ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:00

Rama nuk heq dorë, nis urgjent propozimin e dytë: Emri i Lleshit sërish për dekretim te Meta

Rama nuk heq dorë, nis urgjent propozimin e dytë: Emri i Lleshit sërish për dekretim te Meta
Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. “Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për ...
GazetaTema | 09-Nov-2018 10:26
Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. “Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për ...

Zyrtare, Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit
Kryeministri Edi Rama ashtu siç deklaroi mbrëmë në emisionin Real Story në Vizion Plus, ka njoftuar se I ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi se sapo ka ...
VizionPlus | 09-Nov-2018 10:35
Kryeministri Edi Rama ashtu siç deklaroi mbrëmë në emisionin Real Story në Vizion Plus, ka njoftuar se I ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi se sapo ka ...

Rama: Sapo i ridërgova Metës kërkesën për dekretimin e Lleshit
Kryeministri Edi Rama ka firmosur të Premten për ridërgimin tek Presidenti Ilir Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër të Brendshëm. “Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër ...
TV Klan | 09-Nov-2018 10:26
Kryeministri Edi Rama ka firmosur të Premten për ridërgimin tek Presidenti Ilir Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër të Brendshëm. “Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën
Presidenti Ilir Meta ka sqaruar motivin e refuzimit të dekretimit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi. Në një deklaratë për mediat, Meta tha se detyra e presidentit nuk është vetëm që të firmosë një dekret dhe se ...
Gazeta Shqip | 09-Nov-2018 10:15
Presidenti Ilir Meta ka sqaruar motivin e refuzimit të dekretimit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi. Në një deklaratë për mediat, Meta tha se detyra e presidentit nuk është vetëm që të firmosë një dekret dhe se ...

Ilir Meta nuk jep asnjë argument pse nuk e dekretoi Sandër Lleshin: O amatore, lexoni Kushtetutën
Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me mos dekratimin e Gjaneral SadNër Lleshi si ministër të Brendshëm. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të gjithë ata që kanë të tjera mendime për këtë çështje, që ...
GazetaTema | 09-Nov-2018 10:06
Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me mos dekratimin e Gjaneral SadNër Lleshi si ministër të Brendshëm. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të gjithë ata që kanë të tjera mendime për këtë çështje, që ...

Meta: Diletantët të lexojnë Kushtetutën, më lini të bëj detyrën!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur të Premten për herë të parë për gazetarët pas refuzimit të dekretimit të Gjeneral Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. “Sa i takon anës ligjore, padashur të jap ...
TV Klan | 09-Nov-2018 10:12
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur të Premten për herë të parë për gazetarët pas refuzimit të dekretimit të Gjeneral Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. “Sa i takon anës ligjore, padashur të jap ...

Rama nuk heq dorë, i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit
Ashtu siç paralajmëroi mbrëm kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit Ilir Meta propozimin për dekretimin e Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm. Vetëm pak minuta pasi Meta foli për gazetarët, Rama me anë ...
Java News | 09-Nov-2018 10:26
Ashtu siç paralajmëroi mbrëm kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit Ilir Meta propozimin për dekretimin e Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm. Vetëm pak minuta pasi Meta foli për gazetarët, Rama me anë ...

Mosdekretimi i Lleshit, Presidenti Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për herë të parë lidhur me mosdekretimin e ministrit të ri të Brendshëm, Sandër Lleshi. Meta tha se të gjithë ata që e atakojnë për firmën e tij, duhet të lexojnë Kushtetutën ...
Koha Jone | 09-Nov-2018 10:12
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për herë të parë lidhur me mosdekretimin e ministrit të ri të Brendshëm, Sandër Lleshi. Meta tha se të gjithë ata që e atakojnë për firmën e tij, duhet të lexojnë Kushtetutën ...

“Lleshi”, reagon Meta: Më lini të bëj detyrën, amatorët të lexojnë Kushtetutën
Presidenti Ilir Meta ka reagaur në lidhje me deklaratën e kryeminsitrit Rama për mosdekretimin e Lleshit të bërë ditën e enjte në Vizion Plus, në emisionin Real Story që drejtohet nga gazetari Sokol Balla. Meta i bëri ...
VizionPlus | 09-Nov-2018 10:03
Presidenti Ilir Meta ka reagaur në lidhje me deklaratën e kryeminsitrit Rama për mosdekretimin e Lleshit të bërë ditën e enjte në Vizion Plus, në emisionin Real Story që drejtohet nga gazetari Sokol Balla. Meta i bëri ...

“Lleshi”/ Meta: Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën
Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.
Top Channel | 09-Nov-2018 09:56
Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Mosdekretimi i Lleshit/ Meta: Amatorët dhe diletantët të lexojnë Kushtetutën
Mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga Presidenti, solli një përplasje mes Kryeministrisë dhe Presidencës. Sot Presidenti Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për mediat, dhe në lidhje me çështjen e ...
Dritare.net | 09-Nov-2018 10:08
Mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga Presidenti, solli një përplasje mes Kryeministrisë dhe Presidencës. Sot Presidenti Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për mediat, dhe në lidhje me çështjen e ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Diletantët të lexojnë Kushtetutën
TIRANE Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli ‘përplasje’ mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga Ilir Meta. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 09:54
TIRANE Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli ‘përplasje’ mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga Ilir Meta. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!
Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli “përplasje” mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të ...
Gazeta Dita | 09-Nov-2018 10:05
Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli “përplasje” mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën!
Presidenti Ilir Meta ka folur sot për herë të parë në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm Meta pati një ftesë për ata që i quajti ‘amatorë e dilentantë ‘ që të lexojnë kushtetutën, por ...
Java News | 09-Nov-2018 10:03
Presidenti Ilir Meta ka folur sot për herë të parë në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm Meta pati një ftesë për ata që i quajti ‘amatorë e dilentantë ‘ që të lexojnë kushtetutën, por ...

Rama nuk heq dorë, sot tjetër propozim Metës për Sandër Lleshin
TIRANË Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama do t’i dërgojë sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. Rama tha se propozimin e tij do ta ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 09:54
TIRANË Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama do t’i dërgojë sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. Rama tha se propozimin e tij do ta ...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën!
Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm ‘I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën. A mundet parlamenti të rrezojë dekretin e presidentit për një ministër? Sepse ...
Java News | 09-Nov-2018 09:57
Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm ‘I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën. A mundet parlamenti të rrezojë dekretin e presidentit për një ministër? Sepse ...

Rama do t’ia dërgojë sërish sot Metës, emrin e Lleshit për ministër
Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm, shkruan sot Zëri i Amerikës. ...
Medial | 09-Nov-2018 09:26
Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm, shkruan sot Zëri i Amerikës. ...

Propozimi për Lleshajn sërish në Presidencë
Kryeministri Rama do të çojë në zyrën e Presidentit sërish emrin e Sandër Lleshajt për ta dekretuar si Ministër të Brendshëm. Ai është shprehur se nuk do tërhiqet nga beteja me kreun e shtetit dhe se kjo lëvizje vjen në ...
TV Klan | 08-Nov-2018 23:32
Kryeministri Rama do të çojë në zyrën e Presidentit sërish emrin e Sandër Lleshajt për ta dekretuar si Ministër të Brendshëm. Ai është shprehur se nuk do tërhiqet nga beteja me kreun e shtetit dhe se kjo lëvizje vjen në ...

Rama do ta dërgojë sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit
Tiranë, 8 nëntor 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se nesër do t’i dërgojë sërish Presidentit Ilir Meta dekretin për emrin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. Ai ka thënë se letra ...
Illyriapress | 08-Nov-2018 22:38
Tiranë, 8 nëntor 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se nesër do t’i dërgojë sërish Presidentit Ilir Meta dekretin për emrin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. Ai ka thënë se letra ...

Rama: Të hënën çojmë në kushtetuese Metën për mosdekretimin e LLeshit
Kryeministri Rama lajmeroi në emisionin Real Story në Vizion Plus se do të dërgojë në Gjykate Kushtetuese vendimin e presidentit Meta për të mos dekretuar emrin Sandër Lleshit për Minister të Brendshëm. Ai shtoi se ky ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 22:09
Kryeministri Rama lajmeroi në emisionin Real Story në Vizion Plus se do të dërgojë në Gjykate Kushtetuese vendimin e presidentit Meta për të mos dekretuar emrin Sandër Lleshit për Minister të Brendshëm. Ai shtoi se ky ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved