ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:58

Brnabiç kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion

Brnabiç kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Top Channel | 06-Dec-2018 05:44
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Kërcënon kryeministrja serbe: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës.
Top Channel | 05-Dec-2018 16:40
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës.

“SHBA po dërgon armë në Kosovë përmes Shqipërisë”, kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 16:59
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe mbi ...

“Shpresojmë të mos përdorim ushtrinë”, Serbia presion Kosovës
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç duke komentuar rastin e formimit të ushtrisë në Kosovë, deklaroi se qeveria serbe nuk dëshiron të vë në lëvizje ushtrinë, por sipas saj ky është një nga opsionet e mundshme ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 16:26
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç duke komentuar rastin e formimit të ushtrisë në Kosovë, deklaroi se qeveria serbe nuk dëshiron të vë në lëvizje ushtrinë, por sipas saj ky është një nga opsionet e mundshme ...

Dy kushtet e papërballueshme të Vuçiçit për FSK
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...
Java News | 06-Dec-2018 16:43
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...

Dy kushtet e Vuçiqit për formimin e Ushtrisë së Kosovës
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...
Politiko | 06-Dec-2018 16:12
Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell “blic” i ...

Kryeministrja serbe: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:52
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...

Duda Balje për deklaratat e Stoltenberg: Secili shtet vendos vet për ushtrinë
Deputetja e Kuvendit të Kosovës që vjen nga radhët e komuniteteve, Duda Balje është shprehur e sigurtë se do të votohet për krijimin e ushtrisë pavarësisht deklaratave të Jens Stoltenberg. Balje tha se edhe buxheti do ...
Arbresh | 06-Dec-2018 14:13
Deputetja e Kuvendit të Kosovës që vjen nga radhët e komuniteteve, Duda Balje është shprehur e sigurtë se do të votohet për krijimin e ushtrisë pavarësisht deklaratave të Jens Stoltenberg. Balje tha se edhe buxheti do ...

Balje: Kosova gati për formimin e ushtrisë
Deputetja e Grupit parlamentar 6+ Duda Balje, ka deklaruar se Kosova është gati ta formojë ushtrinë e saj.
Kosova Press | 06-Dec-2018 13:00
Deputetja e Grupit parlamentar 6+ Duda Balje, ka deklaruar se Kosova është gati ta formojë ushtrinë e saj.

Ushtria e Kosovës, Moska: Krijon pasoja serioze në Ballkan
Moska shprehet se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan. Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës 1244 e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:50
Moska shprehet se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan. Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës 1244 e ...

Vuçiq: Sa jeni të gatshëm t`i dërgoni fëmijë për të luftuar?
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 11:13
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...

Vuçiq: Luftë nuk do të ketë
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 10:45
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i bindur se Serbia, pavarësisht ngasiç tha lëvizjet e paarsyeshme të Prishtinës, do të jetë në gjendje të ruajë paqen, dhe se luftë më nuk do të ketë. Ai ka shtuar ...

Bërnabiç: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...
TV Klan | 05-Dec-2018 17:44
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë të përdorim ...

Bërnabiq kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Politiko | 06-Dec-2018 10:21
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Le Figaro: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve
Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi i ushtrisë ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:51
Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi i ushtrisë ...

Kërcënon Brnabiç: Përdorim ushtrinë nëse Kosova…
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic sugjeroi të mërkurën se çdo krijim i një ushtrie në Kosovë mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër ...
Java News | 06-Dec-2018 09:12
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic sugjeroi të mërkurën se çdo krijim i një ushtrie në Kosovë mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër ...

Pasojat e formimit të ushtrisë pa përkrahjen e NATO-s
Viktimizimi i Serbisë në sytë e fuqive të mëdha botërore ka filluar edhe për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Përpos përpjekjes të Serbisë që përmes Listës Serbe të ndalojnë formimin e ushtrisë, ata kanë filluar edhe ...
Arbresh | 06-Dec-2018 09:04
Viktimizimi i Serbisë në sytë e fuqive të mëdha botërore ka filluar edhe për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Përpos përpjekjes të Serbisë që përmes Listës Serbe të ndalojnë formimin e ushtrisë, ata kanë filluar edhe ...

Le Figaro: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve
Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi i ushtrisë ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 08:55
Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi i ushtrisë ...

Halli i Brnabiçit
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...
Ina-Online | 06-Dec-2018 07:28
Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës kundër sundimit ...

Rusia: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës është hap provokativ dhe destabilizues
Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas lajmit se më 14 dhjetor Kosova do të themelojë ushtrinë. Sipas tyre një veprim i tillë është shkelje e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së si dhe cilësohet si ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 17:26
Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas lajmit se më 14 dhjetor Kosova do të themelojë ushtrinë. Sipas tyre një veprim i tillë është shkelje e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së si dhe cilësohet si ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved