ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 23:58

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:30

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:30
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...
Arbresh | 06-Dec-2018 14:45
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...

Buxhet pa “emër” – Ekspertët: Qeveria nuk financon sektorët prioritar
Buxheti për vitin 2019 i miratuar pak ditë më parë në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës, cilësohet nga ekspertët e ekonomisë si një “buxhet pa emër” për shkak se nuk ka asnjë sektor të veçantë që i kushton më shumë ...
ScanTv | 06-Dec-2018 14:13
Buxheti për vitin 2019 i miratuar pak ditë më parë në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës, cilësohet nga ekspertët e ekonomisë si një “buxhet pa emër” për shkak se nuk ka asnjë sektor të veçantë që i kushton më shumë ...

Buxheti votohet me debate. Opozita mungoi në Kuvend, por jo përplasjet
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.
Top Channel | 03-Dec-2018 19:56
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.

Foto: Buzëqeshje dhe politikë, çfarë nuk u pa sot në Kuvend
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi. Gjatë kuvendit anëtarët e mazhorancës janë përplasur me njëri-tjetrin. Më poshtë fotografi Agim Rama përcjell disa nga detajet e ...
Dritare.net | 03-Dec-2018 18:49
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi. Gjatë kuvendit anëtarët e mazhorancës janë përplasur me njëri-tjetrin. Më poshtë fotografi Agim Rama përcjell disa nga detajet e ...

Parlamenti rrëzon amendamentin “Braçe” për 0% tatim të pagës 40 mijë lekë
Parlamenti ka votuar ligjet e paketës fiskale në kuadër të buxhetit të vitit 2019, mes të cilave edhe ligji për tatimin mbi të ardhurat. Ky i fundit ka ngjallur debate si në komisionin e ekonomisë, në mbledhjen e grupit ...
ABCNews | 03-Dec-2018 17:32
Parlamenti ka votuar ligjet e paketës fiskale në kuadër të buxhetit të vitit 2019, mes të cilave edhe ligji për tatimin mbi të ardhurat. Ky i fundit ka ngjallur debate si në komisionin e ekonomisë, në mbledhjen e grupit ...

FOTOT: Buzëqeshje dhe politikë, ja detajet që nuk u panë sot në Kuvend
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 17:22
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...

Votohet buxheti 2019; Në Parlament mungon opozita, por jo debatet
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.
Top Channel | 03-Dec-2018 15:52
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.

Grupi PS, Braçe debate me Ahmetajn për tatimin e pagës 40 mijë lekë
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur para nisjes së seancës plenare. Buxheti për vitin 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale janë bërë objekt debati midis deputetëve socialistë. Kryetari i komisionit ...
ABCNews | 03-Dec-2018 17:32
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur para nisjes së seancës plenare. Buxheti për vitin 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale janë bërë objekt debati midis deputetëve socialistë. Kryetari i komisionit ...

Mazhoranca miraton mes debatesh buxhetin e 2019
Me 76 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Mazhoranca miratoi gjithashtu me 75 vota pro edhe paketën fiskale. Por edhe pse të gjithe deputetët votuan pro ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 15:16
Me 76 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Mazhoranca miratoi gjithashtu me 75 vota pro edhe paketën fiskale. Por edhe pse të gjithe deputetët votuan pro ...

Protesta tek Astiri/ Rama: Respekt për “jelekët e verdhë”, por jemi në rrugën e duhur
Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të vijuar projektin e zgjerimit të Unazës së Madhe, pavarësisht protestave të banorëve, prej një muaji. Në seancën e sotme në Parlament, Rama iu referua si “jelekët e ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 14:16
Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të vijuar projektin e zgjerimit të Unazës së Madhe, pavarësisht protestave të banorëve, prej një muaji. Në seancën e sotme në Parlament, Rama iu referua si “jelekët e ...

Bixhozi, edhe Stërkaj kundër Qeverisë: Nëse del jashtë ligji, të hiqet edhe nga hotelet me 5 yje
Buxheti i 2019-s është kthyer në një “mollë sherri” brenda mazhorancës së majtë, teksa që në mbledhjen e grupit të PS-së mëngjesin e së enjtes ka pasur përplasje midis Erion Braçes dhe ministrit të Financave, Arben ...
Top Channel | 03-Dec-2018 13:47
Buxheti i 2019-s është kthyer në një “mollë sherri” brenda mazhorancës së majtë, teksa që në mbledhjen e grupit të PS-së mëngjesin e së enjtes ka pasur përplasje midis Erion Braçes dhe ministrit të Financave, Arben ...

Rama: Respekt për jelekët e verdhë, por jemi në rrugën e duhur
TIRANE Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme parlamentare ku po diskutohet Buxheti, foli edhe për projektin e Unazës së Re dhe protestuesit. Ai mori shkas nga protestat e zhvilluara në Paris të Francës, ku ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 13:29
TIRANE Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme parlamentare ku po diskutohet Buxheti, foli edhe për projektin e Unazës së Re dhe protestuesit. Ai mori shkas nga protestat e zhvilluara në Paris të Francës, ku ...

Braçe, “shembet” edhe amendamenti për fashën e mbrojtur të pagave
Një tjetër amendament i propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë në pr.ligjin për paketën fiskale dhe buxhetin e 2019-s, që po votohet mes debateve brenda vet shumicës parlamentare në seancën plenare të Kuvendit ...
Top Channel | 03-Dec-2018 13:20
Një tjetër amendament i propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë në pr.ligjin për paketën fiskale dhe buxhetin e 2019-s, që po votohet mes debateve brenda vet shumicës parlamentare në seancën plenare të Kuvendit ...

Lojërat e fatit, rrëzohet amendamenti i Braçes
Shumica parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar amendamentin e propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, në kuadrin e ligjit për paketën fiskale dhe buxhetin e vitit 2019, që po votohet nen ...
Top Channel | 03-Dec-2018 13:01
Shumica parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar amendamentin e propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, në kuadrin e ligjit për paketën fiskale dhe buxhetin e vitit 2019, që po votohet nen ...

Rama ndërhyn në debatin Braçe-Ahmetaj: Bëjmë edhe opozitën
Që në nisje të fjalës së tij kryeministri Edi Rama ka shigjetuar opozitën për mospraninë e saj në Kuvend. Teksa zgjodhi të flasë nga vendi i tij, kreu i qeverisë duke marrë spunto edhe nga debati mes ministrit Arben ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 12:57
Që në nisje të fjalës së tij kryeministri Edi Rama ka shigjetuar opozitën për mospraninë e saj në Kuvend. Teksa zgjodhi të flasë nga vendi i tij, kreu i qeverisë duke marrë spunto edhe nga debati mes ministrit Arben ...

Pranohet propozimi Braces,rrëzohet pr/ligji për tarifën doganore
TIRANE Kuvendi pranon propozimin e deputetit Erion Brace për të mos votuar në parlament nenin 1 të paketës fiskale për tarifat doganore, c’ka sjell për pasojë rrëzimin e pr/ligjit “Për një ndryshim në ligjin nr.9981, ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 12:49
TIRANE Kuvendi pranon propozimin e deputetit Erion Brace për të mos votuar në parlament nenin 1 të paketës fiskale për tarifat doganore, c’ka sjell për pasojë rrëzimin e pr/ligjit “Për një ndryshim në ligjin nr.9981, ...

“Buxheti 2019” në Kuvend, debate Braçe-Ahmetaj para seancës
Kuvendi i Shqipërisë pritet të mbajë sot një seancë plenare, gjatë së cilës do të votohet buxheti për vitin 2019 dhe paketa e re fiskale.
Top Channel | 03-Dec-2018 11:29
Kuvendi i Shqipërisë pritet të mbajë sot një seancë plenare, gjatë së cilës do të votohet buxheti për vitin 2019 dhe paketa e re fiskale.

Miratohet me 76 vota Buxheti 2019, rrëzohen amendamentet e Braçes
E përditësuar: Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish nuk ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri ...
Java News | 03-Dec-2018 14:46
E përditësuar: Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish nuk ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri ...

Bllokimi i lojërave të fatit, deputeti socialist kundër qeverisë: Të hiqet edhe nga hotele me 5 yje, pse të luajnë të pasurit dhe të varfërit jo?
Deuteti socialist Paulin Stërkaj tha në Kuvend se është pro heqjes së bixhozit dhe kjo duhet të ndodhë edhe në hotelet me 5 yje. Sipas tij nëse merret ky vendim për t’i hequr, duhen hequr në çdo institucion turistik dhe ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 13:16
Deuteti socialist Paulin Stërkaj tha në Kuvend se është pro heqjes së bixhozit dhe kjo duhet të ndodhë edhe në hotelet me 5 yje. Sipas tij nëse merret ky vendim për t’i hequr, duhen hequr në çdo institucion turistik dhe ...

Mazhoranca rrëzon propozimin e Braçes për tatimin mbi pagën
Mes debatesh, mazhoranca ka rrëzuar amendamentet e propozuara nga kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe për buxhetin e 2019 dhe paketën e re fiskale. Me shumicë votash, socialistët hodhën poshtë amendamentin e ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 14:09
Mes debatesh, mazhoranca ka rrëzuar amendamentet e propozuara nga kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe për buxhetin e 2019 dhe paketën e re fiskale. Me shumicë votash, socialistët hodhën poshtë amendamentin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved