteve publike mbushën sot sheshet kryesore të kryeqytetit, ndërsa paralelisht protestonin dhe bashkëmoshatarët e tyre në Shkodër, Elbasan dhe Korçë, vjen një reagim nga ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:58
TIRANE Në një kohë kur studentët e universiteteve publike mbushën sot sheshet kryesore të kryeqytetit, ndërsa paralelisht protestonin dhe bashkëmoshatarët e tyre në Shkodër, Elbasan dhe Korçë, vjen një reagim nga ...

Protesta, Tabaku: Fajin e ka Ligji i Arsimit të Lartë!
Për deputeten demokrate, Jorida Tabaku shkaku kryesor i protestës së studentëve është Ligji për Arsimin e Lartë. Teksa kthehet pas në kohën e hartimit të ligjit, Tabaku vë në dukje mbështetjen e opozitës për studentët ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 16:58
Për deputeten demokrate, Jorida Tabaku shkaku kryesor i protestës së studentëve është Ligji për Arsimin e Lartë. Teksa kthehet pas në kohën e hartimit të ligjit, Tabaku vë në dukje mbështetjen e opozitës për studentët ...

Arlind Qori në Top Talk: Çdo tentativë për përfitim politik nga protesta studentore, e dështuar
Në studion e "Top Talk" këtë të enjte ka qenë i ftuar pedagogu Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin, e cila është organizatore e protestës së studentëve.
Top Channel | 06-Dec-2018 16:35
Në studion e "Top Talk" këtë të enjte ka qenë i ftuar pedagogu Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin, e cila është organizatore e protestës së studentëve.

Sali Berisha nxjerr shifrat: Në protestë ishin mbi 120 mijë studentë, u tronditën Kallam Dështaku dhe Ndrikull Vila. Thirrje për bashkim dhe përshkallëzim
Edhe pse studentët kanë adresuar herë pas herë thirrjen “jo politikë” duke dëbuar edhe disa figura nga tubimet e organizuara prej tyre, forcat opozitare janë përpjekur të përfshihen në organizimin e tyre. Një nga ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 17:05
Edhe pse studentët kanë adresuar herë pas herë thirrjen “jo politikë” duke dëbuar edhe disa figura nga tubimet e organizuara prej tyre, forcat opozitare janë përpjekur të përfshihen në organizimin e tyre. Një nga ...

FOTO/“Jemi shembullorë, jo katranjosë”,studentët pastrojnë rrugën
TIRANE Pavarësisht protestës së tyre prej disa orësh para Ministrisë së Arsimit, ku kërkuan plotësimin e 4 kërkesave, studentët në mbyllje të tubimit kanë nisur të pastrojnë Rrugën e Durrësit. Të gjithë sëbashkua ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:53
TIRANE Pavarësisht protestës së tyre prej disa orësh para Ministrisë së Arsimit, ku kërkuan plotësimin e 4 kërkesave, studentët në mbyllje të tubimit kanë nisur të pastrojnë Rrugën e Durrësit. Të gjithë sëbashkua ...

DOKUMENTI/ Rama firmos shfuqizimin e VKM për provimet e mbartura
Protesta e studentëve ka zmbrapsur qeverinë duke shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimin. Ajo iu ka kërkuar ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:51
Protesta e studentëve ka zmbrapsur qeverinë duke shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimin. Ajo iu ka kërkuar ...

Nikolla hoqi VKM, studentët: S’ndalemi, nesër tek Kryeministria
TIRANE Në një kohë kur ministrja e Arsimit Lindita Nikolla iu plotësoi atyre një prej pikave, shfuqizim të VKM për tarifat për provimet e mbartura, studentët protestues nuk e kanë pritur mirë këtë vendim. Teksa ndodhen ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:41
TIRANE Në një kohë kur ministrja e Arsimit Lindita Nikolla iu plotësoi atyre një prej pikave, shfuqizim të VKM për tarifat për provimet e mbartura, studentët protestues nuk e kanë pritur mirë këtë vendim. Teksa ndodhen ...

Studentët “leksion” protestave politike në Shqipëri, pastrojnë vetë mbetjet e tyre pas tubimit
Teksa kemi parë shpesh herë që protestat politike në Shqipëri shkaktojnë kaos dhe lenë mbrapa ambjente të ndotura dhe shkatërruara, studentët që protestojnë para Ministrisë së Arsimit kanë kryer një gjest për t’u ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:25
Teksa kemi parë shpesh herë që protestat politike në Shqipëri shkaktojnë kaos dhe lenë mbrapa ambjente të ndotura dhe shkatërruara, studentët që protestojnë para Ministrisë së Arsimit kanë kryer një gjest për t’u ...

Protesta/ Rrokaj: Buxheti për arsimin nuk plotëson kërkesat
TIRANE Zv.Rektori i Universitetit të Tiranës dhe deputeti i LSI, Shezai Rrokaj tha se protesta e studentëve është e drejtë. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Rrokaj u shpreh se buxheti i fundit për arsimin është ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 15:00
TIRANE Zv.Rektori i Universitetit të Tiranës dhe deputeti i LSI, Shezai Rrokaj tha se protesta e studentëve është e drejtë. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Rrokaj u shpreh se buxheti i fundit për arsimin është ...

FOTO: Edhe Blendi Fevziu i bashkohet protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit
Edhe Blendi Fevziu i është bashkuar protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit. Gazetari ka dëgjuar ankesat e studentëve të cilët i tregojnë disa dokumente. Fevziu duket i habitur dhe i vëmëndshëm teksa ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 16:00
Edhe Blendi Fevziu i është bashkuar protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit. Gazetari ka dëgjuar ankesat e studentëve të cilët i tregojnë disa dokumente. Fevziu duket i habitur dhe i vëmëndshëm teksa ...

Protesta e studentëve, ambulanca futet përmes turmës (Video)
TIRANE Mijëra studentë nga të gjitha universitet publike vijojnë protestën e tyre të nisur që prej mëngjesit të sotëm kundër tarifave për arsimin publik. Gjatë protestës para Ministrisë së Arsimit tek ‘Rruga e Durrësit’ ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:36
TIRANE Mijëra studentë nga të gjitha universitet publike vijojnë protestën e tyre të nisur që prej mëngjesit të sotëm kundër tarifave për arsimin publik. Gjatë protestës para Ministrisë së Arsimit tek ‘Rruga e Durrësit’ ...

Protesta e studentëve, jehonë në mediat ndërkombëtare
Këtë të enjte studentët treguan fuqinë e tyre, duke qenë të gjithë krahë njëri tjetrit për të kërkuar të drejtat e tyre para Ministrisë së Arsimit. Protesta masive e tyre bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 17:30
Këtë të enjte studentët treguan fuqinë e tyre, duke qenë të gjithë krahë njëri tjetrit për të kërkuar të drejtat e tyre para Ministrisë së Arsimit. Protesta masive e tyre bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri ...

“Askush s’është ngelës”, studenti: Nesër do jemi më shumë
TIRANË Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:28
TIRANË Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë ...

Këshilli i Ministrave: Shfuqizohet zyrtarisht VKM, s’ka tarifa për provimet e mbartura të studentëve
Këshilli i Ministrave shfuqizon zyrtarisht VKM nr 288 pika numër 4, e cila parashikonte tarifa për provimet e mbartura në bazë të krediteve. “Studenti, i cilësuar në bazë të rregullores së institucionit të arsimit të ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 15:39
Këshilli i Ministrave shfuqizon zyrtarisht VKM nr 288 pika numër 4, e cila parashikonte tarifa për provimet e mbartura në bazë të krediteve. “Studenti, i cilësuar në bazë të rregullores së institucionit të arsimit të ...

Protesta, Mesila Doda: Nënat, baballarët, motrat, vëllezërit e të gjithë të afërmit, duhet t’i bashkohemi studentëve
Ish deputetja e PDIU Mesila Doda ka reaguar pas protesës së sotme të zhvilluar nga studentët përpara ministrisë së Arsimit për uljes e tarifave të studimit. Në një postim në facebook Mesila Doda u bën thirrje ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 15:39
Ish deputetja e PDIU Mesila Doda ka reaguar pas protesës së sotme të zhvilluar nga studentët përpara ministrisë së Arsimit për uljes e tarifave të studimit. Në një postim në facebook Mesila Doda u bën thirrje ...

“Përshkallëzim të situatës”, studenti: Mjaft me premtime boshe
Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë kërkesat e ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 14:14
Studenti i Fakulteti të Juridikut në Tiranë, Irakli Pina, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 deklaroi se rezistenca për të drejtat e tyre do të vijojë pa afat nëse nuk ka një zgjidhje për të gjithë kërkesat e ...

Lindita Nikolla: Miratoj me të dyja duart kërkesat e studentëve, grup pune për t’i shqyrtuar
Ministria e Arsimit Lindita Nikolla ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me kërkesat e studentëve. Duke falenderuar studentët për protestën, ajo tha se vlejti për të marrë më tepër ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 14:38
Ministria e Arsimit Lindita Nikolla ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me kërkesat e studentëve. Duke falenderuar studentët për protestën, ajo tha se vlejti për të marrë më tepër ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved