ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:58

Kosova ndërpret takimin e CEFTA-s, nuk lejon që të quhet “Kosova dhe Metohija”

Kosova ndërpret takimin e CEFTA-s, nuk lejon që të quhet “Kosova dhe Metohija”
Përfaqësuesi i Kosovës që kryesonte takimin e CEFTA-s, ka urdhëruar që takimi sotëm që mbahej në Prishtinë të ndërpritet, pasi përfaqësuesi i Serbisë i është referuar Republikës së Kosovës me emërtimin “Kosova dhe ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 19:09
Përfaqësuesi i Kosovës që kryesonte takimin e CEFTA-s, ka urdhëruar që takimi sotëm që mbahej në Prishtinë të ndërpritet, pasi përfaqësuesi i Serbisë i është referuar Republikës së Kosovës me emërtimin “Kosova dhe ...

Ministri Shala urdhëroi ndërprerjen e mbledhjes kur përfaqësuesi serb tha ‘Kosova dhe Metohija’
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Endrit Shala, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur rreth takimit të sotëm të CEFTA-s në Prishtinë, i cili nuk zgjati më shumë se ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:31
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Endrit Shala, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur rreth takimit të sotëm të CEFTA-s në Prishtinë, i cili nuk zgjati më shumë se ...

Ministri Shala urdhëroi ndërprerjen e mbledhjes kur përfaqësuesi serb tha ‘Kosova dhe Metohija’
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Endrit Shala, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur rreth takimit të sotëm të CEFTA-s në Prishtinë, i cili nuk zgjati më shumë se ...
Arbresh | 06-Dec-2018 18:27
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Endrit Shala, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur rreth takimit të sotëm të CEFTA-s në Prishtinë, i cili nuk zgjati më shumë se ...

Kosova dhe Shqipëria nuk pranojnë që UNMIK-u ta udhëheq mbledhjen e CEFTA-s në Prishtinë, largohen dhe e dështojnë takimin
Mbledhja e e Komitetit të CEFTA-s e cila duhej të mbahej në Prishtinë – ka dështuar. Delegacionet e Kosovës dhe Shqipërisë janë larguar nga takimi, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 18:17
Mbledhja e e Komitetit të CEFTA-s e cila duhej të mbahej në Prishtinë – ka dështuar. Delegacionet e Kosovës dhe Shqipërisë janë larguar nga takimi, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë ...

Dështon mbledhja e CEFTA-s në Kosovë
Ka dështuar mbledhja e sotshme e Komitetit të CEFTA-s, që duhej të mbahej në Prishtinë, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë përfaqësuesi i UNMIK-ut, siç ka insistuar delegacioni i ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 17:50
Ka dështuar mbledhja e sotshme e Komitetit të CEFTA-s, që duhej të mbahej në Prishtinë, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë përfaqësuesi i UNMIK-ut, siç ka insistuar delegacioni i ...

Dështon mbledhja e CEFTA-s në Kosovë
Ka dështuar mbledhja e sotshme e Komitetit të CEFTA-s, që duhej të mbahej në Prishtinë, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë përfaqësuesi i UNMIK-ut, siç ka insistuar delegacioni i ...
Arbresh | 06-Dec-2018 17:44
Ka dështuar mbledhja e sotshme e Komitetit të CEFTA-s, që duhej të mbahej në Prishtinë, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë përfaqësuesi i UNMIK-ut, siç ka insistuar delegacioni i ...

Ministri i Bosnjës: Do t’i kërkojmë Komisionit Evropian ta ndëshkojë Kosovën
Vënia e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas ministrit të Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, Mirko Sharoviq. ...
GazetaFjala | 05-Dec-2018 20:16
Vënia e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas ministrit të Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, Mirko Sharoviq. ...

Ministri Shala: Taksa do të qëndrojë
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, e ka ripërsëritur edhe një herë se taksa nuk tërhiqet, madje këtë ua ka thënë zyrtarëve nga Serbia e Bosnja. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala ...
Medial | 05-Dec-2018 19:55
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, e ka ripërsëritur edhe një herë se taksa nuk tërhiqet, madje këtë ua ka thënë zyrtarëve nga Serbia e Bosnja. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala ...

Shala, Gjurxheviqit: Ekonomia e Kosovës po vazhdon zhvillimin edhe pas taksës 100%
Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala derisa ...
Arbresh | 05-Dec-2018 19:47
Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala derisa ...

Ministri Shala – homologut boshnjak: Nëse doni marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njihni si shtet
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i ka thënë homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviq, se Bosnja duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare. Endrit Shala, ministri i ...
Arbresh | 05-Dec-2018 19:47
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i ka thënë homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviq, se Bosnja duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare. Endrit Shala, ministri i ...

Ministri Shala – homologut boshnjak: Nëse doni marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njihni si shtet
Endrit Shala, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, i është përgjigjur homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviqit, duke i thënë se nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njohin si “shtet të pavarur”, ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 19:16
Endrit Shala, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, i është përgjigjur homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviqit, duke i thënë se nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njohin si “shtet të pavarur”, ...

Ministri i Bosnjës: Do t’i kërkojmë Komisionit Evropian ta ndëshkojë Kosovën
Vënia e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas ministrit të Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, Mirko Sharoviq. ...
Arbresh | 05-Dec-2018 19:15
Vënia e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas ministrit të Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, Mirko Sharoviq. ...

Shala – homologut boshnjak: Nëse doni marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njihni si shtet
Endrit Shala, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, i është përgjigjur homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviqit, duke i thënë se nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njohin si “shtet të pavarur”, ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 19:04
Endrit Shala, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, i është përgjigjur homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviqit, duke i thënë se nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare me Kosovën duhet ta njohin si “shtet të pavarur”, ...

Shala, Gjurxheviqit: Falemnderit për brengosjen tuaj, ekonomia e Kosovës po vazhdon zhvillimin edhe pas taksës 100%
Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë, njofton Klan Kosova. Derisa është përballur me Nenad ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 18:45
Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë, njofton Klan Kosova. Derisa është përballur me Nenad ...

Gjurxheviq nga Oda Ekonomike e Serbisë: Taksa na befasoi, po ndikon negativisht në ekonominë e të dyja vendeve
Nenad Gjurxheviq nga Oda Ekonomike e Serbisë, ka hedhur akuza ndaj ministrit të Tregtisë së Kosoëvs, Endrit Shala duke thënë se masa 100% e vënë ndaj Serbisë ndikon negativisht në ekonminë e të dyja vendeve. Në një ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 18:45
Nenad Gjurxheviq nga Oda Ekonomike e Serbisë, ka hedhur akuza ndaj ministrit të Tregtisë së Kosoëvs, Endrit Shala duke thënë se masa 100% e vënë ndaj Serbisë ndikon negativisht në ekonminë e të dyja vendeve. Në një ...

Ministri i Tregtisë së Bosnjës për taksën: Motivet politike e kanë detyruar Kosovën të zbatojë këto masa
Futja e taksave prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas Mirko Sharoviq, ministri i Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 18:37
Futja e taksave prej 100 për qind ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter politik sesa ekonomik, sipas Mirko Sharoviq, ministri i Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, ...

Ministri Shala e thotë para zyrtarit boshnjak dhe atij serb: Taksa do të qëndrojë
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina është marrë pas sjelljes së këtyre dy ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 18:27
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina është marrë pas sjelljes së këtyre dy ...

Info Magazine: Ballafaqimi i ministrave të Kosovës, Serbisë dhe Bosnjës për taksën
Në Info Magazine të Klan Kosovës do të diskutohet për taksën prej 100 për qind ndaj mallrave me origjinë nga Serbia dhe Bosnja. Për këtë çështje, do të ballafaqohen Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 16:01
Në Info Magazine të Klan Kosovës do të diskutohet për taksën prej 100 për qind ndaj mallrave me origjinë nga Serbia dhe Bosnja. Për këtë çështje, do të ballafaqohen Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit ...

Shala: Taksa nuk hiqet
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka thënë se vendimi i Qeverisë për vendosjen taksës prej 100% ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, nuk do të hiqet. Ai shtoi se Qeveria është është sovrane dhe ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 14:08
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka thënë se vendimi i Qeverisë për vendosjen taksës prej 100% ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, nuk do të hiqet. Ai shtoi se Qeveria është është sovrane dhe ...

Zyrtarët e CEFTA-s nuk vijnë në Kosovë shkaku i taksës
Sot, në Prishtinë ka nisur “Java e CEFTA”-së, organizuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë.Ky takim shënon përmbylljen e suksesshme të Kosovës me Marrëveshjen e CEFTA-së, ku u zhvilluan tri sesione në fushën e ...
Shenja | 05-Dec-2018 12:52
Sot, në Prishtinë ka nisur “Java e CEFTA”-së, organizuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë.Ky takim shënon përmbylljen e suksesshme të Kosovës me Marrëveshjen e CEFTA-së, ku u zhvilluan tri sesione në fushën e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved