ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 14:36

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei-t

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei-t
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...
ikub.al | 06-Dec-2018 12:58
Nderkohe autoritetet kineze i kane kerkuar atyre kanadeze lirimin e menjehershem te menaxherit te larte te Huawei-t. "Jemi te bindur qe autoritetet kanadeze do te dalin pa dyshim ne perfundimin e drejte ne lidhje me ...

Arrestohet në Kanada financierja e Huaweit, Kina kërkon lirimin e menjëhershëm
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.
Top Channel | 06-Dec-2018 12:15
Kina ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të drejtueses së lartë të kompanisë “Huawei”, arrestimi i së cilës kërcënon të shndërrohet në një incident të madh diplomatik.

Arrestohet në Vankuver drejtoresha financiare e Huawei
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 09:01
KANADA Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur ...

Drejtoresha financiare i “Huawei”-t arrestohet në Kanada
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 11:34
Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka ...

Arrestohet Presidentja e Kompanisë Huawei
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...
ABCNews | 06-Dec-2018 12:54
Arrestimi i drejtoreshës së Financave të Kompanisë Huawei ka vendosur përsëri në krizë marrëdhëniet SHBA-Kinë. Ajo u arrestua pasi akuzohej nga Uashingtoni për shkelje të sanksioneve të vendosura ndaj Iranit. Pekini ...

Trump: Nëse nuk ka pakt me Kinën do të rikthejë tarifat
SHBA – Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 05:22
SHBA – Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. ...

Huawei P Smart 2019 vjen me 3GB RAM
Huawei P Smart (2019) do të jetë modeli i ri dhe më i volitshëm i kompanisë kineze me sistemin Android.
Kosova Press | 06-Dec-2018 17:04
Huawei P Smart (2019) do të jetë modeli i ri dhe më i volitshëm i kompanisë kineze me sistemin Android.

Ultimatumi i Trump: Ose marrëveshje e vërtetë me Kinën ose shtim tarifash
Presidenti amerikan, Donald Trump dha sinjale pozitive mbi një mundësi tregtare me Pekinin, në takimin e G20, duke mos përsëritur shtimin e tarifimeve për mallrat kineze. “Ose do të kemi një marrëveshje të vërtetë me ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 10:36
Presidenti amerikan, Donald Trump dha sinjale pozitive mbi një mundësi tregtare me Pekinin, në takimin e G20, duke mos përsëritur shtimin e tarifimeve për mallrat kineze. “Ose do të kemi një marrëveshje të vërtetë me ...

Sërish tensione mes Washingtonit dhe Pekinit
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...
Shenja | 06-Dec-2018 16:58
Edhe pse SHBA-të dhe Kina vendosën paqe në luftën e tyre tregtare, arrestimi i Meng Wanzhou, vajzës së pronarit të gjigandit telekomunikativ Huawei nën akuzën e shkeljes së sanksioneve të Washingtonit ndaj Iranit, mund ...

Rritet deficiti tregtar i SHBA-së në nivel 10 vjeçar
Deficiti tregtar i Shteteve të Bashkura të Amerikës u rrit në një nivel 10-vjeçar në tetor, ndërsa eksportet e sojës vazhduan të bien dhe importet e mallrave të konsumit u rritën në një rekord të lartë, duke sugjeruar ...
Arbresh | 06-Dec-2018 15:16
Deficiti tregtar i Shteteve të Bashkura të Amerikës u rrit në një nivel 10-vjeçar në tetor, ndërsa eksportet e sojës vazhduan të bien dhe importet e mallrave të konsumit u rritën në një rekord të lartë, duke sugjeruar ...

Nafta, në rënie të konsiderueshme – Arabia Saudite propozon ulje të prodhimit me 1 mln fuçi në ditë
Çmimet e naftës po qendrojnë në rënie të konsiderueshme në sesionin e sotëm, pasi ministri i energjisë i Arabisë Saudite deklaroi se një ulje e prodhimit me 1 milionë fuçi në ditë do të ishte e mjaftueshme për OPEC dhe ...
ScanTv | 06-Dec-2018 14:55
Çmimet e naftës po qendrojnë në rënie të konsiderueshme në sesionin e sotëm, pasi ministri i energjisë i Arabisë Saudite deklaroi se një ulje e prodhimit me 1 milionë fuçi në ditë do të ishte e mjaftueshme për OPEC dhe ...

Arrestohet kryefinancierja e ”Huawei”-t
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.
Kosova Press | 06-Dec-2018 10:10
Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacioneve ”Huawei”, Meng Wanzhou, u arrestua në Kanada dhe tashmë po përballet me një kërkesë ekstradimi nga SHBA-ja, njoftoi sot Ministria kanadeze e Drejtësisë.

Arrestohet vajza e themeluesit të Huawei, ekstradohet në Amerikë! – Marrëdhëniet SHBA-Kinë “në fije të perit”
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...
ScanTv | 06-Dec-2018 09:59
Vajza e themeluesit të teknologjisë kineze Huawei është arrestuar në Kanada dhe do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë një goditje shpresës së lehtësimit të tensioneve tregtare të Kinës dhe SHBA-së. ...

Arrestohet drejtoresha financiare e Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Shenja | 06-Dec-2018 09:29
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Arrestohet ekzekutivja e Huaweit në Kanada
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:17
Vajza e themeluesit të telekomit gjigant kinez Huawei, është arrestuar në Kanada dhe përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e Huawei dhe zëvendëskryetare, u arrestua ...

Arrestohet në Kanada vajza e themeluesit të Huawei
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...
Java News | 06-Dec-2018 09:09
Autoritetet kanadeze kanë arrestuar në Vankuver drejtoren financiare të Huawei, Meng Wanzhou, që tani rrezikon ekstradimin në SHBA, ku është hapur një hetim për të përcaktuar nëse kolosi kinez ka shkelur sanksionet me ...

Arrestohet vajza e themeluesit të kompanisë kineze Huawei
Vajza e themeluesit të gjigantit të telefonisë Huawei, është arrestuar në Kanada, dhe po bëhet ekstradimi i saj në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, financiere kryesore dhe zv.kryetare në kompaninë Huawei është ...
Dritare | 06-Dec-2018 08:31
Vajza e themeluesit të gjigantit të telefonisë Huawei, është arrestuar në Kanada, dhe po bëhet ekstradimi i saj në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, financiere kryesore dhe zv.kryetare në kompaninë Huawei është ...

Kina ende nuk ofron detaje të reja për bisedimet me Amerikën
Samiti midis presidentit kinez Xi Jinping dhe homologut të tij amerikan Donald Trump në Argjentinë ishte “miqësor dhe i sinqertë” dhe do të ndihmonte në shmangien e tensioneve të mëtejshme tregtare, tha një diplomat i ...
Arbresh | 06-Dec-2018 08:31
Samiti midis presidentit kinez Xi Jinping dhe homologut të tij amerikan Donald Trump në Argjentinë ishte “miqësor dhe i sinqertë” dhe do të ndihmonte në shmangien e tensioneve të mëtejshme tregtare, tha një diplomat i ...

“Kërcënon” Trump: Nëse nuk ka pakt me Kinën, unë jam “Njeriu i Tarifave”!
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. Trump ...
Gazeta Shqip | 04-Dec-2018 19:06
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nëse ka mundësi, do të arrihet një marrëveshje me Kinën, mirëpo në rast se të dyja palët nuk mund të zgjidhin konfliktet e tyre, ai do të rikthejë tarifat. Trump ...

Lufta tregtare SHBA-Kinë, premtohet përmbushje e shpejtë e vendimeve për uljen e taksave
Zyrtarët kinezë kanë deklaruar se janë të sigurt që do t’i implementojnë premtimet në lidhje me tregtinë me SHBA-të, sa më shpejtë që të jetë e mundur. Një lufte tregtare në mes të këtyre dy vendeve ka bërë që t’i ...
Ina-Online | 05-Dec-2018 15:08
Zyrtarët kinezë kanë deklaruar se janë të sigurt që do t’i implementojnë premtimet në lidhje me tregtinë me SHBA-të, sa më shpejtë që të jetë e mundur. Një lufte tregtare në mes të këtyre dy vendeve ka bërë që t’i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved