ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 14:50

Buxheti votohet me debate. Opozita mungoi në Kuvend, por jo përplasjet

Buxheti votohet me debate. Opozita mungoi në Kuvend, por jo përplasjet
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.
Top Channel | 03-Dec-2018 19:56
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.

Votohet buxheti 2019; Në Parlament mungon opozita, por jo debatet
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.
Top Channel | 03-Dec-2018 15:52
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.

FOTOT: Buzëqeshje dhe politikë, ja detajet që nuk u panë sot në Kuvend
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 17:22
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...

Mazhoranca miraton mes debatesh buxhetin e 2019
Me 76 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Mazhoranca miratoi gjithashtu me 75 vota pro edhe paketën fiskale. Por edhe pse të gjithe deputetët votuan pro ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 15:16
Me 76 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Mazhoranca miratoi gjithashtu me 75 vota pro edhe paketën fiskale. Por edhe pse të gjithe deputetët votuan pro ...

Protesta tek Astiri/ Rama: Respekt për “jelekët e verdhë”, por jemi në rrugën e duhur
Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të vijuar projektin e zgjerimit të Unazës së Madhe, pavarësisht protestave të banorëve, prej një muaji. Në seancën e sotme në Parlament, Rama iu referua si “jelekët e ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 14:16
Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të vijuar projektin e zgjerimit të Unazës së Madhe, pavarësisht protestave të banorëve, prej një muaji. Në seancën e sotme në Parlament, Rama iu referua si “jelekët e ...

Parlamenti rrëzon amendamentin “Braçe” për 0% tatim të pagës 40 mijë lekë
Parlamenti ka votuar ligjet e paketës fiskale në kuadër të buxhetit të vitit 2019, mes të cilave edhe ligji për tatimin mbi të ardhurat. Ky i fundit ka ngjallur debate si në komisionin e ekonomisë, në mbledhjen e grupit ...
ABCNews | 03-Dec-2018 17:32
Parlamenti ka votuar ligjet e paketës fiskale në kuadër të buxhetit të vitit 2019, mes të cilave edhe ligji për tatimin mbi të ardhurat. Ky i fundit ka ngjallur debate si në komisionin e ekonomisë, në mbledhjen e grupit ...

Grupi PS, Braçe debate me Ahmetajn për tatimin e pagës 40 mijë lekë
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur para nisjes së seancës plenare. Buxheti për vitin 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale janë bërë objekt debati midis deputetëve socialistë. Kryetari i komisionit ...
ABCNews | 03-Dec-2018 17:32
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur para nisjes së seancës plenare. Buxheti për vitin 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale janë bërë objekt debati midis deputetëve socialistë. Kryetari i komisionit ...

Bixhozi, edhe Stërkaj kundër Qeverisë: Nëse del jashtë ligji, të hiqet edhe nga hotelet me 5 yje
Buxheti i 2019-s është kthyer në një “mollë sherri” brenda mazhorancës së majtë, teksa që në mbledhjen e grupit të PS-së mëngjesin e së enjtes ka pasur përplasje midis Erion Braçes dhe ministrit të Financave, Arben ...
Top Channel | 03-Dec-2018 13:47
Buxheti i 2019-s është kthyer në një “mollë sherri” brenda mazhorancës së majtë, teksa që në mbledhjen e grupit të PS-së mëngjesin e së enjtes ka pasur përplasje midis Erion Braçes dhe ministrit të Financave, Arben ...

Mazhoranca rrëzon propozimin e Braçes për tatimin mbi pagën
Mes debatesh, mazhoranca ka rrëzuar amendamentet e propozuara nga kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe për buxhetin e 2019 dhe paketën e re fiskale. Me shumicë votash, socialistët hodhën poshtë amendamentin e ...
VizionPlus | 03-Dec-2018 14:09
Mes debatesh, mazhoranca ka rrëzuar amendamentet e propozuara nga kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe për buxhetin e 2019 dhe paketën e re fiskale. Me shumicë votash, socialistët hodhën poshtë amendamentin e ...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:30
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...
Arbresh | 06-Dec-2018 14:45
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...

Buxhet pa “emër” – Ekspertët: Qeveria nuk financon sektorët prioritar
Buxheti për vitin 2019 i miratuar pak ditë më parë në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës, cilësohet nga ekspertët e ekonomisë si një “buxhet pa emër” për shkak se nuk ka asnjë sektor të veçantë që i kushton më shumë ...
ScanTv | 06-Dec-2018 14:13
Buxheti për vitin 2019 i miratuar pak ditë më parë në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës, cilësohet nga ekspertët e ekonomisë si një “buxhet pa emër” për shkak se nuk ka asnjë sektor të veçantë që i kushton më shumë ...

Foto: Buzëqeshje dhe politikë, çfarë nuk u pa sot në Kuvend
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi. Gjatë kuvendit anëtarët e mazhorancës janë përplasur me njëri-tjetrin. Më poshtë fotografi Agim Rama përcjell disa nga detajet e ...
Dritare | 03-Dec-2018 18:49
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi. Gjatë kuvendit anëtarët e mazhorancës janë përplasur me njëri-tjetrin. Më poshtë fotografi Agim Rama përcjell disa nga detajet e ...

Rama: Respekt për jelekët e verdhë, por jemi në rrugën e duhur
TIRANE Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme parlamentare ku po diskutohet Buxheti, foli edhe për projektin e Unazës së Re dhe protestuesit. Ai mori shkas nga protestat e zhvilluara në Paris të Francës, ku ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 13:29
TIRANE Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme parlamentare ku po diskutohet Buxheti, foli edhe për projektin e Unazës së Re dhe protestuesit. Ai mori shkas nga protestat e zhvilluara në Paris të Francës, ku ...

Miratohet me 76 vota Buxheti 2019, rrëzohen amendamentet e Braçes
E përditësuar: Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish nuk ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri ...
Java News | 03-Dec-2018 14:46
E përditësuar: Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish nuk ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri ...

Kuvendi miraton buxhetin e vitit 2019
Kuvendi miratoi këtë të hënë buxhetin e vitit 2019. Buxheti u miratua me 76 vota pro të deputetëve të maxhorancës. Në seancë munguan deputetët e opozitës, të cilët kanë bojkotuar parlamentin prej disa muajsh.
TV Klan | 03-Dec-2018 14:16
Kuvendi miratoi këtë të hënë buxhetin e vitit 2019. Buxheti u miratua me 76 vota pro të deputetëve të maxhorancës. Në seancë munguan deputetët e opozitës, të cilët kanë bojkotuar parlamentin prej disa muajsh.

Braçe, “shembet” edhe amendamenti për fashën e mbrojtur të pagave
Një tjetër amendament i propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë në pr.ligjin për paketën fiskale dhe buxhetin e 2019-s, që po votohet mes debateve brenda vet shumicës parlamentare në seancën plenare të Kuvendit ...
Top Channel | 03-Dec-2018 13:20
Një tjetër amendament i propozuar nga kryetari i Komisionit të Ekonomisë në pr.ligjin për paketën fiskale dhe buxhetin e 2019-s, që po votohet mes debateve brenda vet shumicës parlamentare në seancën plenare të Kuvendit ...

Miratohet me 76 vota PRO Buxheti 2019, Rama: Po e bëjmë vetë edhe opozitën
E përditësuar: Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar të hënën me 76 vita pro Buxhetin e vitit 2019. Ndërkohë që seanca është shoqëruar me debate mes deputetit Erjon Braçe dhe ministrit Arben Ahmetaj. Deputeti socialist u ...
Java News | 03-Dec-2018 14:31
E përditësuar: Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar të hënën me 76 vita pro Buxhetin e vitit 2019. Ndërkohë që seanca është shoqëruar me debate mes deputetit Erjon Braçe dhe ministrit Arben Ahmetaj. Deputeti socialist u ...

Miratohet Buxheti 2019, parlamenti voton me 76 vota pro
Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri thirrje që të jetë e ...
24 Ore | 03-Dec-2018 14:30
Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri thirrje që të jetë e ...

Miratohet Buxheti 2019, parlamenti voton me 76 vota pro
Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri thirrje që të jetë e ...
Gazeta Dita | 03-Dec-2018 14:24
Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish ishte pjesë e seancën plenare, ndonëse maxhoranca i bëri thirrje që të jetë e ...

Paketa fiskale, pagat deri 400 mijë lekë taksohen më pak se 2%
“Pagat 300 -400 mijë lekë më parë taksohej 10%, ndërsa sot taksohet më pak se 2%”. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend, gjatë diskutimit të projektligjeve që shoqërojnë Paktën fiskale ...
24 Ore | 03-Dec-2018 14:23
“Pagat 300 -400 mijë lekë më parë taksohej 10%, ndërsa sot taksohet më pak se 2%”. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend, gjatë diskutimit të projektligjeve që shoqërojnë Paktën fiskale ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved