ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2018 22:43

Banorët e Shkozës në protestë, bllokohet rruga

Banorët e Shkozës në protestë, bllokohet rruga
Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Ata kanë bllokuar rrugën pasi kundërshtojnë prishjen e shtëpive. Vijon… Etiketa: proteste shkoze
BalkanWeb | 06-Dec-2018 17:33
Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Ata kanë bllokuar rrugën pasi kundërshtojnë prishjen e shtëpive. Vijon… Etiketa: proteste shkoze

Thirrja e Lubonjës: Mblidhuni të gjithë kundër Edi Ramës!
-Opozita, apel protestuesve: Rrethoni Kryeministrinë dhe Edi Ramën. Nuk ka zgjidhje tjetër! Ndërkohë policia merr masa drastike për të mos lejuar asnjë grumbullim. Kryeministri ka deklaruar se nuk don t’ia dijë për ...
Koha Jone | 05-Dec-2018 17:37
-Opozita, apel protestuesve: Rrethoni Kryeministrinë dhe Edi Ramën. Nuk ka zgjidhje tjetër! Ndërkohë policia merr masa drastike për të mos lejuar asnjë grumbullim. Kryeministri ka deklaruar se nuk don t’ia dijë për ...

Basha me protestuesit: Beteja do të fitohet!
Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre.
Top Channel | 05-Dec-2018 17:33
Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre.

‘Unaza’/ Banorët në ditën e 32 të protestës, bllokojnë rrugën
TIRANE Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë dëmshpërblim me vlerën e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 17:26
TIRANE Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë dëmshpërblim me vlerën e ...

Metamorfoza e Fatos Lubonjës: Pas 21 vitesh, në shesh si protestues anti-Rama
Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin. Tashmë, si kundërshtar ...
GazetaTema | 05-Dec-2018 09:24
Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin. Tashmë, si kundërshtar ...

Nga Kuvendi në protestë. Deputetët e PD-së në protestat te Astiri, Bregu i Lumit dhe Shkozë
Protestat për banesat që do të shkatërrohen janë kthyer në aktivitetin kryesor të opozitës ditët e fundit.
Top Channel | 04-Dec-2018 19:42
Protestat për banesat që do të shkatërrohen janë kthyer në aktivitetin kryesor të opozitës ditët e fundit.

Metamorfoza e Lubonjës: pas 21 vitesh në shesh si protestues anti-Rama
Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin. Tashmë, si kundërshtar ...
Tesheshi | 04-Dec-2018 21:21
Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin. Tashmë, si kundërshtar ...

Klevis Balliu: Veliaj i pabesë, Ramës i kanë mbetur vetëm bandat
TIRANË Në Unazën e Re ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme protesta e banorëve kundër prishjes së banesave të tyre pa dëmshpërblim. Në ditën e 31-të në protestë ka qenë dhe deputetët e PD. Deputeti Klevis Balliu e ka ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 17:52
TIRANË Në Unazën e Re ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme protesta e banorëve kundër prishjes së banesave të tyre pa dëmshpërblim. Në ditën e 31-të në protestë ka qenë dhe deputetët e PD. Deputeti Klevis Balliu e ka ...

Lubonja: Protesta, çështje e të gjithë shqiptarëve
Pasditen e së martës, në protestën e Unazës së Re ishte i pranishëm edhe publicisti Fatos Lubonja, i cili theksoi se kjo protestë nuk është çështje vetëm e banorëve të Astirit, por e të gjithë shqiptarëve.
Top Channel | 04-Dec-2018 17:46
Pasditen e së martës, në protestën e Unazës së Re ishte i pranishëm edhe publicisti Fatos Lubonja, i cili theksoi se kjo protestë nuk është çështje vetëm e banorëve të Astirit, por e të gjithë shqiptarëve.

Çuni i Fahriut: Falëminderit Fatos Lubonja që erdhe në protestë, Ramës tani i mbetën veç bandat, do ta rrëzojmë
Deputeti Klevis Balliu ka falënderuar publikisht analistin Fatos Lubonja që ka dalë krah tij te Unaza e re për të protestuar. Ligjvënësi demokrat, thotë se tashmë mbështetja e kryeministrit Edi Rama ka rënë dhe se i ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 18:08
Deputeti Klevis Balliu ka falënderuar publikisht analistin Fatos Lubonja që ka dalë krah tij te Unaza e re për të protestuar. Ligjvënësi demokrat, thotë se tashmë mbështetja e kryeministrit Edi Rama ka rënë dhe se i ...

Protesta te ”Astiri”, deputeti i PD: Tirana si Parisi
Banorët e ”Astirit” vijuan edhe sot me qëndresën e tyre duke kundërshtuar vlerën e kompensimit te qeverise, i cili është larg çmimit të tregut. Këmbëngulja e tyre është përgëzuar nga deputeti i PD, Gent Strazimiti, i ...
Koha Jone | 04-Dec-2018 19:37
Banorët e ”Astirit” vijuan edhe sot me qëndresën e tyre duke kundërshtuar vlerën e kompensimit te qeverise, i cili është larg çmimit të tregut. Këmbëngulja e tyre është përgëzuar nga deputeti i PD, Gent Strazimiti, i ...

‘Unaza’/ Lubonja vesh jelekun portokalli: Të rrëzojmë qeverinë!
TIRANE Në ditën e 31 të protestës së tyre, banorët e zonës së Astirit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kanë bllokuar rrugën kryesore. Protestës i janë bashkuar deputetët e opozitës si dhe analisti ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 17:24
TIRANE Në ditën e 31 të protestës së tyre, banorët e zonës së Astirit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kanë bllokuar rrugën kryesore. Protestës i janë bashkuar deputetët e opozitës si dhe analisti ...

Deputeti demokrat: Mblidhuni tek kryeministria që të largojmë pushtuesin, ta heqim atë njeri dhe të vendosim një tjetër
Deputeti demokrat Aldo Bumçi i bën thirrje qytetarëve që të mblidhen dhe të largojnë kryeministrin Edi Rama. Ai shprehet se ka ardhur koha që të vendoset dikush tjetër. “Nuk ka zgjidhje nëse nuk mblidhen protestuesit ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 17:42
Deputeti demokrat Aldo Bumçi i bën thirrje qytetarëve që të mblidhen dhe të largojnë kryeministrin Edi Rama. Ai shprehet se ka ardhur koha që të vendoset dikush tjetër. “Nuk ka zgjidhje nëse nuk mblidhen protestuesit ...

Deputeti i PD: Mblidhuni tek kryeministria,të largojmë pushtuesin
TIRANË Deputeti demokrat Aldo Bumçi ka qenë pranë protestuesve në Shkozë në mbështetje të tyre dhe kundër prishjes së banesave pa siguruar strehim dhe dëmshpërblim për ata që preken. Ai iu ka bërë thirrje banorëve të ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 17:21
TIRANË Deputeti demokrat Aldo Bumçi ka qenë pranë protestuesve në Shkozë në mbështetje të tyre dhe kundër prishjes së banesave pa siguruar strehim dhe dëmshpërblim për ata që preken. Ai iu ka bërë thirrje banorëve të ...

Deputeti i PD-së sulmon keq lali Erin…
Në Unazën e Re ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme protesta e banorëve kundër prishjes së banesave të tyre pa dëmshpërblim. Në protestë ka qenë dhe deputetët e PD. Deputeti Klevis Balliu e ka cilësuar kryetarin e Bashkisë ...
Standard | 04-Dec-2018 19:28
Në Unazën e Re ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme protesta e banorëve kundër prishjes së banesave të tyre pa dëmshpërblim. Në protestë ka qenë dhe deputetët e PD. Deputeti Klevis Balliu e ka cilësuar kryetarin e Bashkisë ...

Banorët bllokojnë rrugën me kazanë në Shkozë, i vënë flakën
TIRANË Banorët e Shkozës në Tiranë kanë dalë në protestë pasditen e sotme kundër prishjes së banesave të tyre. Ata kanë bllokuar rrugën e rrjedhimisht dhe qarkullimin duke vendosur kazanët e mbeturinave përgjatë saj ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 16:37
TIRANË Banorët e Shkozës në Tiranë kanë dalë në protestë pasditen e sotme kundër prishjes së banesave të tyre. Ata kanë bllokuar rrugën e rrjedhimisht dhe qarkullimin duke vendosur kazanët e mbeturinave përgjatë saj ...

“Lubonja, Lubonja është me ne”, analisti vesh jelekun portokalli dhe ngre peshë protestën tek Astiri: Përpara të rrëzojmë Ramën
Fatos Lubonja është shfaqur krah deputetit demokrat Klevis Balliu për të protestuar tek Astiri kundër prishjes së banesave paleje për ndërtimin e Unazës së Madhe. Analisti ka inkurajuar banorët që të mos braktisin ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 17:23
Fatos Lubonja është shfaqur krah deputetit demokrat Klevis Balliu për të protestuar tek Astiri kundër prishjes së banesave paleje për ndërtimin e Unazës së Madhe. Analisti ka inkurajuar banorët që të mos braktisin ...

Video/ Modeli francez në Tiranë, “jelekët e verdhë”: S’tërhiqemi!
Gratë dhe vajzat e zonës së Astirit të veshura me “jelekë të verdhë” kanë kundërshtuar vendimin e qeverisë për të prishur shtëpitë e tyre pa marrë më parë një dëmshpërblim me çmimin e tregut. Me thirrjet “shtëpitë tona ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 18:54
Gratë dhe vajzat e zonës së Astirit të veshura me “jelekë të verdhë” kanë kundërshtuar vendimin e qeverisë për të prishur shtëpitë e tyre pa marrë më parë një dëmshpërblim me çmimin e tregut. Me thirrjet “shtëpitë tona ...

Lubonja vesh jelekun/ Në mbështetje të banorëve të Unazës së Re: Krimi po rritet në mënyrë galopante…
Analisti Fatos Lubonja ka shkuar në Astir në mbështetje të banorëve të Unazës së Re. Ai ka thënë se është këtu për të mbështetur këta banorë në një betejë që nuk është vetëm e tyre por e gjithë Shqipërisë. Për të ...
Standard | 04-Dec-2018 19:28
Analisti Fatos Lubonja ka shkuar në Astir në mbështetje të banorëve të Unazës së Re. Ai ka thënë se është këtu për të mbështetur këta banorë në një betejë që nuk është vetëm e tyre por e gjithë Shqipërisë. Për të ...

Në Paris “jelekët e verdhë”, në Astir “jelekët portokalli” (Foto)
Protestuesit që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre për projektin e Unazës së Madhe, veshën sot jelekë portokalli, të frymëzuar nga protestuesit francezë, të cilët protestojnë me “jelekë të verdhë” për çmimin e ...
Top Channel | 03-Dec-2018 17:51
Protestuesit që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre për projektin e Unazës së Madhe, veshën sot jelekë portokalli, të frymëzuar nga protestuesit francezë, të cilët protestojnë me “jelekë të verdhë” për çmimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved