ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 22:37

Kosovë/LDK: Buxheti po tregon humbjen e 16 mijë vendeve të punës

Kosovë/LDK: Buxheti po tregon humbjen e 16 mijë vendeve të punës
Kundërshti të mëdha në Kosovë për buxhetin. Deklaratat e ministrit të Financave Bedri Hamza, i cili ka thënë se të mosvotohen projektligjet që nuk kanë mbështetje financiare dhe nuk janë të buxhetuara, kanë nxitur ...
Java News | 06-Dec-2018 17:54
Kundërshti të mëdha në Kosovë për buxhetin. Deklaratat e ministrit të Financave Bedri Hamza, i cili ka thënë se të mosvotohen projektligjet që nuk kanë mbështetje financiare dhe nuk janë të buxhetuara, kanë nxitur ...

Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë
Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie të atyre që ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 14:27
Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie të atyre që ...

Buxheti 2019, shpenzimet më shumë se sa të hyrat
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para deputetëve propozim buxhetin për vitin 2019, ka thënë se buxheti ofron më të mirën për qytetarët dhe ekonominë tonë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 13:26
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para deputetëve propozim buxhetin për vitin 2019, ka thënë se buxheti ofron më të mirën për qytetarët dhe ekonominë tonë.

Hamza: Draft-buxheti i 2019-ës ofron më të mirën për qytetarët
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur nga arsimi, ...
Arbresh | 06-Dec-2018 13:19
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur nga arsimi, ...

Hamza: Me buxhetin e vitit 2019 rritja ekonomike e vendit do të jetë 4.7 për qind
Ministri i Financave, Bedri Hamza, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se buxheti për vitin 2019 do të jetë 2 miliardë e 80 milionë euro. Hamza gjatë prezantimit të buxhetit, shtoi se rritja ekonomike gjatë vitit të ...
Gazeta Ekonomia | 06-Dec-2018 13:08
Ministri i Financave, Bedri Hamza, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se buxheti për vitin 2019 do të jetë 2 miliardë e 80 milionë euro. Hamza gjatë prezantimit të buxhetit, shtoi se rritja ekonomike gjatë vitit të ...

Bedri Hamza: Draft-buxheti i 2019-ës ofron më të mirën për qytetarët
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur nga arsimi, ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 12:55
Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur nga arsimi, ...

Aprovohet projektligji për mësimdhënësit e viteve të 90’ta
Komisioni për Buxhet dhe Financa i ka dhënë “bekimin” projektligjit për statusin e punëtorëve të arsimit shqip të viteve 1990-të. Me këtë rast, ministri i Financave, Bedri Hamza ka thënë se e kanë futur këtë projektligj ...
Arbresh | 05-Dec-2018 14:26
Komisioni për Buxhet dhe Financa i ka dhënë “bekimin” projektligjit për statusin e punëtorëve të arsimit shqip të viteve 1990-të. Me këtë rast, ministri i Financave, Bedri Hamza ka thënë se e kanë futur këtë projektligj ...

Komisioni për Buxhet dhe Financa miraton projektligjin për TVSH-në
Komisioni për Buxhet dhe Financa ka shqyrtuar projektligjin për TVSH-në, ku ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para anëtarëve këtë projektligj. Hamza me këtë rast tha se janë bërë shumë ndryshime në të. ...
Arbresh | 05-Dec-2018 14:02
Komisioni për Buxhet dhe Financa ka shqyrtuar projektligjin për TVSH-në, ku ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para anëtarëve këtë projektligj. Hamza me këtë rast tha se janë bërë shumë ndryshime në të. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved