ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 07:12

Haxhiu: Mosfunksionalizimi i KQZ-së në afat sa më të shpejtë dhe ligjor, shkelje e Kushtetutës nga Presidenti

Haxhiu: Mosfunksionalizimi i KQZ-së në afat sa më të shpejtë dhe ligjor, shkelje e Kushtetutës nga Presidenti
Albulena Haxhiu, deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryetare e Komisionit për Legjislacion ka thënë sot se po bëhet një vit nga kur Komisioni Qendror Zgjedhor është bllokuar nga ...
Lajm Press | 06-Dec-2018 13:54
Albulena Haxhiu, deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryetare e Komisionit për Legjislacion ka thënë sot se po bëhet një vit nga kur Komisioni Qendror Zgjedhor është bllokuar nga ...

Paqartësi për mandatin në KQZ
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të mbetet i bllokuar nga marsi. Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila e hodhi poshtë kërkesën e presidentit për interpretimin e nenit 139, mbetet në dorën e presidentit të ...
Arbresh | 06-Dec-2018 10:06
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të mbetet i bllokuar nga marsi. Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila e hodhi poshtë kërkesën e presidentit për interpretimin e nenit 139, mbetet në dorën e presidentit të ...

Koalicioni qeverisës, pengesë për funksionalizimin e KQZ-së
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është jofunksional që nga marsi pasi anëtarëve të vjetër u ka përfunduar mandati, ndërkohë që presidenti Hashim Thaçi nuk i ka emëruar anëtarët e rinj. Thaçi ka kërkuar interpretim ...
Arbresh | 06-Dec-2018 08:23
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është jofunksional që nga marsi pasi anëtarëve të vjetër u ka përfunduar mandati, ndërkohë që presidenti Hashim Thaçi nuk i ka emëruar anëtarët e rinj. Thaçi ka kërkuar interpretim ...

Gjykata Kushtetuese refuzon kërkesën e Thaçit për KQZ-në
Prishtinë, 3 dhjetor 2018 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbetur jofunksional, pasi Gjykata Kushtetuese ia ka refuzuar presidentit Hashim Thaçi kërkesën për përbërjen e re të KQZ-së, duke e vlerësuar atë ...
Illyriapress | 03-Dec-2018 18:02
Prishtinë, 3 dhjetor 2018 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbetur jofunksional, pasi Gjykata Kushtetuese ia ka refuzuar presidentit Hashim Thaçi kërkesën për përbërjen e re të KQZ-së, duke e vlerësuar atë ...

Gjykata Kushtetuese hedh poshtë kërkesën e presidentit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbetur jo funksional pasi që Gjykata Kushtetuese i ka refuzuar kërkesën presidentit Hashim Thaçi për përbërjen e re të KQZ-së, duke e vlerësuar këtë kërkesë si të papranueshme, shkruan ...
Arbresh | 03-Dec-2018 16:06
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbetur jo funksional pasi që Gjykata Kushtetuese i ka refuzuar kërkesën presidentit Hashim Thaçi për përbërjen e re të KQZ-së, duke e vlerësuar këtë kërkesë si të papranueshme, shkruan ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved