ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:44

Ushtria e Kosovës; Haradinaj: Më 14 dhjetor, projektligji në Kuvend

Ushtria e Kosovës; Haradinaj: Më 14 dhjetor, projektligji në Kuvend
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në Kuvendin e ...
Top Channel | 06-Dec-2018 15:24
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në Kuvendin e ...

Haradinaj kundër qëndrimit të NATO për ushtrinë
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 19:07
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe ...

Haradinaj komenton sërish qëndrimin e NATO-s kundër Ushtrisë së Kosovës
Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet, ky ...
Politiko | 06-Dec-2018 16:21
Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet, ky ...

TARIFAT/ Haradinaj: si Beogradi mund të provokojë vdekje serbësh në Veri
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk mund ta detyrojë që të heqë taksën doganore ndaj produkteve serbe, e nga ana tjetër nuk përjashton mundësinë që Beogradi të porovokojë deri dhe vdekje në ...
Tesheshi | 06-Dec-2018 15:21
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk mund ta detyrojë që të heqë taksën doganore ndaj produkteve serbe, e nga ana tjetër nuk përjashton mundësinë që Beogradi të porovokojë deri dhe vdekje në ...

Haradinaj:Ushtrinë se kemi për në veri, por për Irak e Afganistan
KOSOVE Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre. Sipas ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:25
KOSOVE Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre. Sipas ...

Haradinaj i reagon NATO-s: Ne e dimë si veprojmë për ushtrinë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen një ditë pasi ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 13:13
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen një ditë pasi ...

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të NATO-s: Ushtria është punë e jona, do ta formojmë atë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen një ditë pasi ...
24 Ore | 06-Dec-2018 13:08
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen një ditë pasi ...

Haradinaj: Ushtria kalon më 14 dhjetor, nuk rrezikon marrëdhëniet me NATO-n
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë sot para deputetëve të Kuvendit se krijimi i ushtrisë së Kosovës dhe mandatimi i saj javën që vjen, është proces i brendshëm dhe në përputhje me Kushtetutën, në atë mënyrë që nuk ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 12:44
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë sot para deputetëve të Kuvendit se krijimi i ushtrisë së Kosovës dhe mandatimi i saj javën që vjen, është proces i brendshëm dhe në përputhje me Kushtetutën, në atë mënyrë që nuk ...

Haradinaj: Ushtria kalon më 14 dhjetor, Kosova nuk rrezikon marrëdhëniet me NATO-n
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Serbia është mobilizuar që ta paraqesë Kosovën si një vend që dëshiron të zgjedhë problemet me arrogancë. “Serbia është mobilizuar me narrativ të veten duke e ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 11:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Serbia është mobilizuar që ta paraqesë Kosovën si një vend që dëshiron të zgjedhë problemet me arrogancë. “Serbia është mobilizuar me narrativ të veten duke e ...

Kryeministri Haradinaj: Serbia paguan njerëzit që luftojnë për Rusinë në Ukrainë e Siri
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shteti i Serbisë ka ende në listën e pagave njerëz që shkojnë e luftojnë për shtete të huaja. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Haradinaj ...
Arbresh | 06-Dec-2018 11:48
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shteti i Serbisë ka ende në listën e pagave njerëz që shkojnë e luftojnë për shtete të huaja. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Haradinaj ...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, nuk i rrezikon marrëdhëniet me NATO-n
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpejgon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet. Haradinaj ka deklaruar se Serbia po bën ...
Arbresh | 06-Dec-2018 11:32
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpejgon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet. Haradinaj ka deklaruar se Serbia po bën ...

Haradinaj optimist për ushtrinë, taksa mbetet (VIDEO)
Bërjen e Kosovës me ushtri e përmendi paradite edhe vetë shefi i qeverisë, njofton Klan Kosova. Veçse në atë kohë, sa nuk kishte reagim nga Brukseli, Ramush Haradinaj i dha një përgjigje Beogradit. Kronikë nga Besnik ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 20:43
Bërjen e Kosovës me ushtri e përmendi paradite edhe vetë shefi i qeverisë, njofton Klan Kosova. Veçse në atë kohë, sa nuk kishte reagim nga Brukseli, Ramush Haradinaj i dha një përgjigje Beogradit. Kronikë nga Besnik ...

Haradinaj: Ushtrinë se kemi për në veri, por për Irak e Afganistan
Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre. Sipas Haradinajt nuk ...
Koha Jone | 05-Dec-2018 15:38
Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre. Sipas Haradinajt nuk ...

Haradinaj: Ushtria s’po krijohet për Veriun e Mitrovicës
Në përgjigje të kërcënimeve të Beogradit zyrtar për krijimin e ushtrisë, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj bëri të qartë se ushtria nuk po krijohet për veriun e Mitrovicës po për misione paqeruajtëse. Kryeministri ...
ABCNews | 05-Dec-2018 15:05
Në përgjigje të kërcënimeve të Beogradit zyrtar për krijimin e ushtrisë, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj bëri të qartë se ushtria nuk po krijohet për veriun e Mitrovicës po për misione paqeruajtëse. Kryeministri ...

Kryeministri i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan
Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh i bindur se një ...
Arbresh | 05-Dec-2018 13:19
Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh i bindur se një ...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri
Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 12:52
Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre, njofton Klan Kosova. ...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë
Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.
Kosova Press | 05-Dec-2018 12:51
Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.

Shefi i OSBE-së dhe Haradinaj për një bashkëpunim të mëtutjeshëm
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim shefin e OSBE-së Jan Braathu.
Kosova Press | 05-Dec-2018 10:33
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim shefin e OSBE-së Jan Braathu.

Odaloviq: Formimi i ushtrisë së Kosovës, kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë
Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar se rhemelimi i Ushtrisë së Kosovës është një kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë.Sipas tij, çdo gjë që po bën ...
Lajm Press | 04-Dec-2018 11:44
Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar se rhemelimi i Ushtrisë së Kosovës është një kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë.Sipas tij, çdo gjë që po bën ...

Odaloviq: Formimi i ushtrisë së Kosovës, kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë
Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar se rhemelimi i Ushtrisë së Kosovës është një kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë. Sipas tij, çdo gjë që po bën ...
Klan Kosova | 04-Dec-2018 11:27
Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar se rhemelimi i Ushtrisë së Kosovës është një kërcënim serioz për paqen dhe sigurinë. Sipas tij, çdo gjë që po bën ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved