ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 22:42

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkelit

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkelit
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...
Flaka | 06-Dec-2018 20:16
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që nga viti 2005, Angela Merkel njoftoi në tetor se largohet nga pozita e liderit të partisë dhe nuk kishte në plan të rihapte garën për postin e kancelares. Zgjedhja e ...
Lajminet | 06-Dec-2018 19:02
Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që nga viti 2005, Angela Merkel njoftoi në tetor se largohet nga pozita e liderit të partisë dhe nuk kishte në plan të rihapte garën për postin e kancelares. Zgjedhja e ...

Fundi i një epoke, CDU-ja zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkelit
Unioni Kristiandemokrat (CDU) në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkelit në krye të partisë, dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë ...
Java News | 06-Dec-2018 19:00
Unioni Kristiandemokrat (CDU) në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkelit në krye të partisë, dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë ...

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 18:45
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e ...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë, edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit, transmeton Klan Kosova. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 18:42
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë, edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit, transmeton Klan Kosova. Udhëheqësja e CDU dhe kancelarja e Gjermanisë që ...

Njihuni me biznesmen që kërkon t’i zërë vendin e Agela Merkel-it
Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u bashkohej tre ...
GazetaTema | 06-Dec-2018 13:15
Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u bashkohej tre ...

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit.
Kosova Press | 06-Dec-2018 18:17
CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit.

Votim historik për pasuesin e Merkelit
Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkelit pas 18 vjetësh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e Kancelarisë, ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja që do të bëjnë 1001 ...
Lajminet | 05-Dec-2018 22:50
Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkelit pas 18 vjetësh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e Kancelarisë, ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja që do të bëjnë 1001 ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved